H0 vs O

nik

Veteran foruma
Prva slika: 0 Lada (DeAgostini) + 0e lokomotiva (Fleischmann).
Druga slika: H0 Lada (Brekina) + H0f lokomotiva (Auhagen).
:vrag3:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
aaa pa ima i drugih razmera..mene je zbunilo sto si ponudio kao odgovor samo 0 i H0..:mad:
 

nik

Veteran foruma
Auhagen H0f lokomotiva je bez motora a prodaje se u ovom setu.
DSCN8800 - Copy.JPG
Osim ovih iz seta Auhagen zasebno nudi i druge tipove vagoneta.
DSCN8798 - Copy.JPG
Lokomotivu sam ja sastavio a vagoneti se ionako dobiju već gotovi.
 

nik

Veteran foruma
aaa pa ima i drugih razmera..mene je zbunilo sto si ponudio kao odgovor samo 0 i H0..:mad:
Pa podrazumijeva se da uskotračni modeli spadaju pod osnovno mjerilo; tračnice su 0e, H0e, H0f itd ali modeli su generalno gledano 0 ili H0 odnosno 1:43* ili 1:87.

*) ili kako je gdje uobičajeno
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Pa podrazumijeva se da uskotračni modeli spadaju pod osnovno mjerilo; tračnice su 0e, H0e, H0f itd ali modeli su generalno gledano 0 ili H0 odnosno 1:43* ili 1:87.

*) ili kako je gdje uobičajeno
Nemam ti ja pojma nista o tome sto se "podrazumeva"...:( Zato i nisam znao o cemu se radi..
 

Tomaa

Član foruma
Aaajoojjj taman kad pomislim da nešto malo znam pojavi ovakva tema i spusti me na pod. Odlično. Vi nastavite, a ja odoh na wikipediju.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh