KAPO-moji modeli

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Njušim da je ACME, ali koji broj artikla?; a i ako može datum revizije (tj. epoha)? Kod opisa modela bolje je sve odmah napisati da se ne treba zapitkivati...
 

KAPO

Poznati forumaš
Prije nekoliko dana, blizu moje ulice došao je DB Schenker kombi .
DSC_4523.jpg
Preuzeo sam paket iz tog DB kombija, a u paketu iz Italije došao je božićni "poklon" :D .
DSC_1543.jpg
Prekrasna i moćna mašina, FS e.655 047 (ROCO 72663). U lokomotivu sam stavio ESU lokpilot V4.0 dekoder.
DSC_1476.jpg
Jako lijepi detalji na polu-sanducina i postoljima (posebno mi se sviđa davač za Haslerov tahograf :cool_2: ).
DSC_1481.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Last edited:

nik

Veteran foruma
Prije nekoliko dana, blizu moje ulice došao je DB Schenker kombi .
View attachment 84814
Preuzeo sam paket iz tog DB kombija, a u paketu iz Italije došao je božićni "poklon" :D .
View attachment 84815
Prekrasna i moćna mašina, FS e.655 047 (ROCO 72663). U lokomotivu sam stavio ESU lokpilot V4.0 dekoder.
View attachment 84816
Jako lijepi detalji na polu-sanducina i postoljima (posebno mi se sviđa davač za Haslerov tahograf :cool_2: ).
View attachment 84817
Na osnovu čega si odabrao baš ova dva dekodera sa slike?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Najvažnije nisi napisao (ili slikao) - proizvođač je ?

Njušim da je ACME, ali koji broj artikla?; a i ako može datum revizije (tj. epoha)? Kod opisa modela bolje je sve odmah napisati da se ne treba zapitkivati...

Ti ACME vagoni u britanskom gabaritu imaju i jednu polugu, koja se nalazi skoro u nivou gornjeg ruba tračnice, pa je pitanje da li bi mogli bez problema da voze po Märklin tračnicama i skretnicama.
 

1borna

Veteran foruma
Ako je poluga 1 mm iznad šina prolazi Maerklinom bez problema jer je srednji izvod na skretnicama pola mm iznad šine.
 

KAPO

Poznati forumaš
Na osnovu čega si odabrao baš ova dva dekodera sa slike?
Dvije lokomotive u mom depou (ne računajući novog Kajmana) opremljene su sa ESU lokpilot V4.0 dekoderom, i čini mi se OK! Lenz dekoder sam kupio za jednu zglobnu lokomotivu koja će doći sljedeći tjedan (kupljena prije dva mjeseca, bila je "na čuvanju" kod rodbine u Italiji :D ). Nemam iskustva sa Lenz dekoderima, a u trenutku kupnje nije bilo drugog 21 pinskog dekodera na prodaji.
 

KAPO

Poznati forumaš
Posljednje pojačanje u ovoj godini konačno je došlo. Lokomotiva je bila dva mjeseca kod rodbine u Italiji, prije dolaska u Deposito locomotive Mattuglie:).
Lokomotiva je FS e.636 082, proizvođača LIMA EXPERT.
Posebna je po tome što je to jedina FS e.636 sa reostatičkom kočnicom. 1965.g. dobila je reostatičku kočnicu, za potrebe testiranja.
Testiranje je prošlo uspješno, te je isti tip EDK ugrađen u seriju FS e.444. U nekim detaljima lokomotiva je vrlo slična Žutki.
Isto tako, radi ventilatora za hlađenje EDK, lokomotiva ima puno drugačiji vanjski izgled od ostalih e.636.
DSC_1657.jpg

DSC_1667.jpg

DSC_1671.jpg

DSC_1680.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Par zanimljivih detalja :D :
Upravljačnica
DSC_1688.jpg
Upravljačnica je jako detaljno napravljena. Posebno mi se sviđaju dva kontrolera, donji za vuču, a gornji za EDK. Isto kao na Žutki!
P1010091.jpg
U upravljačnici ima i Haslerov registrirajući tahograf. Nažalost, ne kucka:(.
DSC_1690.jpg
I za kraj, 1:1 lokomotiva. Nažalost, 2008.g. kasirana je u Veroni.
636el.jpg
Izvor fotografije: Forum Duegi Editrice
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
šta je to reostatička kočnica!??
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh