Model JZ 661 Kenedija u 1:87

Davor

Veteran foruma
Da li je to Slavko počeo da ugrađuje tanje ogradice i gelendere?

Jedina zamerka koju bih dao jesu dekali.
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Modeli su iz radionice gospodina Slavka Jovanovića.Trenutno stanje sam uhvatio,ali za par dana su kompletirane. To necu moci da slikam jer ce vec biti na putu naruciocu.

Da jako dobar rad,koji jos bolje izgleda uzivo.:respect:
Da si je uzivo video drugaciji bi ugodjaj bio... ovo je nezgodan odsjaj lampe.Bila je direkt tukla na model. Modeli su sve bolji i bolji. Ogradice su metalne i precizno napravljene. :aplauz::aplauz::aplauz::aplauz:

Meni uzivo model izgleda fantasticno.To je rucni rad realno a tako dobro napravljen.Svaka cast svakome ko napravi nesto ovako svojim rikama,pa zato nemam niti jednu zamerku:respect:
 

SHUCA

Poznati forumaš
Ogradice su oduvek bile metalne (celicna zica 0,5mm) a tvoje opazanje je najbolji dokaz kako se lako da prevariti oko ..:dada:
Normalno da ti deluju tanje, dok nisu ofarbane u zuto..:hihihi:
A ovu najnoviju seriju decala trebas videti...

Neverovatno je da nikome iz belog sveta ne smetaju ni decali, ni ressin,a najmanje prigovora imaju na Mehanotehnika mehaniku.

Oni i dalje kupuju, kupuju , kupuju...... Vec je 500 primeraka prodato..
 
Last edited:

Thommo

 
Osoblje foruma
Autor je profesor Dr. Zoran Bundalo, sada direktor Visoke zeleznicke skole, ex. direktor putnickog saobracaja, i saradnik muzeja zeleznice.
View attachment 94058

Najbolji poznavalac istorije i sudbine serije JZ 661. Podatci koje je naveo su verifikovani u fabrici u La Grangu, prilikom licne posete, a u cilju dobijanja neprikosnovenih fakata.
Meni je cast da se poznajemo i druzimo od 1985, kada je kao predsednik preuzeo Bg klub
i izdejstvovao prostorije na spratu stanice,a potom i u svecanoj (Titovoj) cekaonici.

Navode iz pomenutog autorskog rada sam nekoliko puta postovao u ovoj temi.:sutim...
Inace, imao je namere napraviti opsirniju knjigu sa vise grafickih i foto prikaza ...
G. Zorana sam imao zadovoljstvo upoznati 2010. godine kad ga je put nanio u Rijeku... Drago mi je da je i dalje aktivan u struci i modelarstvu.

2010-04-23_Ri.jpg
https://www.facebook.com/pg/ActrosStacionRi/photos/?tab=album&album_id=130945507248558
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Predivna slika Kopra iz 1970.-te godine, autor je Tadej Brate

Text uz fotografiju:
Im Jahr 1970 bestand der Personenbahnhof von Koper noch aus einem einfachen Bahnsteig im Gelände des heutigen Güterbahnhofs, von wo die Fahrgäste mit Bussen in die Stadt gebracht wurden.
(Foto: Tadej Brate)
Dieses Bild findet sich auch in unserem neuen Bildband „Eisenbahn-Impressionen aus Istrien“.


1970_661-029_Koper_TB.jpg
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Ogradice su oduvek bile metalne (celicna zica 0,5mm) a tvoje opazanje je najbolji dokaz kako se lako da prevariti oko ..:dada:
Normalno da ti deluju tanje, dok nisu ofarbane u zuto..:hihihi:
A ovu najnoviju seriju decala trebas videti...

Neverovatno je da nikome iz belog sveta ne smetaju ni decali, ni ressin,a najmanje prigovora imaju na Mehanotehnika mehaniku.

Oni i dalje kupuju, kupuju , kupuju...... Vec je 500 primeraka prodato..

Šuco, ako su to oni dekali koje sam ja nabavljao preko tebe - fantastični su.
 

nik

Veteran foruma
Israel Railways - Haifa diesel depot, 1967 - ex-Egyptian State Railways Jung and General Motors
23793610150_3d7906c8c7_o.jpg


Israel Railways - Haifa, 1968 - ex-Egyptian State Railways diesel locomotive Nr. 303

23460928314_af3517c706_o.jpg


Israel Railways - Lydda Junction, 1969 - ISR class G16 diesel locomotive Nr. 303
23461095634_ea6a6c03be_o.jpg


https://www.flickr.com/photos_user.gne?path=&nsid=124446949@N06&page=98&details=1
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh