Vagoni za prijevoz automobila

polval

Član foruma
str-3

Karakteristicni vagoni za prevoz automobila su bili oni serije Laes , jedan stari je u Zagrebu a fotografije su bile postavljene na forumu http://www.zeljeznice.net. Dali neko zna koje boje su bili u originalu? Po secanju, bilo ih je i sivih i kestenjastih.

Pozdrav
Tino
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Tino,
jel si mislio nešto takvo (slovenski Laess-z, proizvodnja u Subotici)?

SZ Laess-z 21 79 426 3 008-8_Zalog_20110403_01.jpg SZ Laess-z 21 79 426 3 008-8_Zalog_20110403_04.jpg SZ Laess-z 21 79 426 3 008-8_Zalog_20110403_05.jpg SZ Laess-z 21 79 426 3 008-8_Zalog_20110403_08.jpg SZ Laess-z 21 79 426 3 008-8_Zalog_20110403_06.jpg
 

polval

Član foruma
Upravo na njega sam mislio Gorchi. Imam fotku iz nekog reklamnog izdanja JZ serija se jedva razaznaje Laes-z, mozda ih je bilo vise vrsta. Svejedno, to je taj.

Pozdrav
Tino
 

nik

Veteran foruma
"JZ 661-008 Split 7-1985 after arriving with B 1615 Salona"

jz661008split71985after.jpg


Slika je odnekud sa neta...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
"JZ 661-008 Split 7-1985 after arriving with B 1615 Salona"
Odlična slika!
BTW, u toj tamnijoj boji koliko se maglovito sjećam, postojali su i DDm vagoni....
Kada i koliko, pojma nemam.... :hmmm
 

damir661

Veteran foruma
Nešto od mene iz Makiša, jedan JŽ Laekks.
Ono mene zanima da li je za vrme JŽ postojala zatvorena verzija ovih kola kao DDm il ise to uradilo naknadno
IMG_1924.jpg

IMG_1923.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ovi SŽ vagoni su još nekako u prometu, mislim da na stanici Laze još je pokoji sa JŽ oznakama ali nisam siguran.
A sad pitanje za modelare - koji model bi bio kaliko toliko sličan?
 

damir661

Veteran foruma
A sad pitanje za modelare - koji model bi bio kaliko toliko sličan?

Onaj Limin model, sličniji ne znam. Nažalost nemam ni sliku, ni njegov kataloškibroj da budem malo precizniji, ali mislim da većina, zna na koji model mislim.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
damir661 kaže:
Nešto od mene iz Makiša, jedan JŽ Laekks.
Ono mene zanima da li je za vrme JŽ postojala zatvorena verzija ovih kola kao DDm il ise to uradilo naknadno
Mislim, da se trend zatvaranja kola za prijevoz automobila pojavio tek nakon raspada YU...

Uzeti jedan Roco Exact model DDm vagona, napraviti mu sličnu krovnu konstrukciju:

DW_070305_dstanicic_1349[1].jpg
Fino probati po mjeri dati izraditi jetkane bočne mrežice, i eto nam HŽ MDDlm modela! :ljubav
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
damir661 kaže:
Nešto od mene iz Makiša, jedan JŽ Laekks.
Ono mene zanima da li je za vrme JŽ postojala zatvorena verzija ovih kola kao DDm il ise to uradilo naknadno
Mislim, da se trend zatvaranja kola za prijevoz automobila pojavio tek nakon raspada YU...

Uzeti jedan Roco Exact model DDm vagona, napraviti mu sličnu krovnu konstrukciju:


Fino probati po mjeri dati izraditi jetkane bočne mrežice, i eto nam HŽ MDDlm modela! :ljubav

Još jedna moja "pojednostavljena" prerada iz prošlosti... ;)

Ovo je na bazi super-skraćenog Kleinbahna da bi pasalo uz Märklin plehnate HŽ vagone. :)
 

Lost Train

Član foruma
Tema je zanimljiva,sad bi bilo lijepo da jos netko ima za prodat jedan takav vagon kakvog ima cijeneni kolega Mon ili bar slican.Pozdrav :D :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
Vagon nije moj (na zalost) ali moze da se kupi na eBay-u i u Net-prodavnicama.
:)
 

damir661

Veteran foruma
Polval najlepše hvala za ovu sliku, na JŽ je definitivno bilo i ovih vagona, i to Zastavinih sa RIV 33 oznakom, danas dosta ovih vagona trune u krugu fabrike Bratstvo u Subotici.

Za adekvatan model se može iskoristiti i GEFCo 66530, koji bez zaštitnih ograda
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
damir661 kaže:
Polval najlepše hvala za ovu sliku, na JŽ je definitivno bilo i ovih vagona, i to Zastavinih sa RIV 33 oznakom, danas dosta ovih vagona trune u krugu fabrike Bratstvo u Subotici.
P1010031.JPG

...iz kataloga teretnih vagona JŽ-a (imaju ga u Želj muzeju u Zagrebu - bio dok su još imali struje...)
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Vidi, vidi... ovaj iz Zagreb pa i slovenski Laeks-z su drugčiji nego oni iz Srbije :p No naši Laeks vagoni su se upotrebljavali za prijevoz automobila iz Revoza pa kasnije ih je imala Luka Koper za svoje potrebe a sad... Ono kaj sem fotografirao u Zalogu vjerojatno tamo stoji. Izidore, ti sigurno imaš o slovenskim vagonima više podataka?
 

Mon

 
Osoblje foruma
A ciji moze bit ovaj? I, koja bi to kompozicija mogla biti? Neka ka Grckoj?

89autozugBGD.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh