JŽ 33-090 iz Roco-jevih DB&ÖBB 52

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala prle kc.:palac_gore:
Ja se uglavnom secam ovih lokomotiva kako vuku kompozicije sa vagonima punim gvozdene rude.
Mi (ja i ostali klinci) smo znali brojati vagone dok ulaze u zeljezaru i moram da kazem da mi nisu nit lokse nit vagoni ostali u secanju kao cisti;
najverovatnije zato sto su dolazile sa "zadatka" pa ih je personal nije imao kad oprati.
Nemogu recima da opisem njihovo "tacno prljavo stanje" ali kombinacija sledecih fotki je nesto najblize koje bi to oslikalo:
06 007 JZ Beograd.jpg33 - xxx Topcider 1969.jpg

Mislim da patiniranje (postarivanje) najvise zavisi od toga koji period (godinu) hocemo da prikazemo.
Po mom ukusu i misljenju, modelu jedne parne lokomotive iz perioda 80-tih godina bi najvise odgovaralo patiniranje u stilu ove 17-tice.
17 020 JZ Nova Gorica 1974 by Niek Opdam.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Pa to je ono pravo, parne lokomotive su bile masne i sjajile su se od pare :)hahahaha:)

Ja već jaako dugo koristim Modellbahnol od firme SR24 (čini mi se ta to isto prodaje i Conrad)
Osim što se lijepo dimi može se koristiti i za čišćenje tračnica (!) tako da i ako štogod dođe na prugu može samo koristiti!
Što je veće pakiranje to je isplativije, no treba ga uvijek dobro zatvoriti jer najlakše komponente mogu relativno brzo ispariti.
 
Last edited by a moderator:

sini

Bivši član foruma
Sve funkcioniše kako treba jedino mi dimnjak propušta masnoću i zamašćuje kotao (dimnjak se inače vadi, nije saliven sa kotlom).
Jel ima neko sličnih problema/rešenje?
@sini , kako je kod tebe?

View attachment 40097

@Mon promeni destilat jer orginalni od Southe-ja radi to masnoču,ja upotrebljavam od Conrad-a.
A to je bilo kolko se sečam več u jednoj temi.

LP Sini
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Hvala obojici, nisam ni ja toga znao!
 

Mon

 
Osoblje foruma
@Mon promeni destilat jer orginalni od Southe-ja radi to masnoču...
Destilat je PIKO -G, SEUTHE-a sam izbacio pošto si me ti već ranije na to opomenuo. :naklon:

Stvar je da destilat izlazi i razliva se na ono mesto dge se dimnjak spaja sa boljerom, kao da dimnjak ne "leži" dobro u rupu na boljeru pa odatle destilat procuri.
Mislio sam da lepkom dimnjak skroz zalepim i tako zatvorim tu rupu na spoju ali sam hteo da vidim jel se ovo isto dešava i koda vas ili ne i kako ste vi rešili problem.
Jer, neznam koja se temperatura stvara prilikom dimljenja, da se lepak ne zapali pa da bude! :prd:

Da napomenem samo da sa modelom 35-ce na kome je dimnjak saliven sa boljerom (i nema te rupe na spoju) nemam takav problem odnosno destilat ne curi kao na ovoj 33-ci.

Evo slike gde se onaj masni obruč vidi samo kod 33, strelica pokazuje iz kojeg ruba destilat curi:
DimnjakDSC00802.JPG
 

sini

Bivši član foruma
Destilat je PIKO -G, SEUTHE-a sam izbacio pošto si me ti već ranije na to opomenuo. :naklon:

Stvar je da destilat izlazi i razliva se na ono mesto dge se dimnjak spaja sa boljerom, kao da dimnjak ne "leži" dobro u rupu na boljeru pa odatle destilat procuri.
Mislio sam da lepkom dimnjak skroz zalepim i tako zatvorim tu rupu na spoju ali sam hteo da vidim jel se ovo isto dešava i koda vas ili ne i kako ste vi rešili problem.
Jer, neznam koja se temperatura stvara prilikom dimljenja, da se lepak ne zapali pa da bude! :prd:

Da napomenem samo da sa modelom 35-ce na kome je dimnjak saliven sa boljerom (i nema te rupe na spoju) nemam takav problem odnosno destilat ne curi kao na ovoj 33-ci.

Evo slike gde se onaj masni obruč vidi samo kod 33, strelica pokazuje iz kojeg ruba destilat curi:
View attachment 40116


Aha ,sad si sve reko,najbolje da ga zalepiš.Jer predpostavljam da para koja ide van procuri kroz tu režu.

LP Sini
 
  • Like
Reactions: Mon

BRUT1

Član foruma
Pozdrav !

Dali je moguce preraditi Roco Öbb 52 model,koji na tenderu ima jos i kabinu. Tu treba malo veci zhvat,jer tu kabinu treba odstraniti, i deo rezervoara za vodu isto treba poravnati.
Sta mislite dali vredi ulaziti u ovaj posao??

Roco-72222.jpg

178587236a30a3dcb449f946a68d311c9.jpg
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Ako misliš da ćeš uspeti da odradiš posao kako treba (kabina+dimnjak) onda napred.
Ali ako nisi siguran da će poduhvat ići kako treba onda je bolje da dodaš još koju kintu i da kupiš model na kojemu uslovno rečeno ne trebaš ništa raditi.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kod Roco tender je u biti metal i skidanje kabine i stavljanje nešto tamo je puno posla a i pitanje je kako to lijepo napraviti da s ene vidi ex rupa. Vjerojatno bi stavio tamo plastiku umjesto metala ali brušenje te i metala... teško da se ne vidi. Bolje da uzmeš lokomotivu sa Giesel ejektorom ako nemaš cilindričnog, jednostavnije je za preradu nego tender.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh