Zanimljive makete, diorame i moduli

1borna

Veteran foruma
Evo crno na bijelom pa si precedite (non e difficile)
Due mesi prima di Natale mia moglie mi dice: “ Perchè non facciamo il plastico più grande?” Io la guardo meravigliato della sua richiesta, anche perchè il garage dove c'è il plastico non è grande e di posto c' è ne poco. Allora nei pochi ritagli di tempo (nipoti, ecc...) cominciamo a vedere dove e come si potrebbe fare un prolungamento, spostando anche due vetrinette per loco/vagoni ed altre cose, finalmente dopo diversi giorni abbiamo trovato la soluzione e ve la mostro.
/Vjerojatno je žena zadovoljna što joj muž ne švrlja okolo po birtijama sa sumnjivim društvom već
se doma igra vlakićima! Kad je maketa bila gotova našla je način da produži radove?/
 

1borna

Veteran foruma
Kako je maketa duugačka ima se što gledati dok vlakovi putuju s jedne na drugu stranu
(pred par godina je bilo više podataka o njoj, sad je prošl već 11 godina od zadnjeg izlaganja u javnosti pa brojne
stvari nestaju)
image.jpg
image.jpg

Sjećate li se postavnice i njenog unutarnjeg uređenja?
image.jpg

image.jpg

Svaka kućica može biti na svojoj diarami kao ukras
image.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Priča o jednoj maketi u potkrovlju neće dugo trajati jer nema puno materijala za nju no i malo je zanimljivo....
Budući da su zidovi dosta kosi autor se opredijelio za visinu makete od 70 cm što je minimum za gledanje
sa stolice, na toj visini iskoristivi prostor je 340x265 cm.
modellbahnplancmxjo.jpg

Jedna stanica, na drugoj strani depo za lokomotive i malo pruge....II epoha iz 1928 godine.Najmanji radijus je R 4
(na vidljivom dijelu) a ispod će biti skrivena stanica
Prvo probno slaganje na tavanu
p1010293e1oxe.jpg

Izrada rame makete od laganih šperploča
p1010321xnzy2.jpg

Pruge sada ima više nego li na idejnom nacrtu
p10103171nya0.jpg

Fini precizni radovi sa drvom
p1010325rpuy9.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Puno potrošenog vremena i dobivenog zadovoljstva je imao sklapajući (i prerađujući) lijepe gradske kuće
p1050461tljo5.jpg

Sve je dotjerano prije stavljanja na maketu
p105046935uto.jpg

Lijepo dnevno svjetlo.....
p105047255s0x.jpg

Jedno bonsai drvce (koje se osušilo) će iskoristiti kao veliko staro stablo na stanici
p1050485g5jts.jpg

Okretaljka i depo su postavljeni
p1050574qwuqb.jpg

/sutra je dovršetak/
 

1borna

Veteran foruma
Jučer navečer stummi forum nije bio dostupan (imali su neke radove) tako da danas nastavljam sa započetom pričom
Ovako izgleda detalj preklopnog dijela makete
p1050543alusf.jpg

Već sam spomenuo da je sve objekte uredio prije ugradnje
p1050561h3uli.jpg
p10505529zubi.jpg

Još malo slika radova na maketi
p105057762u45.jpg
p105057894upj.jpg

Priča je na http://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=64&t=121202 no na žalost moram reći da je pred godinu dana autor prestao sa objavljivanjem nastavaka! Dali je u pitanju selidba, bolest ili nešto treće ne zna se?
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Allagash..nesto najrealnije sto sam video!
Maketa je vec jednom predstavljana ovde NO nije strasno da se ponovi..:dada:
Potrudicu se da stupim u kontakt sa vlasnikom makete te da mi da potpuni opis makete pa se javljam..
Do tad..uzivajte u ovom pravom raju na planeti:dada:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Brojčile kaže:
Allagash..nesto najrealnije sto sam video! Maketa je vec jednom predstavljana ovde NO nije strasno da se ponovi..:dada: YouTube Video Potrudicu se da stupim u kontakt sa vlasnikom makete te da mi da potpuni opis makete pa se javljam.. Do tad..uzivajte u ovom pravom raju na planeti:dada:
ovo naprosto nije normalno koliko je dobro!! :D
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Nije realno da je ovo maketa uopste..totalni realizam! Pocevsi od scene do boja koje su naprosto savrsene pa do zvukova i weatheringa:o

Nemam sta dodati sem da sanjam da jednog dana budem dobar kao ovaj tip..:dada:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh