British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
I necemo se svadjat?
Nope, pa nismo valjda balkonci. ;)
Provjeri dobro gdje je BCR vozio!
Jesam, nekoliko puta:
BC-Rail-Routes.gif
BC vagoni išli su na jug, baržom za Seattle, i onda dalje sa Union Pacific-om preko cijelih USA.
Kasnije, po preuzimanju kompanije od strane CN-a, išli su sastavu njihovih vlakova,
uključujući i lokomotive po svim linijama gdje je vozio CN.
:)
Dok čekam novitete, uz malo smijeha, ispričavam se na OT, ali ovo pripada ovdje:
:hahahaha:
To je kod tebe, na Vancouver Islandu, na samom jugu otoka:
https://www.google.hr/maps/place/So...c5c68c2!8m2!3d48.3740346!4d-123.7355539?hl=hr
 

Bero01

Veteran foruma
Malo za promjenu, jedan cestovnjak
CP Merchandise Service Mack & 40_Ft Reefer trailer by Herpa Promotex:
Herpa_Promotex_CP_2.JPG
Vrlo sličan Mack sa hladnjačom već imam u bojama BCR-a, a razlika je u tome da ovaj tegljač ima kratku kabinu
bez prostora za odmor vozača.
Herpa_Promotex_CP_3.JPG
Znači nema spavanja na poslu...:spavanje.
 

Martin

Poznati forumaš
Ja malo počesto pogledam Emkura fura na YouTubeu. Čovjek je iz Bosne, i vozi kamiončinu u USA. Iako je tamo puno željeznice, čovjek spava u svom kamionu. Doduše, velikom Volvou, s frižiderom, mikrovalnom, hrpom kamera, ćilimima....jako zanimljivo.....
 

Bero01

Veteran foruma
Vagon za radni vlak, novog proizvođača True Line Trains:
http://www.truelinetrains.ca/
BCOL 993020
BCOL_993020.JPG
Model je odličan, svi rukohvati su separirani, a gazišta izvedena u photo-etch tehnici!
BCOL_993020.JPG
Stvarno su se potrudili, čak je i krov korektno zaobljen! Jako dobro odrađen model.
Evo slike pravog, a i broj je blizu, očigledno je cijeli vlak bio tako numeriran.
600733_BCOL.jpg
Žuto dobro paše uz zeleno, i ovaj mi fino sjeda uz neku dizalicu od ranije, ili za popunu kolosijeka.
:)
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Glumpavo pitanje za fanove; menščini da je za maketu s tematikom Amerike, Australije, Kanade & sličnih, potrebno puno više prostora, nego za tematiku Europe. Da, ili ne?
Martine,ne postoje glumpava pitanja,samo glumpavi odgovori!
Bero ti je dao odgovor,sto se slazem do DZ(hebi ga,chirilica il` latinica).
Svak je sposoban napraviti na daski.
Ok,Bero zna vise o meni,nek ti on pojasni.
Puno htjeo,puno zapoceo
 

Bero01

Veteran foruma
Evo, zalomio mi se još jedan cestovnjak, ali nije cijeli, već je ... samo stražnja polovica.
:hihihi:
Accurail 1105 CN 45Ft HiWay trailer CNAZ 205342
DSC_0388.JPG
Dolazi u kitu od desetak dijelova, kotači su trenutačno postavljeni samo provizorno, jer bi felge također trebalo obojati u
neku aluminij boju poput ostatka polu-prikolice. Naime, prava priksa izgleda ovako nekako:
122138801.NYkdt3i0.cnpiggyback.jpg
:strelica fotka je skinuta sa neta, jel... :dada: a ove bijele oznake na gumama služe za provjeru smicanja gume na felgi, il' griješim?
DSC_0389.JPG
...i evo je u društvu sa još dva druga vagona iz kvarta, ali o njima u idućem postu.
:gladan
 

Bero01

Veteran foruma
Idući post ;): Roundhouse = američki Mehano.
Vagoni također dolaze u jednostavnom kitu sa desetak dijelova, a toliko je od prilike i vremenski potrebno
za njihovo sklapanje. Cijena je također primjerena. Poželjno je odmah zamijeniti X2F kopče sa Kadee-om,
dok bi vremenom to isto trebalo napraviti i sa kotačima, jer se na orginalnima malo ljuljuškaju.
Prednost ovih vagona nad Mehanom je u već pripremljenim šahtovima za postavljanje drugih ili boljih kopči,
te pripremi za promjenu postolja, osovina kao i za daljnju kustomizaciju.
BCOL-841867 (double door)
BCOL_841867.JPG
Ove Dogwood rondele su malo zeznuli, ali nije ništa strašno. Može ih se pre-dekalirati, ili prikriti nedostatke weatheringom,
jer su vagoni na BCR-u u ovoj kasnoj zelenoj fazi već dobrano bili zašarani grafitima i često ne-održavani primjereno.
BCOL-5440 (combo door)
BCOL_5440.JPG
Ostatak tiska je ok, i nemam nekih primjedbi, dapače, mjerkam si još jedan ovakav combo door sa drugim
Road Number-om, ako ga uhvatim (samo :strelica moram se požuriti da mi ne pobjegne).
BCOL_841867+5440.JPG
Toliko od mene za sada.
:)
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
I jos jedna:cool:.Za ovih 40tak godina odkako sam u Kanadi nisam jos vidio
nista obojeno u srebrenu boju.Mozda grijesim??
Ispravi ako znas?
Uglavnom to je bijela boja koja vremenom posivi.Tako nekako....mozda tamo krajem
`50tih da ih nisu farbali,pitaj Andija i klapu.
 

Bero01

Veteran foruma
Do godine,stari moj, do godine. Sve ostalo spremi u tri lijepe! Dok je nama nas?
:palac_gore:
Za sve ostalo, tu je MasterCard.
:hihihi:
Nego, nikako da odem do Brežic po one knjige, pa je tako prije njih stigao još jedan Roundhouse vagon iz j'Amer'ke,
BCOL 5437 (combo door)
BCOL_5437.JPG
Ovdje je sa prethodno nabavljenim vagonom istog tipa:
BCOL_5437+5440.JPG
Zanimljivo je da ovaj ima krov obojan u zeleno, a ne u metal, kao ostatak flote. Dvije su opcije - ili je Roundhouse
to zaboravio napraviti, ili su zaista bili takvi? Uglavnom, moram provjeriti bazu fotografija teretnih BCR vagona, pa
postupiti u skladu sa viđenim.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Konačno sam otišao do Brežica, pokupiti knjige i modele, HVALA @challenger :respect: (uz pozdrave g. Marku),
pa usput malo do Samobora na kavu i kolače, naravno u ugodnom društvu; a nakon toga u noćnu šihtu... :usklicnik
U moru zelenih BCR vagona dobro dođe malo promjene, čisto kao neki primjerak sa interchange-a,
pa je tako došao i ovaj zgodan crveni CP 40 Ft grain boxcar: Athearn CP 143228
CP_143228_Athearn.JPG
Koliko god je model ipak malo sirov, jer nema separirane grab irons (tj.rukohvate), toliko je zgodniji za eksploataciju,
jer je robustan, a vizualno je vrlo uočljiv, da ne kažem atraktivan (bar meni) i odlično se kotrlja... jedino što sam napravio
na njemu je to da sam plastične kuplunge zamijenio metalnim KD whisker-ima i to je to. Vozi Miško.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Mislim stvarno....
Na žalost, Vozni red ti nije bio naklonjen.
:D
However, listam sada ovu knjigu, ''Waiting for the Light'' koju sam pridodao u bazu znanja, kako bi bolje razumio tematiku
koju sakupljam. Knjiga je zanimljiva slikovnica, sa dvjestotinjak probranih starih fotografija, pripadajućim objašnjenjima,
i tekstom koji daje dobar uvid u taj dio povijesti Britanske Kolumbije, Alberte, i cijele Kanade.
WL_1.JPG
To je ono što @challenger priča: medvjedi i grizzliji su tamo domaće životinje :dada:.
WL_2.JPG
Našla se doduše i po koja d(j)eva, iliti kamila, ali nisu baš dugo potrajale...:o!
WL_3.JPG
TO je isto bio Divlji Zapad, doslovce, sa karakterističnom drvenom arhitekturom, i mostovima koji bi se dopali
još nekim članovima ovog foruma (@AMERICAN train ).
WL_4.JPG
...a civilizacija je došla tek kada je sagrađena željeznička pruga! Zanimljivo mi je vidjeti i ove 4-4-0 ''American'' prilagođene
loženju na drva, koje su vozile na glavnim linijama :usklicnik. Najbolje je to što Mehano model sasvim dobro prolazi u toj ulozi, uz
minimalne modifikacije na tenderu (treba natovarit drva umjesto ugljena), i zamjenu dimnjaka, koji se već rade kao dodatni zamjenski dijelovi (aftermarket) u metalu.
WL_5.JPG
Kasnije su te lokomotive uglavnom završile po šumskim željeznicama, što takve modifikaciji čini još zanimljivijima,
i prihvatljivijima. Sve u svemu, zanimljivo štivo u kojem se lijepo vidi kako je to sve skupa izgledalo u svojem početku,
i dobro došao materjal kao inspiracija za maketarenje, da čovjek ne radi glupe greške na (budućoj) maketi.
Ocjena: 4 od 5
:)
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
To je ono što @challenger priča: medvjedi i grizzliji su tamo domaće životinje :dada:.

Eh sad pogledaj dobro onu fotku pored vatre i upitaj se sto hranim
one pse!?Early warning system!!Ne toliko zbog medvjeda vec zbog puma!
Anyway,zaboravi zivotinje,svidjaju ti se mostovi:vrag3:?
Evo jedan lagan za napravit
a2c72376-5ef1-46d3-9640-a828b1803850-A25477 copy.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh