Trava - static grass

Martin

Poznati forumaš
Mi smo u prerađeni muhomlat ugradili ovo:

New-Portable-DC-12V-High-Output-Air-Ionizer-Airborne-Cleaner-Negative-Ion-Anion-Generator-68433-.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Svojevremeno su teme spajane, ali nije dodana tema Noch Grass Master, pa molim moderatore da i nju dodaju u ovu hrpu. Hvala!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja sam isto kupio ovaj uredjaj 2 puta..prvi put je bio neispravan a drugi put nisam bio zadovoljan snagom!
Postoji slican uredjaj i prodaje ga neka firma iz Australije,vlasnik se zove Branko i nece da salje za nase zemlje hehehe:hihihi:....za ocekivati od nasih ljudi:dada:

Inace je taj proizvod bio 15kv pa su sad napravili novi sa 20kv..gledao sam tipa na YT kako radi sa tim..perverzija kako dize vlakna:o

Ja sam sa mojim uredjajem zadovoljan..stim sto imam zamerku da mi se sve dlake na telu najeze kad upalim spravu:crazy:..ne znam za komsinicu moram upaliti pa provireti kroz njen prozor!:in_love:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
E takav ja imam..:dada:
Planiram da nabavim 3-4kom ovih uredjaja pa da krenem da izradjujem te Aplikatore..
 

1borna

Veteran foruma
I naša poznanica Kathy ima savjeta za sijanje trave!
Ona prvo sijanje radi klasičnom metodom sa namazanim lijepilom i sijanjem krače trave a nakon toga dodaje
duža vlakna na pojedina mjesta koristeći lijepilo u spray-u
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Na Njuškalu se prodaje kako ga uglavnom zovemo grass master ili aplikator za umjetnu travu....

e sad... da nisam slučajno vidio sliku ne bih pojma imao što čovjek prodaje... prodaje ga pod pazi sad...

"Uređaj za flockiranje maketa predmeta" :o pa to nikad ne bih povezao da je to uređaj za apliciranje umjetne trave za makete hahaha ludilo.... dakle ovo je ujedno i službeni naziv tog aplikatora... flocking :)))))))
1537566483909.png

Cijena mu je odlična :))))))) izgleda profi :) pitanje je kako radi :_)))
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Čini mi se da je u pitanju netko koji nema pojma o čemu se u stvari radi?
Npr "3 adaptera za baterije za poboljšanu efikasnost"?
 

1borna

Veteran foruma
Već smo više puta to nazvali "sijač trave"....
Zaboravio sam u ranijem osvrtu na oglas spomenuti da se ne znade kolika mu je napetost jer ako je slab i
rezultati ne mogu biti dobri? (bilo je već dosta rasprava o potrebnoj snazi)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Već smo više puta to nazvali "sijač trave"....
Zaboravio sam u ranijem osvrtu na oglas spomenuti da se ne znade kolika mu je napetost jer ako je slab i
rezultati ne mogu biti dobri? (bilo je već dosta rasprava o potrebnoj snazi)
Kod izrade trave je važniji majstor od tehnologije... i slažem se da uređaj mora biti kvalitetan.... imao sam prilikežu uz novi Noch Grass Master 2.0 isprobati i dva Heki-jeva static grass aplikatora koij se zovu pazi sad: Flockstar!?!?!
Serija je Heki profi line a cijena je 150 EUR.
Noch je oko 115 EUR.

Rade na napon od 14-22V (više je bolje).
Prednosti:
- Manji je od Noch-ovog
- Spaja se na trafo (za razliku od Nochovog koji radi na baterije 9 V - cca 60 sati)
- Odlično leži u ruci zbog malih dimenzija cijevi
- puno lakši od Noch-ovog jer nema baterije

Mane:
- Previše žica + potreban je ispravljač
- Prekratki kablovi za spajanje na trafo
- Samo jedna veličina sita (Noch ima 3 sita + nozzle ali samo u verziji 2.0)
- Nema nozzle ili ljevak za apliciranje trave na teško dostupnim mjestima
- Nema specijalno sito za extra dugu travu kao Noch

Pozitivan pol kod jednog i drugog je na žici koja se spaja na krokodil ili na čavlić koji ide na maketu.
Napon je oko 20.000 V DC
Oba apliatora mogu se napuniti do najviše 2/3 iako je 1/ optimlna.... za nozzle kod Nocha max . 1/3 volumena

S Hekijem je nekako lakše raditi jer je daleko manji iako ima puno žica :) ali ima mai volumen.
Nochov je bolji ako treba prekriti veće površine
View attachment 101117
 

1borna

Veteran foruma
Na jednom stranom forumu se povela rasprava o sijačima trave, evo popisa najpoznatijih

1. Heki Flockstar - Artikel Nummer 9500 - 14 KV (max.) - Euro 150.00
2. Heki Flockstar XL - Artikel Nummer 9510 - Euro 210.00
2. RTS Greenkeeper Junior - Artikel Nummer 0214 - Euro 89.95
3. RTS Greenkeeper 25 KV - Artikel Nummer 5214 - Euro 119.95
4. RTS Greenkeeper 35 KV - Artikel Nummer 5314 - Euro 149.95
5. RTS Greenkeeper 55 KV - Artikel Nummer 5514 - Euro 239.95
6. Woodland Scenics "Static King" - SKU FS639 - USD 99.99 (~Euro 89.00)
7. Faller "Gras-Fix" - Artikel Nummer 180691 - Euro 197.00
8. Noch "Gras Master 2.0" - Artikel Nummer 60135 - 20 KV - Euro 149.99
9. GJ05 Mini Flocking Static Grass Applicator - USD 39.99 (~Euro 35.00)
10. Langmesser "Profi-Flock" - Can't find any information!
11. Grass Tech I - "The Mini Flocker" - USD 39.95 (~Euro 35.00)
12. Grass Tech II - "The Flock-It Rocket" - USD 149.95 (~Euro 133.00)
Ima ih još puno, neki su nahvalili Pro Grass
ima ih zadovoljnih sa Z trainsom

Uglavnom, za Manja mjerila kao N i Z su dovoljni oni do 15 KV jer su i vlakna kratka.
Za H0 20 KV može biti dovoljno ako se radi o vlaknima standardne duljine no za dugačka kao i
veća mjerila treba ipak višeg napona.
 

vlatx

Član foruma
Uh blago njima kada si mogu priuštiti te igračke. Ja sam sebi napravio od električne muholovke (u stilu teniskog reketa) i metalne mini cjediljke.
Rezultati nisu savršeni, ali je zato cijena od 20 kuna čisto prihvatljiva :)
Još da nađem mjesta za napraviti neku maketu pa da vidimo kako radi na duže staze:)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh