Građevine i elementi - hyperion

Kako da se zove crpka?

  • ARAL

    Votes: 17 81.0%
  • JET

    Votes: 3 14.3%
  • TOTAL

    Votes: 1 4.8%

  • Total voters
    21

hyperion

Veteran foruma
Napokon sam odlučio i ja nešto napraviti. Počeo sam s izradom benzinske crpke, pa ću napredak pratiti fotoaparatom

img7237resize.jpg


Prvo sam uglove mislio napraviti pregibom, no to mi se ne sviđa. Zato samo obe strane do kraja prerezao, pa ču ih kasnije spojiti.

img7238resize.jpg


img7239resize.jpg
 

GP 18

Aktivan član
Svaka cast to se neko odvazio da pocne sa samogradnjom. Napred druze bez bojazni. Uz malo rutine bices pravi majstor! SREĆNO:ples2:
 

Pejc

Veteran foruma
Možeš na uglovima, sa spoljne strane, da zalepiš komad hamera, koji će da sakrije ovaj urez i izgledaće kao da je neki element na fasadi. Pošto je pumpa u pitanju to će da bude kao neki sendvič panel :)
 

hyperion

Veteran foruma
Danas od 14:30 do 18:00 sam uspio napraviti osnovnu zgradu crpke.

Stijene

img7240resize.jpg


Prozori sprijeda i ulaz

img7241resize.jpg


Nakon rezanja

img7242resize.jpg


img7243resize.jpg


img7244resize.jpg


2010 godine, kad sam prikupljao materijal, tada nisam mislio da ću ga stvarno upotrijebiti jednoga dana. Srečom sačuvao sam i prozirnu plastiku.

img7245resize.jpg


Prozori sa strane

img7246resize.jpg


img7247resize.jpg


img7248resize.jpg


Kako je Pejc predložio, stavio sam bijele naljepnice na spojevima

img7249resize.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
Pošto imam autocisterne 3 različitih naftnih kompanija, mi je teško se odlučiti kojoj bi pripadala benzinska crpka, koju upravo izrađujem. :) Stoga otvaram anketu, pa mi vi recite.

arallogo.jpg
jet.jpg
total-logo.jpg
 

Železničar

Poznati forumaš
Ja sam glasao za Aral. Pored toga što imaš ta tri kamiona, mogu da se nađu i Aral vagoni-cisterne (Z-kola) u HO. Ne znam da li postoje vagoni-cisterne od JET-a i Total-a, ja ih još nisam video.
 

Davor

Veteran foruma
Veoma mi je drago što si odlučio da nam detaljno pokazuješ proces izrade jer će to mnogima od nas koristiti.
Glasao sam za Aral jer, kao što je rekao Somborac, njihove cisterne su dostupnije ali i zbog slogana koji odgovara tvom početku: alles super. :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Gore su kolege sve rekle.. ja ću dodati samo Aral jer imaš i naftne terminale od njih za kupiti pa kad bude maketa sve možeš iskombinirati.. :)
 

hyperion

Veteran foruma
Danas u poslijepodnevnim danima je pala odluka, da će moja prva H0 benzinska crpka/pumpa biti ARAL. Nastali su osnovna zgrada, agregati za nadolijevanje goriva te nadstrešnica.

Nadstrešnica

img7254resize.jpg


Provjeravanje izgleda

img7256resize.jpg


img7257resize.jpg


Stupovi nadstrešnice

img7259resize.jpg


Pošto sam se odlučio, da će crpka biti ARAL, pojavio se problem, nikako da pronađem kolaž papir. Malo prije večeri gledam materijal koji mi je na raspolaganju, i ugledam stari hamer od poklon paketa Kraš plave boje - baš kakve je boje ARAL. Tako je započela izrada novih agregata. Odlučio sam se, da je tako bolje.

img7260resize.jpg


img7262resize.jpg


Krajeve sam zaljepio super ljepilom

img7261resize.jpg


Još gornji dio

img7263resize.jpg


img7264resize.jpg


Gotov agregat

img7265resize.jpg
 

hyperion

Veteran foruma
Šest agregata

img7266resize.jpg


koje treba zaljepiti na nosač stupova

img7267resize.jpg


Još dekali nadstrešnice

img7268resize.jpg


img7269resize.jpg


img7270resize.jpg


Spajanje stupova s nadstrešnicom. Izmjerio sam dužinu donjeg dijela nosača stupova te širinu, pa ih zaljepio tako, da su jednakomjerno udaljeni od rubova nadstrešnice, a da je između dovoljno mjesta za 2 kolone vozila

img7271resize.jpg


Osnovna zgrada dobiva dekale

img7272resize.jpg


img7273resize.jpg


Još u društvu autocisterne

img7275resize.jpg


img7276resize.jpg


Jako sam zadovoljan s rezultatom. Mogu reći, da je na nivou radnji Dalibora i Darka (zdaki), a tajna je u strpljivosti te pedantnosti. Kasnije će doći još cijenik i logo, ter spoj zgrade s nadstrešnicom.
 

Davor

Veteran foruma
Odmah ti dajem napomenu da onaj beli samolepljivi papir kojim si maskirao ivice kartona i nije baš najpogodniji za bojenje. Verovatno ti nećeš imati potrebu za farbanjem svoje Aral pumpe ali čisto da znaš za buduće radove.
 

hyperion

Veteran foruma
To je to, pumpe neću farbati, a dekali su od obojanog plastificiranog kartona.. Znaći nije pogodno za farbanje temperama?
 

Železničar

Poznati forumaš
Kada dođe vreme da nabaviš i staviš figurice evo realnog predloga i za bankomat :mamurluk:
(mislim da sam sliku našao na željeznice.net)
zidplaa.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh