Tračnice za naše makete

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Nisam u tome pa molim pojašnjenje, kakav je to detekcijski čip i čemu služi? Može li se upotrijebiti nekako na maketi?
naravno da možeš.
možeš s jnim brojati koliko puta je prošao vlak preko te točke:hihihi: ili kad predje preko chipa da isključi napajanje da vlak stane ili nešto slično ili još bolje kad naidje vlak preko te točke da ti javi na mobitel ako nisi doma. onda možeš zarigurno znati igra li ti se žena s vlakićima dok te nema doma :palci_gore:
 

hyperion

Veteran foruma
Kad sam zadnji put bio kod Nenada, je već toliko se ohladilo da je na spojevima bilo 1 mm razmaka, mislim da se radi o flexicama dugima po 1 metar. Kod koje temperature je najbolje stavljati prugu na maketu? Ako ju stavljam kad je jesen ili zima, može li biti problema kad zatopli?
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Supporter 2024
Kad sam zadnji put bio kod Nenada, je već toliko se ohladilo da je na spojevima bilo 1 mm razmaka, mislim da se radi o flexicama dugima po 1 metar. Kod koje temperature je najbolje stavljati prugu na maketu? Ako ju stavljam kad je jesen ili zima, može li biti problema kad zatopli?
Može biti problema ako u prostoru su velike razlike u temperaturi, onda bolje stavljati kad je pakao od vrućine nego kad je zima!
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Kad sam zadnji put bio kod Nenada, je već toliko se ohladilo da je na spojevima bilo 1 mm razmaka, mislim da se radi o flexicama dugima po 1 metar. Kod koje temperature je najbolje stavljati prugu na maketu? Ako ju stavljam kad je jesen ili zima, može li biti problema kad zatopli?
zavariš dugi kolski trak sa elastičnim varovima i nemaš problema
 

Jevra

Poznati forumaš
Pitanje za sve.Jel neko koristio ovaj sinski materijal.
Upitanju je firma TILLIG
Jeftinija od Piko ali da li je bolja
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Trebaš razlikovati od Tillig Elite i Tillig "pilz" odn. standard. Pilz su dobre šine sa CODE 100, t.j. 2,5mm visine a Elite su zapravo CODE 83 odn. 2,07 mm visine. Elite su skuplje, preciznije, lijepše, skretnice trebaju motorič jer šine nemaju nekih pantova za micanje pa nešto mora da drži skretnice u poziciji... Pogledaj ovdje o razlikama:
https://www.tillig.com/Standardgleissysteme.html
https://www.tillig.com/Elite_Gleissysteme.html
Tillig Elite i Roco profi gleis idu skupa jako dobro, možda je i to vrijedan podatak.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Jevra, jedno Ti mogu reći. Da imam dovoljno novca ja bih upotrebio samo Tillig Elite šine na maketi. Ali treba znati da pošto su Code 83 Mehano lokomotive će možda biti malo bučne a sigurno neki stari Piko/Liliput/Rivarossi/Lima vagoni (izrađeni prije 90-tih) jer imaju kotači prevelike vjence.
 

Jevra

Poznati forumaš
Iskreno razmisljam jer mi je ostalo Piko A-Gleis sinski materijal da uparim sa Tilig skretnice ili da krenem ponovo iznova sa Tilingovim proizvodima komplet.Imam jos par dana da se odlucim dok ne otputujem do Sofije i ne posetim radnju:hmmm:
 

Miloskalezemun

Član foruma
Sto se Tilig sina tice mogu da ti prenesem da mladja populacija na beogradskoj berzi se kune u Tilig sine!
Ja sam se opredelio za Roco iz cistog razloga jer su mi oba start seta Roco bila sa tim sinama i na vecini mesta u secund hand shopovima po Evropi mogu da nadjem polovne dok za Tilig kako gde,a necu da uparujem dve firme...
 

Martin

Poznati forumaš
Iskreno razmisljam jer mi je ostalo Piko A-Gleis sinski materijal da uparim sa Tilig skretnice ili da krenem ponovo iznova sa Tilingovim proizvodima komplet.Imam jos par dana da se odlucim dok ne otputujem do Sofije i ne posetim radnju:hmmm:
Ajoj, ne uparivati Tillig Elite i Piko.......rađe Tillig Elite i Mehano..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh