Model JZ 661 Kenedija u 1:87

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Kada sam bio kod gosn Slavka Jovanovica on je radio vise komada 661 za narucioce sirom sveta i tu sam video da Kenedija ima vise modela.Za prosecnog posmtrača su to neprimetne razlike,ali za strucnjaka kakav je majstor Slavko i narucioce iz Spanije ,Kine i jos tu nekih joznoamerikanaca, su jako bitne. Razlike su pocev od čiste kozmetike i sare ,preko polozaja farova,odredjenih delova,do modela koji su bitno drugaciji......

Dilema je za koji se model ili podmodel odluciti i dali ce svi pristati na taj kompromis da im šare Spanske verzije budu na modelu koji je radjen za nase trziste.Ne znam tacno sada koji modeli se bitno razlikuju ,pa ne zamerite ako sam poredio dva indenticna modela......
 

Davor

Veteran foruma
Svaka od pomenutih lokomotiva ima svoje specifičnosti i ne treba komplikovati. Ako neko ima mogućnost lobiranja za 661 onda treba da gura taj model. Ne verujem da bi se neki lobista iz Australije ili Izraela brinuo o nama i našim potrebama.
Sto puta sam pisao i opet ću. Meni ne treba velikoserijski Kenedi od 400 e. A iskustva sa firmom Schlesienmodelle pokazalo je da se može napraviti izvrstan model u cenovnom rangu do 200 e.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dečki, ako budete sigurni, da se bude moglo prodati nekoliko 1.000 komada 661 (govorimo o broju oko 4-5.000 lokomotiva) u ISTOM obliku (t.j. iste pozicije i izgled farova, iste kabine, isti izgled bokova, tla i sl.) i naravno da se bude moglo prodati najmanje 500 kom. u jednoj šemi bojanja, onda bude Roco napravio tu lokomotivu inaće čete je još sanjati. Žao mi je ali takve su Roco zahtjeve no ipak vrijedi pokušati.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dečki, ako budete sigurni, da se bude moglo prodati nekoliko 1.000 komada 661 (govorimo o broju oko 4-5.000 lokomotiva) u ISTOM obliku (t.j. iste pozicije i izgled farova, iste kabine, isti izgled bokova, tla i sl.) i naravno da se bude moglo prodati najmanje 500 kom. u jednoj šemi bojanja, onda bude Roco napravio tu lokomotivu inaće čete je još sanjati. Žao mi je ali takve su Roco zahtjeve no ipak vrijedi pokušati.
:snjesko:Sreću treba izazivati. Približavaju se blagdani pa se ROCO možda smekša...... tamo negdje 2020 :snjesko:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh