JŽ Lokomotive u N

GP 18

Aktivan član
Pod sucinu lepoticu jako lepo legne sasija od Atlasove SD7 Stim sto se postolja okrecu za 180stepeni i dolaze na potrebnu duzinu tako da se sasija ne mora seci i produzavati!
Jedino sto se na postolju gde se uzljebljuje u sasiju zaobli nosač centralnog zupčanika. Sve to ne utiče na slabljenje konstrukcije. Uz sve to haoba leže bez na potrebnu koto bez brusenja i sečenja.
Evo kao to izgleda posle inverzije
20170307_121738.jpg 20170307_121749.jpg 20170307_121757.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
:aplauz:Dobar majstor rasteš .... Sve pohvale za trud :respect:
Osećam se ponosnim kada vidim da neko uspešno nastavlja moj rad...
Odlivci su otišli u PRAVE RUKE !!!:yes Samo reci još koji JŽ model ti treba..

Hajde dok nije kasno, ukloni onu žutu traku što imitira rukohvat iznad vratašaca-predebelo je.
Bolje ubaci zategnutu licnu... Bakarna nit će se bolje tonsku uklopiti u ukupnu vizuru

I onu dvostruku tanku traku spusti na donju ivicu staze.....
ATLAS SD 7..??? Ta mi nije pala na pamet:crvenilo: Bravo za ideju motorizacije sa time...
Jos da vidimo ogradice :pozdrav: pa dobijas diplomu :palac_gore:
 

GP 18

Aktivan član
Malo sam bio vredan ovih dana i napravio svoju JZ 645 naravno po upustvima velikog majstora za N modele majstor Shuce. Njegovih se komentara najvise i pribojavam. Posto sam emotivno vezan za KOSOVO POLJE ponece neki od brojeva koji su imali tamo dom stanicu!
P.S. Shuco od tvoje nisam odustao kad je budes radio u rezinu. Ovo je ujedno i podsticaj da tvoju privedes kraju i pustis u promet. Javljam se unapred za pred prodaju kad budes radio prvi kontigent.
 

GP 18

Aktivan član
Posle dugo razmisljanja kupio sam Minitrix artikal:2008 kao podvoz za buduću Rumunku (JZ461) koju trenutno radim međutim ispostavilo se da ta sasija pasent leze na JZ761 koju je Shuca radio. Uz malo turpijanja nerviranja ciscena podmazivanja i sređivanja lokomotiva izgleda kao cistokrvni MTR brat od 150e.:vrag::vrag::vrag::vrag::vrag::vrag: Ide podjednako lagano i lezerno.:sisulja: Kako sam srecan sto je ispalo ovako kao dete sam srecan.:ples2::ples2::ples2: Shuco ako imas jos jednu haubu drage volje bih ti je oteo strah me ova ne moze da vude garnituru sama treba joj parnjakinja.
Evo slika i snimka umesto casna rec.
20170714_131023.jpg 20170714_131030.jpg 20170714_131056.jpg

Maketu sam radio za jednog klinca iz komsiluka koji je odusevljen vozovima i pored njih voli trkacke autice pa mu je napravljena i mala staza na maketi da ima gde da ih vozi.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Nakon duuugo vremena i kalup za 661-400 se aktivirao..Trazi drugar..
Posledice protoka vremena (od 2006.g. ) na silikonsku gumu , su pokazale svoje ..
Od tri odlivka ,ovaj je jedini bio cemu, mada uz dosta gitanja...

Eto buduce radosti za mog drugara, koji ceka na ovaj model.:papa:
IMG_3145.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
Za novog kolegu "Železnički sin"..... Samo što se učlanio , već ima želja...:vrag:
Regan SŽ....Krv nije voda..:dada:
IMG_3254.jpg
IMG_3256.jpg
Sutra lakiranje matt lakom, potom najyeynutiji deo u finisu--Izrada ogradica i farbanje u žuto.
Dok se farba sušila , sređivaće se mehanika i potom dolazi finiširanje, pakovanje i isporuka....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh