Teretni vagoni - modeli za prerade - Gas-z

malimiha

Član foruma
I onda nakon 'Vorbestellung' dođe 'Ausverkauft', već viđeno u Lippe dućanu (koji nije ni sjena onoga što je bio prije 10-ak godina)...
:wc:
Ako je mušterija "Premium Kunde" ima bolji renome :cool_2: bolji bonitet :yes i 48 sati u prijednosti od obične mušterije :djed
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
ja nisam nikakav premium, ali kad sam beštelal, sali su mi na mail link na kojem mi je bio sam zeleni gumb za kupiti, i to je trajalo oko 5 dana, s mogučnošću produženja ili reklamacije ako cijena odstupa od prvotne. U isto vrijeme pogledal sam za isti proizvod i za njega je pisalo crveni gumb ausverkauft, znači da su svoju kvotu unaprijed prodali onima koji su i dali rezervaciju, i to neobaveznu! Sigurno da određeni trgovac dobiva neku kvotu i kad ju rasproda, a nema više na lager, gotovo - Ausverkauft.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kod PeGo model je na zalihi još nekoliko vagona ali po cijeni 52,99 EUR.
 

wiggum

Veteran foruma
Da li imas neke slike Thommo da je vozio u ovakvoj kompoziciji? Jer nisam jos do sada vidio slike tog vagona u novije doba u HR.
 

wiggum

Veteran foruma
Samo taj na slici, dosta mi jedan. Kad pomisliš da za cijenu jednog dobiješ skoro 2 Roco Rilsa...
@wiggum nikad ga nisam vidio uživo.
Upravo zbog tih cinjenica sto ga, ne da nisam vidio uzivo, nego nisam vidio niti slike njegove u HR + visoka cijena nisam niti kupio. No i dalje se nadam da ce se dobro prodavati i da ce izace jos koji teretni (ili putnicki) u reziji LS-a.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
LS Models modeli Gas-z su tehnički na dosta visokoj razini, ali nažalost jedan element odstupa od toga – to su kotači. Kotači su, u pravilu, malo ekscentrični i stoga mogu uzrokovati ljuljanje vagona tijekom vožnje.

Zato sam na mojim modelima kotače zamijenio s kotačima Weinert 97420 (RP 25 Code 88):

https://www.modellbahnshop-lippe.co...05003-0-0-0-0-2-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html

(sad ih se može nabaviti i kod PeGo model, samo za informaciju)

i nakon zamjene modeli i voze na način na koji izgledaju - izvrsno :).
 

malimiha

Član foruma
Kolko se vidi, nije baš puno interesa oko Gas vagona, nema dobrih, ni loših komentara. Nema puno pohvala članova ovog foruma da su napravili kupnju. Jel je u pitanju kvaliteta izrade ili cijena koja nije baš mala :neznam:
Šteta, ako bi bio veći interes mogli bi i N-jaši očekivat koji teretni vagon iz ex-YU teritorije u N.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kolko se vidi, nije baš puno interesa oko Gas vagona, nema dobrih, ni loših komentara. Nema puno pohvala članova ovog foruma da su napravili kupnju. Jel je u pitanju kvaliteta izrade ili cijena koja nije baš mala :neznam:
Šteta, ako bi bio veći interes mogli bi i N-jaši očekivat koji teretni vagon iz ex-YU teritorije u N.
Forum nije inventarska knjiga ko je šta i koliko nabavio; da si malo pažljivije gledao/čitao, primetio bi i komentare...
.
 

Davor

Veteran foruma
Ima jos dosta kupaca koji cekaju isporuku a sto se tice utisaka, svi su veoma pozitivni da ne kazem i odlicni.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
JŽ verzija LS Models Gas modela (oba artikla 38110 i 38111) službeno su rasprodani,
a svoju SŽ verziju sam nabavio preko Lippe-a koja je kod njih bila dostupna samo putem prethodnih rezervacija.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Hm, gotovo da se mogu složiti sa malimiha ako je konstatacija od kolege iz Slovenije točna da vagoni imaju nemirni hod zbog loših osovina. Moram priznati da to nisam primjetio kod svoja dva vagona na probnoj tračnici, ali ako ću morat mijenjat osovine to je onda dodatni trošak pa će vagoni ispasti poprilično skupi. Detalji su ok, nažalost ne otvaraju se vrata što mislim da su u toj cijeni mogli ponuditi. AAAaaali bude li ih sa novim brojevima sigurno će doći u depo Prle bez obzira na eventualne nedostatke.
 

duro

Novi član
LS Models modeli Gas-z su tehnički na dosta visokoj razini, ali nažalost jedan element odstupa od toga – to su kotači. Kotači su, u pravilu, malo ekscentrični i stoga mogu uzrokovati ljuljanje vagona tijekom vožnje.
Zato sam na mojim modelima kotače zamijenio s kotačima Weinert 97420 (RP 25 Code 88):

https://www.modellbahnshop-lippe.co...05003-0-0-0-0-2-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
(sad ih se može nabaviti i kod PeGo model, samo za informaciju)
i nakon zamjene modeli i voze na način na koji izgledaju - izvrsno :).


I ja sam zamijenio kotače na mojih Gas-z modelima, ali ne jer ne voze dobro, nego jer izgled sa RP25Fine jo još nekoliko % bolji...
Ja upotrebljavam ove: http://www.feinmechanik-luck.de/HO_RP_25.html - za 2,55€/kom, so još bolji/detajlirani od Weinarta i jeftiniji.

Sad izgčledajo ovako:
img3126.jpg


I za primerijavo original i RO25Fine
img3128.jpg


A generalno o kotačima i Gas-z vagonima, sigurno ima i ljudi, koji bude mijenjali ove za "Pizzaschneider" kotače za Märklin, i u dosta primerima to so isti ljudi, koji kritiziraju detajliransot modela, a sami iznakžeju svoje modele sa 200% predimenzioniranimi kotači...

Nadam se, da LS bude napravio još više modela za ex YU.

Pozdrav Matej
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
I ja sam zamijenio kotače na mojih Gas-z modelima, ali ne jer ne voze dobro, nego jer izgled sa RP25Fine jo još nekoliko % bolji...
Ja upotrebljavam ove: http://www.feinmechanik-luck.de/HO_RP_25.html - za 2,55€/kom, so još bolji/detajlirani od Weinarta i jeftiniji.

Sad izgčledajo ovako:
img3126.jpg


I za primerijavo original i RO25Fine
img3128.jpg


A generalno o kotačima i Gas-z vagonima, sigurno ima i ljudi, koji bude mijenjali ove za "Pizzaschneider" kotače za Märklin, i u dosta primerima to so isti ljudi, koji kritiziraju detajliransot modela, a sami iznakžeju svoje modele sa 200% predimenzioniranimi kotači...

Nadam se, da LS bude napravio još više modela za ex YU.

Pozdrav Matej



Naravno i kod mene je estetika bila u prvom planu, inače nebi stavio Code 88, no zanimljivo da i Weinert i Luck imaju previše tanke osovine, naravno u odnosu na osovine pravih kotača.

Kod pravih kotača osovine imaju promjer 160 mm, to bi u 1:87 bilo 1,84 mm, a kod Weinert-a i Luck-a osovine imaju promjer tek 1,48 mm, i to meni osobno malo smeta vizualno, a uz to je kod nekih vagona nakon zamjene kotača u ležajevima prevelika zračnost, posljedica je lošija vožnja (no kod tih LS Models je vožnja definitivno bolja, barem kod mojih modela).

Promjer H0 osovine po NEM (http://www.miba.de/morop/nem314_d.pdf) je 2 mm, proizvođaći to urade na ~ 1,97 mm, tako da je osovina po NEM bliže stvarnosti nego osovine Weinert / Luck RP 25 Code 88, a kotači naravno ne – šteta da Weinert i Luck ne proizvode svojih kotača s debljom osovinom, može biti da je to zbog kakve NMRA norme (https://www.nmra.org/sites/default/files/standards/sandrp/pdf/rp-24.3.pdf), nisam to studirao.

Izgleda da pravu debljinu osovine nudi Weimann (npr. https://www.wagenwerk.de/fahrzeugbauteile/radsaetze/rp25fine/4439/rp25-fine-vollscheibenrad-bauart-ba02?c=91), ali 28 EUR za dvije osovine je meni preskupo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh