TENT Obrenovac - nova kineska lokomotiva

Politikolog

Član foruma
Shule iz Rumunije ce prvo put kuci, prugom na Vrsac :D Flirt je obavljao brzinske probe pa je zato bio u RO, ona ne mora! Prijem ce vrsiti kad je preuzmu TENT-ovci, kontam da ce pratnja vec u Kontsnci da je preuzme... Verovatno ce da zaglavi par dana u Makis na carinjenju, pa cu se potrditi da je detaljno :fotic:
Posto ima TSI i EN standard nema nikakvih problema sa RO/EU i homologizacijom - mada svejedno to ce ovde obaviti na TENT-ovoj pruzi. Kroz RO ona ide hladna kao teret, samo plati carinu i teraj do domicila...

P.S. Prica se da ce TENT poceti da izlazi i na ZS-ovu prugu, pa cak i da ce sa njom da teraju ugalj do Svilajnca za potrebe TE. Videcemo, mada ne bi bilo lose...
 

nik

Veteran foruma
Kod mene su mogli proći jeftinije :D
/Maerklin radi najkvalitetnije lokomotive/
Kod mene su mogli proći jeftinije :D
/Maerklin radi najkvalitetnije lokomotive/
I Märklin lokomotive kupuje u Kini... :hihihi:
IMG_1746_zps93d13388.jpg~original

IMG_1754_zps54cf0f16.jpg

https://www.marklin-users.net/forum/posts/m483867-Marklin-made-in-China
 

Davor

Veteran foruma
Gorenje u Srbiji ima dve fabrike. U Valjevu pravi frižidere i šporete a u Staroj Pazovi bojlere gde čak i uslužno prave bojlere firmama iz Španije, Portugala i drugih zemalja. Kontrola kvaliteta proizvoda za rusko i EU tržište je stavično rigorozna dok sve ono što ne prođe tu kontrolu ide na tržište Srbije i drugih ne EU zemalja.
Od nedavno Gorenje je u vlasništvu Panasonica.
Vrlo često do Stare Pazove i Valjeva dolaze vozovi sa delovima ili radi utovara gotovih proizvoda.
Jedna moja fotografija vagona u Staroj Pazovi.
Transwagon.jpg
 

Davor

Veteran foruma
Gorenje u Srbiji ima dve fabrike. U Valjevu pravi frižidere i šporete a u Staroj Pazovi bojlere gde čak i uslužno prave bojlere firmama iz Španije, Portugala i drugih zemalja. Kontrola kvaliteta proizvoda za rusko i EU tržište je stavično rigorozna dok sve ono što ne prođe tu kontrolu ide na tržište Srbije i drugih ne EU zemalja.
Od nedavno Gorenje je u vlasništvu Panasonica.
Vrlo često do Stare Pazove i Valjeva dolaze vozovi sa delovima ili radi utovara gotovih proizvoda.
Jedna moja fotografija vagona u Staroj Pazovi.
View attachment 85481

Citiram samog sebe radi korekcije. Gorenje u Srbiji ima tri fabrike. Treca je u Zajecaru. Panasonik poseduje 12% akcija ali je odustao od povecanja udela. Sto se tice bojlera Gorenje ih u Pazovi proizvodi u kooperaciji za sva trzista Evrope. Tako da su bojleri pod markama Siemens, Austria email. Van Marcke, Zip, Drazice, Clage i dr. zapravo napravljeni u Gorenju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh