Weathering - postarivanje modela

nik

Veteran foruma
Boje ručica treba malo 'presložiti', kao na ovim slikama...
ho98604-01_b02_det_600x600.jpg

Žuta je ručica promjene režima kočenja a ne ručica za isključivanje kočnica.
kds-brawa-41.jpg

:D

P.S. Poželjno bi bilo i imati spisane odgovaraućim tekstom ove bijele ploče iza ručica.
 
Last edited:

niko

Član foruma
Supporter (2016)
thx nik da si prije okacio pa nebi fulo .... imas :daj_pivu:

prva slika je nekii drugi tip vagona .... ta kombinacija poluga ide uvijek tak i u tim bojama ...... a druga slika modela ovisi farbanje o proizvodacu ... ja se ne kuzim u EU modele .... al sam naletio na ovo i ima svakakvih kombinacija farbanja ....

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?31,5086431
a ova dva modela su kao neka referenca ... za unistavanje modela :fp::pivo:





:crazy:
 

nik

Veteran foruma
Uvijek ide u tim bojama. Ručica sa kuglom na vrhu je žuta. I na svim vagonima sa tvog DSO linka je tako.
;)
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
e neznam kak bi nesto napiso na komadu bijele podloge koji je dimenzije 1 x 1mm i manje ...... ;)

ak imas mozda decale da mi prodas drage volje cu zaljepiti ili ak imas vreman da ti to odradis :palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
Osim toga ova dva weatherirana modela čije si slike stavio oba imaju greške. Prvi ima dvokrake kuke na uglovima u krivoj (crvenoj) boji a drugi ima ručicu za isključivanje kočnica krivo (žuto) ofarbanu. Dvokrake kuke su ili žute ili u boji vagona.
 

nik

Veteran foruma
e neznam kak bi nesto napiso na komadu bijele podloge koji je dimenzije 1 x 1mm i manje ...... ;)

ak imas mozda decale da mi prodas drage volje cu zaljepiti ili ak imas vreman da ti to odradis :palac_gore:

Ne znam ni ja kako bi to izveo ali zato uživam u modelima 'domaćih' putničkih vagona gdje je ACME to uspio napraviti. I pritom pazeći na odgovarajući jezik (slovenski, hrvatski, srpski, makedonski) i točnu težinu svakog vagona (koja varira i mijenja se nakon svakog većeg popravka pa vagon ide na vaganje).
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
Osim toga ova dva weatherirana modela čije si slike stavio oba imaju greške. Prvi ima dvokrake kuke na uglovima u krivoj (crvenoj) boji a drugi ima ručicu za isključivanje kočnica krivo (žuto) ofarbanu. Dvokrake kuke su ili žute ili u boji vagona.

znaci na 50 % sam .....
zute kuke pogodio .... jbg a ruckicu za iskljucivanje kocnica fulo ... imam dobar kist koji ce to popraviti ...:yes

nego znaci kad gledas DB - EU vagon teretni uvijek je ta ruckica za iskljucivanje kocnica na desnoj strani zadnja od ostalih ?
 

nik

Veteran foruma
znaci na 50 % sam .....
zute kuke pogodio .... jbg a ruckicu za iskljucivanje kocnica fulo ... imam dobar kist koji ce to popraviti ...:yes

nego znaci kad gledas DB - EU vagon teretni uvijek je ta ruckica za iskljucivanje kocnica na desnoj strani zadnja od ostalih ?
Ne, raspored ručica je proizvoljan. Žuta je ona koja stoji ukoso prema gore a baza joj je mali pravokutnik. I žuta ručica jedina ima kuglu na vrhu.
 

nik

Veteran foruma
ACME u 1:87 (na Goša putničkom vagonu).
IMG_7025.JPG
Ploča sa gornje slike je nešto veća i drugačija nego ona na teretnom dok je ova sa donje ista kao i na teretnom vagonu.
IMG_7029.JPG
ACME nekad uz vagon da višak ovih ploča pa sam si ja odabrao bolje a ove slikane su one lošije* jer su mi bile pri ruci među raznim dijelovima.

*) pomaknuti ili nepotpuni tisak, višak boje, mrlje
 
Last edited:

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
:respect: za ovakav tutorial... medju boljima koje sam gledao na YouTube...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Sredstvo za podove. Koristi ga umesto sjajnog laka. Kod nas se koristio Pronto za parkete sa belim cepom.
Gospode bože..nikad ne bih poverovao da mi je neko to rekao a da pre toga nisam video ovaj snimak;)
Verovatno sadrži neki djavo koji se dobro vezuje za plastiku:hmmm:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Danas sam dobio na poklon 1 kg mineralnih pigmenata potpuno topivih :)
Vrlo su kvalitetni :) mozda ne kao MIG ali su fini prah.... Tko zna mozda su i MIG kvalitete. U svakom slucaju primaju se za sve podloge. Zena me skoro ubila jer mi se prilikom otvaranja malo crvenog pigmenta rasulo po stolu. Hehe...
image.jpeg
E sad pitanje kako provjeriti da li je pigment kvalitetan odnosno sto ga cini kvalitetnim :)
 

dejan

Član foruma
Supporter (2016)
Probati sta ga rastvara, odnosno nakon tretmana sa kojim sredstvom je najpostojaniji. Opcije su: voda, alkohol, uljani razredjivac. Ako je dostupno probati sa fixatorima od Vallejo, ili Mig, ili sa nekim fixatorom iz radnji sa slikarskim asortimanom.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Probati sta ga rastvara, odnosno nakon tretmana sa kojim sredstvom je najpostojaniji. Opcije su: voda, alkohol, uljani razredjivac. Ako je dostupno probati sa fixatorima od Vallejo, ili Mig, ili sa nekim fixatorom iz radnji sa slikarskim asortimanom.
Hvala Dejane. Za sada znam da se lagano topi u vodi i nema grudica ili taloga. Kao fina prasina koja se potpuno otopi u vodi.
Kada sam crveni pigmet pokusao obrisati sa stola pretvorio se u crvenu boju. Jedva sam ga obrisao :) i tesko se pere s prstiju :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh