Zlajine prerade cestovnjaka

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Baš me interesuje kako će teći radovi na ovom projektu./QUOTE]
Pjec nam je nestao s foruma??

Evo stanja s labudicom od nazad 15ak dana..
Nije vise 2.5 metarska vec 3 metarska
I napravljen joj je nagib na straznjem dijelu..
Pod je skoro pa napravljen cijeli..
Ima jos posla..
Evo slike dok nije ofarbano pa se vidi sta se sjeklo..
2016-07-31 22.48.02.jpg 2016-07-31 22.49.01.jpg 2016-08-13 15.59.14.jpg 2016-08-13 15.59.58.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Kameni evo ovde odgovor .. da nekvarim temu o ljepilu..

Trentno mi je soba kao u TSV Đuro Đaković.. radim M84..
Nije jos gotovo.. fali mi na kupoli meteo centralna "antena" i kutija za dnevno nocno gledanje.. i prednja svjetla.. al to cu posle maskiranja..
Naime pogresno sam zaljepio tj zaljepio sam potpuno pogresne nosace kanistara goriva..
Pa sam ih lagano natopio i kad je spoj omeksao i rasklimali se.. lagano ih odvoji skalperom..
Operacija je maximalno uspjela..

Ovo je zasada...
2016-09-11 23.20.16.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
@Kameni evo ovde odgovor .. da nekvarim temu o ljepilu..

Trentno mi je soba kao u TSV Đuro Đaković.. radim M84..
Nije jos gotovo.. fali mi na kupoli meteo centralna "antena" i kutija za dnevno nocno gledanje.. i prednja svjetla.. al to cu posle maskiranja..
Naime pogresno sam zaljepio tj zaljepio sam potpuno pogresne nosace kanistara goriva..
Pa sam ih lagano natopio i kad je spoj omeksao i rasklimali se.. lagano ih odvoji skalperom..
Operacija je maximalno uspjela..

Ovo je zasada...
View attachment 80805
:)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Aj kad sam vec stavio slike..
Evo i nakon sljedeceg koraka..
Na ova dva se ucim.. pa ce ostali biti korektniji al u principu sam zadovoljan (moram neke greske otkloniti)
Ostaje jos smeđa boja da se odradi...i završna prskanja.. .. jos i sam neznam sve mat..polusjal ili??..
Slika
Screenshot_2016-09-13-22-53-45.png
 

nik

Veteran foruma
@nik koje je ovo vozilo??

View attachment 80937 View attachment 80941

Da li je to mozda ovo vozilo?? (Ideja za preradu?)
View attachment 80942

Izvori: you tube i www.panoramio.com/photo/31339835
To je veliki Bronto iz garaže Žitnjak. Postoji i mali Bronto u Interventnoj postrojbi.

Veliki Bronto (nabavljen 1992.)
436.jpg

230.jpg

MERCEDES 2629 BRONTO SKYLIFT 40-2T1

Mali Bronto (nabavljen 1997.)
slika8.jpg

100109-zagreb-2.jpg

MERCEDES 1424 BRONTO SKYLIFT F32 MDT
 

nik

Veteran foruma
Veliki Bronto se može nekako sklopiti u H0.
zagrebGMB.jpg


Kratka kabina SK'88 od Herpe i šasija valjda isto.
s-l400.jpg


Nadgradnja odnosno hidraulična platforma od DelPrado modela.
87-1993-pierce-lance-bronto-skylift_1_727ca0748b89c7da1dd60e9290853814.jpg

1/87 1993 Pierce Lance Bronto Skylift Bohemia Fire Department
 

nik

Veteran foruma
Za razliku od ova dva prethodno spomenuta, mali Bronto se ne može relativno jednostavno složiti kao model.
IMG_1916.JPG

Osim kabine od Herpe, kao i šasije te kotača, sve ostalo je potrebno napraviti od početka; kao samogradnju.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Recimo da sad ovako izgleda..
Nisam imao premanent flomaster vec sam s obicnim flomasterom za crtanje 0,2 iscrtao sare tj uokvirio ih.. i zabetonirao matnim bezbojnim..
Epilog je da nije boja crte dobra jer je tamnija nego treba jer zelena boja izbija ispod smedje pa vise na crno vuce nego smedje..
+ negdje je mlaz bezbojnog laka iz AB skinu crte il ih izbljedio..
To je razlog da sam Iwatu izvukao na sunce.. pa cu pokusat ponovno .. pa sta bude :)
2016-09-23 21.51.27.jpg
 

adi

Član foruma
Veliki Bronto se može nekako sklopiti u H0.
zagrebGMB.jpg


Kratka kabina SK'88 od Herpe i šasija valjda isto.
s-l400.jpg


Nadgradnja odnosno hidraulična platforma od DelPrado modela.
87-1993-pierce-lance-bronto-skylift_1_727ca0748b89c7da1dd60e9290853814.jpg

1/87 1993 Pierce Lance Bronto Skylift Bohemia Fire Department
Ovakav americki vatrogasni kamion smo imali za vrime rata na heliodromu u mostaru.sve na njem kromirano a motor benzinac.trosio goriva ko tenk.
 

adi

Član foruma
Nije imo duplu osovinu iza kao ovaj na slici gore.mislim da je neko govorio da je iz 50tih godina.bila je jedna protupozarna jedinica i oni su sa njim stalno kruzili helodromom.ja takav kamion nikad prije nisam vidio uzivo.to je toliko neobicno bilo za vidit.sve u kromu.felge,branici,retrovizori,razni reflektori,okviri stakala,rukohvati itd.neznam odakle je on doso u bazu.ali netko ko je bio u opsluznistvu vojarne bi ti mogo vise rec
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Recimo da sad ovako izgleda..
Nisam imao premanent flomaster vec sam s obicnim flomasterom za crtanje 0,2 iscrtao sare tj uokvirio ih.. i zabetonirao matnim bezbojnim..
Epilog je da nije boja crte dobra jer je tamnija nego treba jer zelena boja izbija ispod smedje pa vise na crno vuce nego smedje..
+ negdje je mlaz bezbojnog laka iz AB skinu crte il ih izbljedio..
To je razlog da sam Iwatu izvukao na sunce.. pa cu pokusat ponovno .. pa sta bude :)
View attachment 81221
i što kaže iwata? .-)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Kameni , malo kasnim s odgovorom..
Iwata je exstra... tek sad vidim da sam se patio s Revelom bespotrebno..

al mi ova od 0,2 nije primjenjiva na tako malom mjerilu da iscrtam tanku liniju (onu smeđu) na ameba shemi..
Ipak mi treba onaj 0,18 mm :( za tu namjenu
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh