JŽ, SŽ, HŽ... dodatci (tablice i grbovi) - JŽ, SŽ, HŽ... accessories

Mon

 
Osoblje foruma
Verujem da ima puno nas koji bi rado da dodaju jos poneki detalj na modele u svoj JZ vozni park i time dobiju na izgledu istih.

Baat Klub je u tu namenu izbacio dodatne "stvarcice" prvo za parnjacu serije 53 a sada i grbove u H0 scali.
Strana Baat Kluba: http://baat.vlaki.com/Store/asteamlocos.html

Na sledecim slikicama mozete pogledati kako ovi dodatci izgledaju. ;)

1. BK DPL1101 - dodatci za parnjacu serije 53, mesing + naljepnice, cena 10 eura po kompletu:


2. BK DRA1201 - grbovi, aplaka (levo) ili mesing (desno), 5 eura po plocici (x9 grbova):



Mislim da je ovo odlican poteg Baat Kluba,
ostaje jos samo da se izrade JZ-JIII slovne plocice, a s' dekalisanjem mozemo produziti sto se onih ostalih oznaka tice. ;)
 

Attachments

  • Baat Klub DLP 1101 - JZ 53 Accessories H0 sl.01.JPG
    Baat Klub DLP 1101 - JZ 53 Accessories H0 sl.01.JPG
    158.6 KB · Pregleda: 317
  • Baat Klub DLP 1101 - JZ 53 Accessories H0 sl.02.JPG
    Baat Klub DLP 1101 - JZ 53 Accessories H0 sl.02.JPG
    285.6 KB · Pregleda: 316
  • Baat Klub DRA 1201 - JZ Accessories H0 sl.01.JPG
    Baat Klub DRA 1201 - JZ Accessories H0 sl.01.JPG
    132.6 KB · Pregleda: 315
  • Baat Klub DRA 1201 - JZ Accessories H0 sl.02.JPG
    Baat Klub DRA 1201 - JZ Accessories H0 sl.02.JPG
    389.4 KB · Pregleda: 310

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

evo da pokažem kako izgledaju ti dodaci na gotovoj lokomotivi







sa boljim fotoaparatom












Jedino je vidna razlika u bojanju,
jedna je obojana sa Revell a druga sa Tamiya bojama.
A obe lokice imaju još ugrađen Loksound sa orginalnim
zvukom.

Lep pozdrav Sini
 

Mon

 
Osoblje foruma
Odlicno su ispale Sini, u svakom slucaju deluju puno realnije nego dekali. :palac_gore:
S kojim/kakvim si lepkom lepio tablice na modele?
 

sini

Bivši član foruma
Mon,
čisto jednostavno sa super kleberom, ali te moram upozorit da moraš biti jako brz zbog korekcije da stoje ravno i dobro
inače jih moraš skidat i jovo-na-novo, u tom primeru se zna i boja oštetit.

LP Sini
 

Mon

 
Osoblje foruma
sini kaže:
...ali te moram upozorit da moraš biti jako brz zbog korekcije
da stoje ravno i dobro inače jih moraš skidat i jovo na novo,u tom primeru se zna i boja oštetit.
Hvala Sini, primio na znanje. :palac_gore:


damir661 kaže:
Od ovog moze da se rikne :mad::
Sto? :??:
 

sini

Bivši član foruma
da dodam još dve slike kako izgleda znak grba na pravoj
lokomotivi SŽ 33-037 i na modelu

dsc0426-1.jpg


i na modelu

dsc0642.jpg


Model još nije završen al če bit u kratkom.
I još od JŽ 361

dsc0654.jpg


dsc0648.jpg


LP Sini
 

sini

Bivši član foruma
Tablice su od ostatka kad sam preradio tri komada JŽ 53
lokomotiva,jer jih nije trebalo pa sam jih iskoristio i stavio
na te lokomotive,sad čekam da dobim još ostatak da jih završim

LP Sini
 

Mon

 
Osoblje foruma
Još jedna alternativa za sve koje žele da uljepšaju svoje modele dolazi nam od našeg kolege Gorchi-ja.

Naime, od sada pa u buduće će se kod Gorchija moći naručivati kako slovne i brojčane tako i sve ostale metalne tablice koje su ili još uvek krase "1:1 modele".

Evo male info-slikice sa tablicama: za dizel/elektro, za parne loksice i ostale tablice.
0. Gorchi - pločice-Dizel&Parne.jpg


Sam postupak izrade izgleda ovako:

0. Gorchi - pločice-priprema-finis.jpg
Posle vaše narudžbine Gorchi izradi kompjuterski nacrt (1) na osnovu kojeg se pločice izrade (2).
Takve vam ih Gorchi pošalje a vi ih ofarbate (3) i čekate da se boja osuši posle čega istu ogrebete sa "ispupčenja" i tako dobijete brojeve i slova (4).


O kojoj se veličini tablica radi najbolje ćete videti na ovoj slici:
0. Gorchi - pločice-velicina.jpg

Nadam se da sam jasno sve prikazao. Ukoliko sam nešto zaboravio da napomenem onda bi možda @Gorchi mogao da me nadopuni.
:palac_gore:

PS: evo primera kako pločice stoje na model:
0. Gorchi - pločice-JZ33.jpg
 

malimiha

Član foruma
Još jedna alternativa za sve koje žele da uljepšaju svoje modele dolazi nam od našeg kolege Gorchi-ja.

Naime, od sada pa u buduće će se kod Gorchija moći naručivati kako slovne i brojčane tako i sve ostale metalne tablice koje su ili još uvek krase "1:1 modele".

Evo male info-slikice sa tablicama: za dizel/elektro, za parne loksice i ostale tablice.
View attachment 39757


Sam postupak izrade izgleda ovako:

View attachment 39758
Posle vaše narudžbine Gorchi izradi kompjuterski nacrt (1) na osnovu kojeg se pločice izrade (2).
Takve vam ih Gorchi pošalje a vi ih ofarbate (3) i čekate da se boja osuši posle čega istu ogrebete sa "ispupčenja" i tako dobijete brojeve i slova (4).


O kojoj se veličini tablica radi najbolje ćete videti na ovoj slici:
View attachment 39759

Nadam se da sam jasno sve prikazao. Ukoliko sam nešto zaboravio da napomenem onda bi možda @Gorchi mogao da me nadopuni.
:palac_gore:

PS: evo primera kako pločice stoje na model:
View attachment 39761
Sve OK, a kad računam su pločice vrlo skupe, kad znam :sef: da proizvodnja jednog cm² košta manje od 0,20€.
Pa i crtanje u programu CorelDRAW nije neka umijetnost :djed
 

Mon

 
Osoblje foruma
Sve OK, a kad računam su pločice vrlo skupe, kad znam :sef: da proizvodnja jednog cm² košta manje od 0,20€.
Pa i crtanje u programu CorelDRAW nije neka umijetnost :djed
Odlično onda, možeš sam sebi da ih uradiš (ukoliko ti trebaju), nema potrebe da čekaš na Gorchija. :palac_gore:
.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kaj dodati Mon, sve si lijepo napisao ;) Jedino kaj valja znati je da treba sastavini neku minimalno količino tih pločica da ih dam u jetkovanje a to mora biti za veličinu jednog A5 lista papira, manje neće ni raditi ili je preskupo... Tako da strpljenje molim, baš pre koji tjedan sam dao jetkovati sve kaj je bilo...
 

mehano

Član foruma
Kolega @Gorchi koliko bi koštale tablice( Komplet) za Aseu HŽ 1141. Mislim na one na boku lokomotive sa natpisom proizvođača.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mehano, to bi značilo...
2x JŽ
2x 441-xxx
2x Bo'Bo'-19
2x pločica proizvođaća?

Onih prvih 6 3EUR + 1 EUR za pločice proizvođaća.
 

mehano

Član foruma
U tome i jest stvar, pitao sam za HŽ 1141, ona ima samo pločice proizvođača, a u novom bojanju čak ni to. Da li je moguće kad radiš da napraviš npr. jedan komplet ovih za JŽ, a pločica proizvođača više kompleta? Lp
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh