Modeli koje najviše želite

Davor

Veteran foruma
Mon jel to gore kod tebe nema uslova za sanke pa Deda Mraz ide vozom krišom? :D :D :D
Der-Nikolaus-kommt-a26569429.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Meni je poklon za pod bor stigao. Malo skromnije ove godine, ali opet čovjeka veseli. *<green: :D

IMG_5633.jpg
 

nik

Veteran foruma
pyriel kaže:
Evo, da se i ja uključim... moja najveća želja trenutno http://www.tportal.hr/2007/05/18/0036007.19.jpg
Predivna je malička :ljubav

To će ti još dugo ostati samo želja osim ako:

a) odlučiš kupiti sličnu MAV lokomotivu od Micrometakita za cca 2000 eura
http://www.micro-metakit.com/wbc.php?si ... 49&recno=3
06706H_1000.jpg


b) odlučiš kupiti njenu 'prethodnicu' odnosno lokomotivu Južne željeznice (SB) koja je pred gotovo točno 150 godina (jesen 1862/2012.) počela prometovati na prvoj željeznici kroz Zagreb a koju u najavi ima Liliput i koštati će cca 200 eura (suvremena konstrukcija; pogon u lokomotivi, mjesto za zvučnik u tenderu, pretežno metalni model)
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=35358#p35358" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=35358#p35358</a>
do4.jpg


...pa ti vidi. :D
 

pyriel

Član foruma
da, togs sam svjestan... tako da će ostati još jaaako dugo samo na želji... no u međuvremenu lovim ovo:

a20791612f2b4d9edbb908_m.jpg


Taman da si poklonim za rođendan :D
 

siky

Član foruma
Supporter (2019)
To će ti još dugo ostati samo želja osim ako:

a) odlučiš kupiti sličnu MAV lokomotivu od Micrometakita za cca 2000 eura
na slici izgleda dobar model, možda bi ta cijena bi bila opravdana kad bi stvarno vozila na paru buduči da je od metala

jel ima u H0 mjerilu parna lokomotiva da stvarno vozi na paru??, ja vjerujem da bi to bilo izvedivo u današnje vrijeme, neki mali plamenik na plin,koji bi grijal kotel s vodom gdje bi se para dopeljala u cilindre i da se to pokrene??
 

Davor

Veteran foruma
Evo šta ja dobih za Božić! :ovaldrvce: :palac_gore:
originalslika-6324737.jpg

Sachsenmodelle komplet putnickih vagona Nemackih Zeleznica (DRG) Epohe 2.
 

pyriel

Član foruma
Polagano približavanje cilju... za par godina će se i naći nešto relativno slično... ili ću krenuti u samoizgradnju... to me rješenje počelo kopkati u zadnje vrijeme...
 

VRadek

Član foruma
Jel neko probavao ovo na Roco-u? Ne znam od kad su ovo uveli pa izvinite ako vam je već poznato.

Pošto vidim da na post u temi Modelarske novosti za 2016. godinu niko nije reagovao, ne znam ni da li je neko probavao postavljeni link. Svakako mislim da se ova Roco akcija odnosi na ovaj i slične modelarske projekte evo još jednom ovde. Ako spada negde na drugo mesto neka moderatori oproste i premeste gde treba.

Roco-v link za želje modelara, kolekcionara i ostalich ljubitelja železničkih modela https://www.roco.cc/en/profile/requestmodells/index.html

Misli da je ovo jedinstvena prilika da nas što više postavi upit za proizvodnu 441 ili 661. Nadam se da neće ostati ravnodušni pogotovo kada izrazimo želju iz različitih krajeva sveta. Jel tako @Mon? A će potražnja biti adekvatna niko ko čita ovaj forum ne sumnja.
Uzdravlje društo i kapa dole za sve prikupljene informacije o mogućim varijantama 441.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pošto vidim da na post u temi Modelarske novosti za 2016. godinu niko nije reagovao, ne znam ni da li je neko probavao postavljeni link. Svakako mislim da se ova Roco akcija odnosi na ovaj i slične modelarske projekte evo još jednom ovde. Ako spada negde na drugo mesto neka moderatori oproste i premeste gde treba.

Roco-v link za želje modelara, kolekcionara i ostalich ljubitelja železničkih modela https://www.roco.cc/en/profile/requestmodells/index.html

Misli da je ovo jedinstvena prilika da nas što više postavi upit za proizvodnu 441 ili 661. Nadam se da neće ostati ravnodušni pogotovo kada izrazimo želju iz različitih krajeva sveta. Jel tako @Mon? A će potražnja biti adekvatna niko ko čita ovaj forum ne sumnja.

Da, u principu je otvoreno za sve prijedloge i za modele svih zemalja svijeta, ali u stvarnosti se to, na žalost, odnosi samo na prijedloge u vezi njemačkih modela (i možda još nešto malo na francuske i talijanske). U posljednje vrijeme je naime kod Roco-a sve samo kalkulacija koliko bi pojedinačnih modela mogli prodati, i mi smo im daleko premaleni.

Roco je model SŽ 363 već imao najavljen u katalogu pa ga je onda maknuo. Ja u vezi YU i ex-YU modela na Roco ne računam više.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Radek, dobra inicijativa. Ja sam upravo poslao "želju" za 661/2061 dizelkom. Pa neka stoji na njihovom serveru, ako se skupi 50 zahtjeva, možda se bar pokrenu i naprave "fisibility study" o nekom JŽ/HŽ modelu...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da, u principu je otvoreno za sve prijedloge i za modele svih zemalja svijeta, ali u stvarnosti se to, na žalost, odnosi samo na prijedloge u vezi njemačkih modela (i možda još nešto malo na francuske i talijanske). U posljednje vrijeme je naime kod Roco-a sve samo kalkulacija koliko bi pojedinačnih modela mogli prodati, i mi smo im daleko premaleni.

Roco je model SŽ 363 već imao najavljen u katalogu pa ga je onda maknuo. Ja u vezi YU i ex-YU modela na Roco ne računam više.
TVS, da li se možda zna kako su na tržištu prihvaćeni HŽ Eanos i Rils modeli? Ako za ta dva vagona nije bilo velikog interesa, onda teško da će Roco izbaciti još koji HŽ teretnjak.

A mogli bi, uz veliku dozu točnosti, koristeći svoje + KleinMB alate, izbaciti od HŽ-a: Gbs, Hrrs (dupli Gbs), Gs, Eas, Eaos, Hbis, Habbins, itd.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
TVS, da li se možda zna kako su na tržištu prihvaćeni HŽ Eanos i Rils modeli? Ako za ta dva vagona nije bilo velikog interesa, onda teško da će Roco izbaciti još koji HŽ teretnjak..

To vjerojatno zna samo Roco.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh