hyperion H0 vozni park

hyperion

Veteran foruma
Predstavljam vam dio svog H0 cestovnog voznog parka

img2589a.jpg


img2623b.jpg


img2673b.jpg
 
Last edited by a moderator:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Uuuuuuuuuuuu..
ostavio si meni najdraže komade za kraj.. najviše ti zavidim na onim crvenim Man kiperima.. njih nemogu nigdje da nađem :??: vjerovatno su stariji..
 

hyperion

Veteran foruma
Kiperi su bili lutrija na koje sam naišao sasvim slučajno, jednog sam kupio 2008 u Direndaj dučanu, a drugog 2009 u Moko.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo kolega, kao što sam obećao:

našao sam neke slike prijevoza velikih i teških radnih strojevina rastavljene na nekoliko glavnih dijelova
 

Attachments

  • img0234gf6.jpg
    img0234gf6.jpg
    150.8 KB · Pregleda: 66
  • MB Actros 4155 SLT 1.jpg
    MB Actros 4155 SLT 1.jpg
    151.5 KB · Pregleda: 68

hyperion

Veteran foruma
Ostale dijelove vjerojatno prevoze na drugim kamionima u konvoju? :hmmm Znaći ako bi u H0 htio prikazati prijevoz tog stroja, morao bi ga demontirati? Ili postoji kakva druga opcija?
 

Killer9990

Poznati forumaš
hyperion kaže:
Ostale dijelove vjerojatno prevoze na drugim kamionima u konvoju? :hmmm Znaći ako bi u H0 htio prikazati prijevoz tog stroja, morao bi ga demontirati? Ili postoji kakva druga opcija?

Pa dobro to i nije toliki problem ako se radi o modelima npr. Kibria (jer se on sastavlja i lijepi) ali mislim da se i Herpa i Wiking mogu djelomično rastaviti, ali i siku se može do neke mjere rastaviti !
:ples
 

Killer9990

Poznati forumaš
Evo neki primjeri neizvedivog i nerealnoga transporta !
 

Attachments

  • h154857-03.JPG
    h154857-03.JPG
    57.8 KB · Pregleda: 59
  • herpa153461kibri992vx1.jpg
    herpa153461kibri992vx1.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 58

Killer9990

Poznati forumaš
hyperion kaže:
Killer9990 kaže:
Evo neki primjeri neizvedivog i nerealnoga transporta !
Da li je onda to izvedivo u stvarnosti?
http://www.siku.de/en/sikumodelle/2/hea ... ailer.html

Prijevoz jahti sam već vidio, ali da li je taj način autentičnan?
http://www.siku.de/en/sikumodelle/2/hea ... yacht.html


Pa što ne bi bilo izvedivo ?
Samo je pitanje dimenzioniranja !
Na ovoj prvoj slici (plavo crvena Scania R V8 8x4 + noteboom pendelX 4osovionska poluprikolica) je ovaj radni stroj (Liebherr 992) mase preko 150 tona, a vozi se na 8 osovina ! To je dvostruko opterećenje veće od dozvoljenoga i sigurno bi se uništilo nešto ako ne i više toga (tegljač, poluprikolica, radni stroj, cesta)

Na ovoj drugo slici, stroj ima između 500 i 650 tona (a možda i više) i za to bi trebao 2puta veću prikolicu od moje ''megaprikolice'' i barem dva tegljača 8x4.
Ali takvi strojevi se NIKADA ne voze u 1 komadu sastavljeni zbog mnogo razloga !

A što se Sikua tiče, MAN TGA 41.660 sa 3 osovinskom poluprikolicom što vuče Liebherr 974 - to je moguće ali na granici !

A za kompozicijom sa jahtom je moguće što se mase tiče (jer plovila nisu toliko teška u odnosu na dimenzije), ali što se samih dimenzija tiče-premala poluprikolica i premali broj osovina za to IMHO !
 

Herceg

Član foruma
nemogu pronaći podatke od ovog liebhera 974 ali on se također mora rastavljat prilikom vožnje minimalno grana i kabina....
 

Killer9990

Poznati forumaš
Herceg kaže:
nemogu pronaći podatke od ovog liebhera 974 ali on se također mora rastavljat prilikom vožnje minimalno grana i kabina....

Da on se također rastavlja na manje cjeline:
-podvozje, motor/pogon, hidraulične pumpe ... i ostalo u jednoj cjelini
-kran/ruka i možda radni alat u drugoj cjelini
-kabina i ostalo u trećoj cjelini

i tako otprilike
 

Killer9990

Poznati forumaš
hyperion kaže:
Znaći da u H0 mjerilu nema toga, što ne bi moglo. :D

ne znam na što točno misliš, ali pretpostavljam da misliš na rastavljanje nekoga radnoga stroja i rastavljene dijelove staviti na više cestovnih kompozicija za prijevoz ?!
klopa
 

Herceg

Član foruma
Killer9990 kaže:
Herceg kaže:
nemogu pronaći podatke od ovog liebhera 974 ali on se također mora rastavljat prilikom vožnje minimalno grana i kabina....

Da on se također rastavlja na manje cjeline:
-podvozje, motor/pogon, hidraulične pumpe ... i ostalo u jednoj cjelini
-kran/ruka i možda radni alat u drugoj cjelini
-kabina i ostalo u trećoj cjelini

i tako otprilike
s nekim kompletom koji može dobro težine nosit dovoljno je jedan dio ruke "balanser" i alat...na nekim bližim relacijama da se sve ne rastavlja eventualno skinut gusjenice s lancima..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh