"Naši" modeli HO buseva

hyperion

Veteran foruma
Upravo u tome je čaka. Da si mu naplatio sve sati rada, on bi cijenio tvoj rad i ne bi raskomadao autobus. A kad se nešto dobije badava ili za male novce, onda se to ne cijeni.
 

vule

Poznati forumaš
ja tržim sve i svašta,i trud i rad i vreme,ako prodam o tomu više ne razmišljam,`98 godine sam prodal alfu 33 omjer 1/1 u Slatinu,prepisano, plačeno,čovek ode i za 40 minuta zove da je sletel s ceste negode oko Vt i kaj da on sad dela???
 

vule

Poznati forumaš
svačam,svačam,ono kaj mi je priraslo srcu niti poklanjam niti prodajem,ako bi išel po nekoj računici kolko je u nekaj uloženo truda,vremena ,živaca NEPROCJENIVO,kad bi maketar koji radi maket(preradu) probal sve naplatiti to bi koštalo uuuuuuu,niko si nikad to nebi mogel priuštiti :D :citaj:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Pa kakve su to kombinacije, da 1. clan pokloni model 2. clanu
koji taj isti clan Taj isti model pokloni nekom 3. clanu na ime
nekakvog duga prema ne znam ni kome ?

:uvrnut

Pa nije uzalud ona izreka:
Ne bacaj bisere pred svinje !

ne-ne
 

speed2

Član foruma
Coyote svaka čast! :ples2:

Killer9990 kaže:
A jel se na Herpine autobuse također da ugraditi zakretna prednja osovina ?
:)

Bojim se da bi to bilo malo teže. Jer dolje sve jedna plastika prekriva, pa bi trebalo malo preuređivati...
 

Killer9990

Poznati forumaš
Bojim se da bi to bilo malo teže. Jer dolje sve jedna plastika prekriva, pa bi trebalo malo preuređivati...

To je čudno !
:crvenilo:

Mislim ako je isti proizvođač, a vjerojatno i isti kotači (a možda i osovine), blesavo je.
 

speed2

Član foruma
Isti su i kotači i osovine, nije to problem. Već je problem što kotači u autobusa 1: 87 sjedaju u plastiku koja ide od sjedala. I onda se prekrivaju plastikom koja je cijeli pod autobusa. Dok je kod kamiona svaka osovina izvedena posebno... ma budem ti poslikao kad stignem, nisam najbolje objasnio ;) Ili možda ako imaš kakav kombi 1: 87, takva ti je ista situacija s autobusima na donjem "postroju".
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dečki, malo ću indijanski uletit u temu o busevima (nemojte zamjeriti :D ), ali imam pitanje za vas:
Da li je možda tko od vas pokušao uraditi model ovakog jednog starog TAM-ovog busa:
tam190a11t21[1].jpg
(autor fotke nepoznat, skinuto sa neta)

Pregledao sam nekoliko tema u podforumu, ali nisam uspio vidjeti takav model,
pa pretpostavljam da tvorničkih modela niti nema (ako griješim, slobodno me ispravite)?
 

speed2

Član foruma
Nažalost nema takav model (niti bilo kakavi drugi) od TAM- a. :(
Sad da ga je napraviti i preurediti to bi išlo malo teže... jer bi trebalo krenuti ispočetka, znači nema neki sličan autobus njemu.
 

nik

Veteran foruma
Nije još nitko napravio preradu niti postoji gotovi model. Međutim baš sa ovim tipom autobusa bi se mogao napraviti dobar posao kada bi se među proizvođačima H0 cestovnih vozila pojavio netko kao ACME. Naime taj tip su imali svi u bivšoj državi, dosta ih je išlo i u izvoz a dovoljno su novi da ih se veliki broj ljudi sjeća; korišteni su, ili se u manjoj mjeri još koriste, od ep.IV do VI. Vjerujem da bi velika većina kupaca ACME Goša vagona kupila i neku odnosno neke verzije ovog busa. Mogao bi MOKO razmisliti o tome da u Kini da napraviti alate odnosno model ovog busa i onda ponudi bezbroj raznih bojenja istog; po nekih 30 eura ali da je vrhunski model (kao noviji Brekina TD busevi ili stari tipovi od VK). Već sam sa Željkom Halambekom razgovarao o tome. Čak smo voljni napraviti pripremu za model; detaljni nacrt + sheme bojenja.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Nije još nitko napravio preradu niti postoji gotovi model. Međutim baš sa ovim tipom autobusa bi se mogao napraviti dobar posao kada bi se među proizvođačima H0 cestovnih vozila pojavio netko kao ACME. Naime taj tip su imali svi u bivšoj državi, dosta ih je išlo i u izvoz a dovoljno su novi da ih se veliki broj ljudi sjeća.
Dijelim mišljenje! :palac_gore:
Te buseve pamtim otkad znam za sebe. Bili su mi zakon!
Kada se samo sjetim raznih serija tih buseva: sa ravnim i zakošenim zadnjim krajem, serije još sa onom starom prednjom maskom, pa sa 'Magirus Deutz' znakom...
 

Mon

 
Osoblje foruma
nik kaže:
...Vjerujem da bi velika većina kupaca ACME Goša vagona kupila i neku odnosno neke verzije ovog busa. ...

Slazem se u potpuno! Bilo koji domaci bus (TAM,Sanos itd) bi odlicno dosao svima koji su zainteresovani za domace modele.
A s obzirom da su se nasa vozila prodavala i napolju onda bi se trziste sigurno prosirilo i na te zemlje.

U svakom slucaju se ja jos sada upisujem u spisak kupaca TAM-ovog busa.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh