Vojna vozila

vule

Poznati forumaš
civilni su tankovi bjeli ili srebrni zavisi od derivata,nisam gledal kakvi natpisi dolaze unutra???
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
vule kaže:
civilni su tankovi bjeli ili srebrni zavisi od derivata,nisam gledal kakvi natpisi dolaze unutra???
Naravno, ja sam mislio na kućicu/skladište, a tankove nemoraš sastavljati dok se neodlučiš..mada ih nije teško poprskati u bijelo ni kad se sastave????
Dođu naljepnice, dva lista papira decala s puno decala i vonih i civilnih, ostane ih puno viška.. (npr..cijeli set vojnih reg.tablica, natpisi za civilne cisterne, razni natpisi feuwere i sl.) mislim da ove iste decale stavljau u više različitih proizvoda pa je to zato tako :palac_gore:
Mada ja sam imao problema s svojim decalima iz ovog seta, em što su tvrdi,i debeli nisu dobro prijanjali, istina nisam koristio "soft za decale" tada ga nisam imao,pa možda sad probam s njim..
Mislim da mi Wiell el Coyote negdje napisao da su vjerovatno stari decali jer je set dosta star pa je to vjerovatno (što i ja mislim) mada je kupljen zapakiran u orginalnoj foliji i nov.
 

vule

Poznati forumaš
sad sam gledal decale,izgledaju grubi,ali kibri u principu ima takve decale,doduše proizvod je dosta star(model)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nikako mi nije bilo jasno zašto Herpa neproizvede URAL kamion.. imaju ZIL već neko vrijeme i nešto drugih modela iz vremena Istočne Njemačke a URAL ne.. a tržište je uvjetno rečeno bilo "gladno"tih kamiona.. imaju neki setovi na prodaju i odljevci tih kamiona koji su išli do enormnih cijena;

kad ono evo Herpa kao da je čula moje želje: :palci_gore:

http://www.herpa.de/collect/(S(hk3m...?ProductID=744119&lang=en-GB&express=&thumb=1

Ima ga već po e-bay od 15-ak eura pa nadalje
 

Attachments

  • 744119 herpa.jpg
    744119 herpa.jpg
    26.5 KB · Pregleda: 98

Mon

 
Osoblje foruma
Herpa je izasla i sa GAZom 69 u 1:87, mada neznam koliko bi ti on odgovarao.


Herpa 049771 GAZ 69 NVA
 

Attachments

  • 049771.jpg
    049771.jpg
    80.1 KB · Pregleda: 84

brum

Član foruma
Meni je ova tema vrlo interesantna, jer uz one helikoptere koje imam i Matchbox i Corgi modele vojnih vozila koje imam, te uz nekoliko novijih akvizicija, mogao bi se probrati sasvim solidan vojni kompleks, čak možda s posebnim, zatvorenim kolosjekom... :cool:

Kako te ideje samo naviru :zvizdi:
 

nik

Veteran foruma
Posto sam juce pratio vojni transport kako odlazi iz Beograda, da dam i ja neki info!

Ovako, za vojni transport moze generalno bilo koja JZ/ZS loksa:
View attachment 52724
661radi manevru u Topcideru za sledeci transport, a 461 spremna za polazak ka Sremskoj Mitrovici u 10h...
Za polazak u 13h je bila zaduzena 441, a za polazak u 18h iz Beograda 461. Kenedi je preuzeo srednji transport(u 13h) u Lapovu, posto je bio upucen za Matarusku Banju(pruga Lapovo - Kraljevo - Kos. Mitrovica)

Sto se vagona tice, juce i zadnjih dana su bili ovi:
View attachment 52725

oznake:
View attachment 52726

Sto se putnickih vagona tice, na vozu koji je polazio u 18h za Crveni Krst(Nis) bio je ABm(Gosa Z2)

Vojna vozila su vecinom cinili tenkovi M-84 i BVP M-80, medjutim bilo je i drugih verzija tenka M-84: M-84AI & M-84ABK. Starije tenkove nisam primetio!
Inace po pravilu tenkovi idu sa cevi okrenuti unazad i putnicki vagon odmah iza lokomotive, ali posto je onaj prvi voz isao na okretanje u Resnik(Beograd), do Resnika su cevi bile u pravcu kretanja voza, a nakon toga kontra...

Znaci dosli smo do zakljucka da moze bilo koja loksa, bilo koji putnicki vagon i za teretne vagone gledati najslicnije ovima. E sad jos samo naci tenk M-84 u modelu...

Toliko o tome...
sdv_87071_title.jpg

T-72-M1-SDV-87071_b_0.JPG

T-72-M1-SDV-87071_b_1.JPG

http://www.panzerfux.de/Sort-by-nat...rticle&ProdNr=SDV-87071&t=934&c=21867&p=21867
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ma savrsenstvo je maketa..
Ali...
Jednostavno ne mogu probaviti T-55 koji juri cestama kao formula 1??
Toliko truda ..mocnih ideja.. i onda ne smanje brzinu tenka???
No maketa je cudo.. dosta stvari za kopirati ;)
 

Stanley

Poznati forumaš
Jednostavno ne mogu probaviti T-55 koji juri cestama kao formula 1??
Toliko truda ..mocnih ideja.. i onda ne smanje brzinu tenka???
No maketa je cudo.. dosta stvari za kopirati
Pa sad, T-55 može po cesti voziti i 50 km/h. Valjda mu se žuri jer je negdje izbila pobuna. :cool_2:
A maketa je stvarno prva liga.
 

hyperion

Veteran foruma
Danas je došlo do neočekivane kupovine i to još prije 9:00. Prvo buldozer (Maisto) i usporedba s MB u H0:

img9479.jpg



A zatim oklopni transporter. Kad sam ih gledao u trgovini sam si mislio "Pa to može slobodno proči u H0."

img9481.jpg



Zlajo, imaš sreće da:
Cijevi su pomicne i po vertikali ;)
Kakva bi to sramota bila da se na ovim transporterima po cijeni 1,99 €/kom cijevi pomicaju po vertikali, a kod Herpe ne. :vrag2:

img9482.jpg
img9483.jpg



Usporedba s MB:

img9484.jpg
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Uopce nisu losi.. :palac_gore:

Jedino bih ih ja u matnu boju puknuo.. previse su plasticni i sjajni.. :)
 

Stanley

Poznati forumaš
A zatim oklopni transporter
Slobodan sam ispraviti pogrešnu terminologiju - model predstavlja američki M-2/M-3 Bradley, a to nije oklopni transporter nego borbeno vozilo pješadije.
Razlika je u tome što oklopni transporter (armoured personnel carrier - APC) služi kao svojevrsni ''taksi'' za pješadiju koju doprema do mjesta borbe, a naoružan je u pravilu jednim mitraljezom. Borbeno vozilo pješadije (infantry fighting vehicle - IFV) omogućuje pješadiji da borbeno djeluje iz samog vozila, a također pruža jaku vatrenu podršku (top kalibra 20-40 mm, mitraljez i kod nekih IFV protuoklopni raketni projektil). M-2/M-3 Bradley konkretno ima top 25 mm, mitraljez 7,62 mm i lanser PT raketa TOW.
 

Stanley

Poznati forumaš
Svrha je obrana pred drugim oklopnim vozilima, ili može time još obarat helikoptere i avione? Je to to?
https://en.wikipedia.org/wiki/BGM-71_TOW
Da, to je to. M-2/M-3 Bradley nosi 2 projektila spremna za lansiranje u kontejneru na lijevoj strani kupole, te još nekoliko u zalihi unutar oklopnog tijela. Kontejner je izvan borbe sklopljen uz kupolu, dok se kod lansiranja rakete podiže u lansirni položaj.
TOW služi za protuoklopnu borbu i nema mogućnost protuzračnog djelovanja. Eventualno može srušiti helikopter, ako je pilot dovoljno glup da lebdi u mjestu i nezaklonjen u dometu TOW-a.
Raketama TOW Bradleyi su u Zaljevskom ratu masovno uništavali iračke tenkove i druga oklopna vozila (navodno su ih uništili više nego tenkovi M-1 Abrams).

Lansiranje projektila TOW iz borbenog vozila M-2 Bradley:

3owdblC.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh