KAPO-moji modeli

KAPO

Poznati forumaš
Roco FS Eaos
DSC_1016.jpg

Ovaj Rocov set je zanimljiv radi toga što vagoni imaju neobične, automatske spojke.
FS je na neke lokomotive i vagone ugradio automatske spojke za potrebe testiranja. Između ostalog, te automatske spojke su testirane na Eaos vagonima.
DSC_1020.jpg
Vagoni označeni slovom A imali su automatske spojke na oba čela.
DSC_1031.jpg
Vagoni označeni slovom R imali su automatske spojke samo na jednom čelu. Drugo čelo imalo je imalo normalne vijčane spojke.
DSC_1018.jpg

DSC_1033.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kapo, može još koja veća slika ove automatske spojke? Baš me zanima koliko je različita od realne, no ova na ovim slikama izgleda jako dobro!
 

nik

Veteran foruma
Kapo, može još koja veća slika ove automatske spojke? Baš me zanima koliko je različita od realne, no ova na ovim slikama izgleda jako dobro!
To je Roco 40376 samo što su te smeđe a ove u setu sa vagonima crne.
roc40376.jpg

MPK_2_zpsbdb7f81f.jpg~original

MPK_3_zpsaa94a3da.jpg~original

MPK_6_zpsc46594ec.jpg~original

MPK_7_zps0a687389.jpg~original

Slike su sa neta.
 

Bero01

Veteran foruma
Vrlo zanimljivo izgledaju. Da li su te kopče u potpunosti funkcionalne,
poput američkih npr. Kadee-a, ili samo fingiraju, tj. nisu rastavljive?
:hmmm:
 

Bero01

Veteran foruma
@KAPO Zahvaljujem na odgovoru!
:palac_gore:
Kopče nisu funkcionalne kao Kadee, tj. ne mogu se kopčati ili otkopčavati na pruzi.
Šteta, bilo bi zgodno da i za europske modele postoji nešto takvo poput KD-a, jer zapravo sve EU kopče izgledaju očajno,
a imitacija pravog kvačila, poput ovih Brawinih (Brawa Starrkupplung), nisu funkcionalne, tj. rastavljive.
:(
http://www.stayathome.ch/kupplungen.htm
Brawa_2250.jpg
Doduše, kada imaš složene kompozicije koje se ne moraju (previše) rastavljati, onda je ovo vrlo zgodno,
i nadasve uvjerljivo rješenje, koje bi volio vidjeti na svojim modelima.
:usklicnik
 

KAPO

Poznati forumaš
Konačno je došla :yes ! LE Models e.626 075. Moram reći da je ovo najbolja lokomotiva u mom depou. Detalji su predobri, vozi odlično, osvjetljenje je odlično...
DSC_1647.jpg
DSC_1681.jpg

DSC_1684.jpg
Lokomotiva je prepuna detalja, čak ima sitnih detalja u strojarnici.
DSC_1686.jpg

DSC_1688.jpg
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kapo, kako si zadovoljan sa Tigrom? Kad sam je dobavljao jednoj mušteriji samo sam ju pogledao ali nisam testirao. Čini mi se da ima dosta detajla a djelovala mi je prilično teško.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh