Skretnice i sve o njima

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Pitanjce za znalce :) Kupovao bih neke skretnice Peco code 100 umjesto shita Pika skretnice sad ono što me zanima je možda neka problematika što code 100 nema kao 75 ili 83 mogučnost da el.srcište bude veće presjecanjem kontakata od ispod da ne dobije struju od jezičaka. Gledao sam neke filmiće gdje to rade zbog smanjivanja mogućnosti kratkih spojeva a na code100 nema ta opcija pa dali je bolje onda sam napraviti presjek ili te nemaju slučajeve kratkog spoja? Nadam se da se razumije što sam pitao :)
 

Attachments

  • pecocode75..jpg
    pecocode75..jpg
    74.2 KB · Pregleda: 21
  • pecocode83..jpg
    pecocode83..jpg
    96.9 KB · Pregleda: 21
  • pecocode100..jpg
    pecocode100..jpg
    90.5 KB · Pregleda: 21

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
20201129_191819.jpg20201129_193238.jpg
Ne znam dali je netko ovo radio meni bilo dosadno pa sam uzeo jednu pikoA skretnicu skinuo te limiće savitljive što je dosta jednostavno skinuti i vratiti pa u utore nafilovao lemilicom tinola i dosta ih je učvrstilo, dalo bi se i ubaciti neka čelična žica pa zaletovati, tjerao sam neku staru atlasovu kanađanku dosta tešku poslije prepravke i puno bolje se ponašalo, eto ako je netko kupio ih a neželi mjenjati za nešto bolje ova mala nadogradnja pomaže donekle da budu snažnije :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pitanjce za znalce :) Kupovao bih neke skretnice Peco code 100 umjesto shita Pika skretnice sad ono što me zanima je možda neka problematika što code 100 nema kao 75 ili 83 mogučnost da el.srcište bude veće presjecanjem kontakata od ispod da ne dobije struju od jezičaka. Gledao sam neke filmiće gdje to rade zbog smanjivanja mogućnosti kratkih spojeva a na code100 nema ta opcija pa dali je bolje onda sam napraviti presjek ili te nemaju slučajeve kratkog spoja? Nadam se da se razumije što sam pitao :)
Prilično je to velika tema... Ukratko neće doći do kratkog spoja ali se moraju izolirati tračnice i sve ispravno spojiti . Izolirana srcišta mogu proći za DC iako se uvijek preporuča polarizacija s time da postoje 2 tipa polarizacije (djelom očna i potpuna) .
Ako već nisi, pogledaj ovaj video.


Tvoj plan je dobar. Samo polako s rezanjem. Good luck.
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Da sve mi je to jasno jedino eto što Peco code 100 nema tu opciju da precvikaš ta dva spoja tako da prepravkom spajanja srcišta umanjiš šansu kratkog spoja na jezičcima pa onda treba sam prerezati šine na tim mjestima i pospajati!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Drazen, Tebe zanimaju electrofrog skretnice u Code 100 sistemu? Sa donje strane electrofrog skretnica imaš neke žice koje možeš pustiti ili prekinuti. Ako trebaš sliku od recimo SL-E95/96 javi mogu napraviti koju sliku. Inaće njihov program imaš ovdje: https://peco-uk.com/collections/track/100+narrow-gauge

Potraži po internetu još o instalaciji tih skretnica, ima nešto o tome. Jedna stranica koja možda može malo pomoći:

I još jedan video:
 
Last edited:

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Drazen, Tebe zanimaju electrofrog skretnice u Code 100 sistemu? Sa donje strane electrofrog skretnica imaš neke žice koje možeš pustiti ili prekinuti. Ako trebaš sliku od recimo SL-E95/96 javi mogu napraviti koju sliku. Inaće njihov program imaš ovdje: https://peco-uk.com/collections/track/100+narrow-gauge

Potraži po internetu još o instalaciji tih skretnica, ima nešto o tome. Jedna stranica koja možda može malo pomoći:

I još jedan video:
Sad mi onda nešto nije jasno ako se pogledaju slike koje sam ja skinuo sa memobe jer tamo je slika za peco code 100 SL-E95/96 nema tu opciju presjecanja veze od ispod jer je šina bez prekida dok na slikama za code 75 i 83 ima prekinutu šinu koja je od ispod spojena pa biraš opciju a ove kad gledam na linku imaju mogucnost pa mi bas nije jasno ko tu koga i kakva je onda peco code 100 SLE na kraju
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Drazene, garantiram da je žica koju se može prekinuti ispod. Imam ih kod kuće. Inaće na videu se ih vidi kod 1:54
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
PECO ima:
SL insulated frog Streamline, non polarized
SLE electrofrog

ST insulated frog Setrack
ako ti sta to pomaze da razjasni razliku
Jasno je meni samo što su ovi za SLE stavili sliku na kojoj skretnica ima electrofrog ali i kompletne šine do froga bez prekida pa mi nije bilo jasno :)
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Pitanjce još čisto za usporedbu pošto imam tih skretnica PikoA koje kad usporedim su po radijusu R9 kao Peco SLE95/96 koju su srednji radijus 914mm, znači ako se ne varam da nekupim nešto krivo a da ne kupujum one vece SLE88/89 koje su R1524mm! Znam ljepše je ove sa večim R ali bi ipak išao na R9 pošto mi se ipak vise uklapa pa samo me zanima jesam li ja te dobro usporedio sa Pikom te 95/96?
 

Drazen

Aktivan član
Supporter 2023
Hm, ali MSL je daleko skuplji....neusporedivo u odnosu na Hattons........
Ne znam za tu stranicu nisam baš sa pronalaskom trgovina po netu, evo recimo ove koje bi ja uzimao su SLE95/96 zaokruzeno dojdu 21e koliko su u tom shopu Hattons?
 

pepe

Član foruma
jesi, Peco je na nizim R compatibilan sa Hornbijem a na visim sa americkim Atlasom i Shinoharom (R36" i R60"). R36" i Pikov R9 imaju ipak ali neznatnu razliku pa kazem da su kompatibilni i sa Pikom ali samo za taj radus.

Znaci ili SL 95 / 96 ili SLE 95 / 96 ti odgovara
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh