ÖBB stvarčice

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)

Koliko vidim svi imaju domovnu stanicu Villach.

Za one koji bi željeli imati vagone za Emonu i Croatiu je pitanje da li valja pričekati da bi možda neke sljedeće serije imale domovnu stanicu Wien ili Graz (iako sam vidjao i vagone sa drugim domovnim stanicama u tim vlakovima).

Još gore, imaju i kursne table München-Bologna.
.
 

nik

Veteran foruma
Koliko vidim svi imaju domovnu stanicu Villach.

Za one koji bi željeli imati vagone za Emonu i Croatiu je pitanje da li valja pričekati da bi možda neke sljedeće serije imale domovnu stanicu Wien ili Graz (iako sam vidjao i vagone sa drugim domovnim stanicama u tim vlakovima).

Još gore, imaju i kursne table München-Bologna.
.
Table se prekriju odgovarajućm decalom.
 
  • Like
Reactions: 81i

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Koliko vidim svi imaju domovnu stanicu Villach.
Za one koji bi željeli imati vagone za Emonu i Croatiu je pitanje da li valja pričekati da bi možda neke sljedeće serije imale domovnu stanicu Wien ili Graz (iako sam vidjao i vagone sa drugim domovnim stanicama u tim vlakovima)..
Da, pitanje o kojem sam i ja razmišljao barem zadnjih mjesec dana...:hmmm: :dada:
Jesu, svi su iz Villach-a. Kod mene osobno je presudilo slijedeće: ovo su po pitanju tipova vagona, koncipirani setovi baš po mojoj mjeri
(da si sa njima mogu popuniti OBB rupe epohe VI)! U setovima nemam 'uvaljenih' ili viška modela, svi mi pašu. I ono što mi je dosta bitno, niti jedan broj vagona mi se ne ponavlja sa modelima
iz moje Railtop kolekcije! To je kod mene presudilo da uzmem koji od ovih setova, a ove kursne table ovaj puta stavljam u drugi plan....;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Razlika izmedju ep V i VI je samo koliko vidim u onom plavom piktogramu za zabranu pušenja?
Objektivno, oba poslikana modela zapravo spadaju pod epohu VI. Ti stari bijeli piktogrami su se zadržali dosta dugo, bez obzira na epohu. S obzirom da mu je revizija 07/2015, jedan od detalja što npr. ACME model ima, jest natpis o opremljenosti kola TB 0/ TB S sistemom blokade vratiju, što se unatrag par godina, inače na OBB kolima počelo pisati.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

wiggum

Veteran foruma
47060 set je meni interesantan, ali kakva je prica iza tih kuseta s kurzivom? Unikati, nova shema natpisa, kada je to pocelo, da li je to posebno za neki vlak samo...?
 

nik

Veteran foruma
47060 set je meni interesantan, ali kakva je prica iza tih kuseta s kurzivom? Unikati, nova shema natpisa, kada je to pocelo, da li je to posebno za neki vlak samo...?
Koliko sam shvatio samo varijacija fonta bez nekog razloga.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
47060 set je meni interesantan, ali kakva je prica iza tih kuseta s kurzivom? Unikati, nova shema natpisa, kada je to pocelo, da li je to posebno za neki vlak samo...?
Unikatna dva vagona 001 i 009 (barem slike tako kažu). Takav font su dobili na početku 'upgrade' programa.
001 je specifičan i po tome što je neko vrijeme, unatoč ugrađenoj klimi, imao obične prozore na otvaranje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Sad bi ga valjalo uraditi još sa logotipom bicikla na tim crvenim vratima, pa da imamo jedan te isti vagon
u tri varijante dostupne kao H0 model :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh