Najbolji ducan za Marklin u Europi

-LovroMarklin-

Novi član
Da li netko zna koji je najbolji ducan u Europi za Marklin stvari da ima dobru ponudu i dobre cijene za nove stvari?

Isto pitanje vrijedi za rabljene stvari od Marklina ako netko zna?

Meni se cini da je ovaj u Austriji jako dobar za nove stvari od Marklina
http://www.modellbahndiskont.at/

Ako netko ima kakve informacije neka kaze
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Po pitanju cijena i ponude ne znam bas da li i jedan ducan moze nadmasiti modellbahnshop-lippe u Njemackoj.
Plus sto vise kupis dobijes vise popousta na iducu kupovinu.
 

1borna

Veteran foruma
Kod kupnje preko neta udaljenost ne igra neku veliku ulogu, puno toga zavisi i od poštarine.
Svaka trgovina imade neke svoje (trenutne) jeftinije ponude, to su obično stariji modeli koji duže vremena nisu prodani.
Ako se kupuje bez jasnog cilja to je ok, no kad se traži neki određeni model dobro je pregledati što više raznih dućana!
Može se desiti da je željeni model u inače najpovoljnijem dućanu trenutno skuplji negoli kod nekih drugih.
Jasno da je radi poštarine koja je to povoljnija ako se kupuje više stvari odjednom poželjno kupiti (gotovo) sve u jednom dućanu.
 

-LovroMarklin-

Novi član
Prosli tjedan sam bio u MOKO u Sloveniji. Jako ljubazan prodavac i ducan ima opcenito stvari za makete ali od Marklina vrlo malo. Za sada ovaj u Austriji izgleda uvjerljivo najbolje. Online bih eventualno Ebay ali tu je lako moguce da kao i svugdje online kupis macka u vreci ili da ti roba ne stigne sto mi se isto dogodilo jer su ipak na kraju to sve samo preprodavaci koji prodaju zraubanu robu koju manje vise nitko nece premda nije uvijek tako.
 

1borna

Veteran foruma
Ne treba ići u Sloveniju da bi se kupio Maerklin, kod Backa možeš naručiti sve što poželiš (odnosno možeš platiti)
i dobit ćeš za tjedan-najviše dva. Osim toga kod Backa jesu cijene niže u prosjeku za 10-ak posto od službenih!
 

1borna

Veteran foruma
Za očekivati je nekih 10-20%, no to opet ovisi o količini i svakom pojedinom artiklu.

Domagoj, 10 Feb 2015

/to je Domagoj odgovorio za Roco i Fl., a slično je i za Maerklin, osobno sam vidio M.cjenike!/
Dakle tu se radi o novim artiklima, a ne starim modelima na rasprodaji.
 

-LovroMarklin-

Novi član
To nije bit. Ducan u Gundulicevoj je za svaku pohvalu ali vec u usporedbi sa MOKO je daleko slabiji jer jednostavno ovaj u Sloveniji postoji 25 godina i tradicija,ponuda,pristup i generalno stav je bitno drugaciji. Vani to je za jos jednu kategoriju iznad ako ne i dvije. To je isto kao da ides u Zagrebu kupovati Ferrari i naravno da mozes u Autocommercu naruciti auto samo taj auto nije isto kao da si ga kupio u Njemackoj gdje si ga iz prve ruke provozao,dobio dodatne materijale i ono najvaznije vidio u zivo prije kupnje a ne na slici. Jedno sa drugim nema nikakve veze a za nekoga tko hoce naruciti i cekat ima web shopova milijon i ne vidim zasto bi uopce isao u ducan u Zagrebu.

Mene zanima bas da li netko kupuje stvari vani i gdje,upravo onako sto je napisao Dani. Taj ducan izgleda bomba i da mi u Zagrebu imamo 10% od toga i takav stav gdje bi nam bio kraj.
 

1borna

Veteran foruma
Ne može se usporediti Backo koji radi tek neki mjesec sa Mokom a kamoli sa onima vani- to je jasno.
No najbolje mu možemo pomoći tako da kupimo barem nešto kod njega pa će vremenom i on imati veći izbor robe i proizvođača!
Smatram da je trebalo velike hrabrosti (i dosta novaca) da se uopće počne sa time, ja sam sretan što konačno i u Zagrebu imam
dućan u kojem mogu kupiti nešto od vlakića, posebno Maerklina!
Prošlo je preko 25 godina od kako je Aviotehnika prestala raditi, a neke povremene i vrlo oskudne ponude u međuvremenu ne
smatram iole ozbiljnima.
 

Davor

Veteran foruma
Na Facebooku imaš grupu pod nazivom: Modellbahn Verkaufsbörse gde se mogu pronaći i vrlo malo rabljeni modeli po povoljnim cenama. Ima podosta Merklina.
 

romi

Član foruma
Bok ekipa
Evo najnovije vijesti za trošenje para -The Märklin Shop and Museum,-Goppingen, D nemojte ni u ludili iči tamo nešto kupovat cijene ne da su nabrijane nego je to i pomalo bezobrazn:oni misle ako mi "manijaci "prevaljujemo hiljade kilometara da bi došli u posjet tvornici ili muzeju mogu da na šišaju -e neče moči!!!!Ja sam kako me put vodjio više puta prolazio pored navedene lokacije nekoliko puta i nešto kupio dok je bio odjel za modele koji nisu prošli
prvu kontrolu ,sa malim falingama koje ukoliko ne cijepidlačite i gledate lupom nema šanse da vidite.Mogao si birat ,pipkat ,okretat ,lokomotive i vagoni i ostalo stajalo je na policama tipa skladište .Onda su asortiman drastično smanjili ,lokomotive stavili u vetrine pa ti sada biraj.
U regularnoj prodavaonici u sklopu muzeja su največe cijene koje ja poznajem -sramotno.

No sada o boljim prodavonicama -Lippe prva ,Marklin stor u sklopu Karstada u Munchenu (imaju dosta akcijskih cijena na modele ,ne sve ali se isplati baciti oko ,
Modellbahnshop Sebnitz-pogledati na internetu -vrlo povoljno
I svakako E- bay.de na kojem sam kupio dosta lokomotiva po vrlo povoljnim cijenama ,samo treba svaki dan trežiti i kontrolirati sta se nudi
važno je da imate novčiče ,za potrošit nije problem

Sve vas srrdačno pozdravljam
Čiči



 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Da mogu mirne duše, spokojan ali ipak sa SFpozicijom "lokacija Hrvatska, status: na životu, a nisam političar, penzioner niti nezaposlen), navratio sam u Backo express dućan i priuštio si desnu šlank C-Gleis skretnicu (R3). Ta kupnja neće mi biti od sistemskog značaja, ali ne smije se tajiti da je cijena bila cca. ista kao u Lippe pod tzv. još nižu, domaću cijenu za registrirane korisnike! Ukratko, Backo dučan daje evropsku konkurentnu cijenu, kakva se gotov ne nađe na interentu!

Samo kako da se domognem i lijeve skretnice, a da se to ne prepozna kao moguća mi "mjerilo 1:1" politička opcija ili "mjerilo 1.87 (modelarsko-) politička opcija" u smislu C-Gleisa općenito (jer ne zaboravimo da C-Gleis koristi tesline struje, a u modelarskim vodama navek se naleti i na pokojeg al-la Tomek Alva Edisona) ili još gore, da ne ispadem "levi", konkretnije "z dve leve ruke".

Fazit: bio je to mali korak za C_Gleis, a veliki za meni u stvaralačkom porivu da napravim krug sa R3 štrekom i pripadajućom šlank skretnicom!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da mogu mirne duše, spokojan ali ipak sa SFpozicijom "lokacija Hrvatska, status: na životu, a nisam političar, penzioner niti nezaposlen), navratio sam u Backo express dućan i priuštio si desnu šlank C-Gleis skretnicu (R3). Ta kupnja neće mi biti od sistemskog značaja, ali ne smije se tajiti da je cijena bila cca. ista kao u Lippe pod tzv. još nižu, domaću cijenu za registrirane korisnike! Ukratko, Backo dučan daje evropsku konkurentnu cijenu, kakva se gotov ne nađe na interentu!

Samo kako da se domognem i lijeve skretnice, a da se to ne prepozna kao moguća mi "mjerilo 1:1" politička opcija ili "mjerilo 1.87 (modelarsko-) politička opcija" u smislu C-Gleisa općenito (jer ne zaboravimo da C-Gleis koristi tesline struje, a u modelarskim vodama navek se naleti i na pokojeg al-la Tomek Alva Edisona) ili još gore, da ne ispadem "levi", konkretnije "z dve leve ruke".

Fazit: bio je to mali korak za C_Gleis, a veliki za meni u stvaralačkom porivu da napravim krug sa R3 štrekom i pripadajućom šlank skretnicom!
:aplauz::aplauz::aplauz:
 

romi

Član foruma
Bok
Eto zle sumnje se ipak ostvaruju,nedavno sam malo prošetao po Francuskoj Portugalu i Španjolskoj i kao uvijek pokušao doči do neke prodavaonice u namjeri kupovine kojeg vagončića za uspomenu.No ni uz najbolju volju nije mi se ostvarila želja,ili su prodavaonice na tim lokacijama trajno zatvorene ili su sada u njima neke stote prodavaonice.Nama vlakića dragi moji ni za lijek.Na slikama jedna nekada prelijepa stara prodavaonica u Sevilliji.Na fasadi imala plocice od keramike s motivima vlakića !!!
 

Attachments

  • 20190620_190945.jpg
    20190620_190945.jpg
    245.5 KB · Pregleda: 44
  • 20190620_191044.jpg
    20190620_191044.jpg
    261 KB · Pregleda: 44
  • 20190620_190954.jpg
    20190620_190954.jpg
    246.4 KB · Pregleda: 43
  • 20190620_190959.jpg
    20190620_190959.jpg
    224 KB · Pregleda: 42

hyperion

Veteran foruma
Ćeš prije dobiti RENFE vlak kod Backa nego u Španjolskoj??? Doduše Španjolska ima proizvođača Electrotren.
PS: nje Sevilija ni Sevilja, nego Sevija. Dva l se čita j.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh