Roco Vectron SBB upit

ivan2horvat

Član foruma
Pozdrav kolege,

neko vrijeme gledam ovu ljepoticu no dvoumim se uzeti je ili ne. Gledajući filmiće i čitajući razne reviewe nisam došao do nekih konkretnih informacija.
Stoga bih imao par pitanja za one koje imaju ikakva saznanja o dotičnom modelu, ili nekom Vectronu srodnom ovom.

Interesira me kakve su joj vozačke karakteristike? Obzirom da ima na samo jednoj osovini pogonske gumice dolazi li do poskakivanja pri malo većem opterećenju (vagoni, uzbrdice...) ili je balans dobro postavljen?
Ima li zračnosti u prijenosu, te kako su odrađeni detalji? Pri tome mislim mogu li se ukrasni detalji normalno montirati ili postoji problem sa rupama jer su premale zbog napunjenosti bojom ili pak prevelike?

Obzirom da planiram digitalizirati modele isplati li se od Roca uzeti već digitalizirani model ili naknadno ugraditi neki drugi dekoder na DCC ready model? Jasno svaka dodatna informacija je dobro došla. :D



https://www.roco.cc/en/product/237354-0-0_1000_0-1-0-0-0-002-1/products.html

Roco-73943.jpg
 

ivan2horvat

Član foruma
Prošlo je gotovo deset dana od objave mog posta. Od tada nitko nije napisao niti slova. Sad mi se lagano stvara upitnik iznad glave i postavljam si slijedeća pitanja:
1) Da li doista nitko nema Rocov Vectron, ne nužno navedeni u postu ili je teško prošetati prste po tastaturi kako bi napisali koju riječ? Osim meni dobro dođe svakom tko se interesira oko dotičnih modela.
2) Da li se ovaj forum doista pretvorio u "hvalisanje" koliko tko i kakve modele ima? Tu koliko vidim nije problem pisati, čak i slikati...i to da bude profi.
3) Jel doista glavna problematika rasprave koji je vagon bio u kojoj kompoziciji, kad je vozio, gdje se podmazivao...itd?
Ovo sam pitao jer vidim da se puno tamo raspravlja.
4) Da li su vijesti o novim postovima slabo istaknute pa bude ko lutrija...ak pogodi čovjek pravo vrijeme, mjesec, dan...parni ujutro, neparni popodne...možda i bude kakvog odgovora?!
4) Postoji li koji forum gdje se može po postavljenom pitanju doći i do kojeg odgovora vlasnika modela?
 

wiggum

Veteran foruma
1) Da li doista nitko nema Rocov Vectron, ne nužno navedeni u postu ili je teško prošetati prste po tastaturi kako bi napisali koju riječ? Osim meni dobro dođe svakom tko se interesira oko dotičnih modela.
2) Da li se ovaj forum doista pretvorio u "hvalisanje" koliko tko i kakve modele ima? Tu koliko vidim nije problem pisati, čak i slikati...i to da bude profi.

Da ti ja probam dati odgovor, ali ne oko voznih osobina, nego oko situacije kod takvih pitanja.
Po mojem mišljenju, ljudi i premalo stavljaju slike svojih modela. Mislim da tu nema niti zrnce nekakvog hvalisanja.

Nažalost, kupiti model je jedno, a imati ga gdje provoziti je nešto sasvim drugo. Tu nastaju problemi. Da postaviš pitanje oko Roco ES64U4 Taurusa ili nove konstukcije OBB 1014 lokomotive, vjerujem da isto nebi dobio baš odgovor. Premda te konkretne modele imam u svojoj kolekciji, nisu nikad vidjeli prugu, a neki nisu bili niti izvađeni iz ambalaže. Znači imam modele kao i mnogi drugi, a nemam ih gdje provozati. Iz cijele kolekcije, sam samo ~5% modela provozao na prugi. Dobar dio njih nisam nikad niti iz ambalaže izvadio. Da pitaš kako vozi neki naš ACME Y ili Z vagon, možda ćeš dobiti odgovor jer je netko negdje čuo/pročitao kako voze. Malo je ljudi koji iz osobnog iskustva mogu dati svoj sud jer velika većina nas nema ih gdje voziti.


3) Jel doista glavna problematika rasprave koji je vagon bio u kojoj kompoziciji, kad je vozio, gdje se podmazivao...itd?
Ovo sam pitao jer vidim da se puno tamo raspravlja.

Nakon onog mojeg prethodnog, sad se dolazi ovog pitanja koje si povukao. Modeli se skupljaju ciljano za određen vlak/kompoziciju i vrlo je važno nedvojbeno znati da li je taj neki vagon bio u kompoziciji ili ne. Ako kupiš model koji nije bio u kompoziciji, prvo si dao 60EUR za nešto što ti netreba, a drugo i dalje nemaš model i kompoziciju koju slažeš. Neki sakupljači koji skupljaju modele pojedinačne vrijednosti 100 kn, vjerojatno im nije bitno da li nešto ide skupa ili ne. Nije veliki novac, i bitno im je da se kotrlja po ovalu. Drugi, tzv. brojači zakovica, itekako za 60+ EUR promisle što im treba ili ne. I sam se smatram da sam "brojač zakovica" i mnogima smo trn u oku. Druga je krajnost, koja je meni potpuno nezamisliva, kupovati modele stare 30+ godina ili neke prastare Mehano ili Lima koji nemaju veze s realnošću, ali znam da svatko ima svoju viziju što želi (i što mu buđet dozvoljava) i poštujem to. Nekad mi i fali da nas ima više koji skupljamo modele iz Ep.V/VI, pa da rasprava bude kvalitetnija.


Zašto skupljam(o) modele, koji samo stoje u kutijama? Upravo jer se skupljaju cijano (kupuju na temelju informacija koji su vagoni bili u kojoj kompozciji, kad su vozili, gdje su bili podmazivani i sl.) i svi potajno u sebi želimo imati u bližoj budućnosti neku vitrinu gdje će oni stajati, a u daljnoj i neku maketu gdje će se svi ti modeli voziti.


4) Postoji li koji forum gdje se može po postavljenom pitanju doći i do kojeg odgovora vlasnika modela?
Strani forumi. To su ipak njihovi modeli, puno više ljudi ih tamo ima i shodno tome oni više o njima raspravljaju. Kakve se tek tamo analize znaju raditi oko modela... Puno više od pitanja koji su vagoni bili u kojoj kompozciji, kad su vozili, gdje su bili podmazivani. Mi brojači zakovica s ovog foruma smo osnovna škola za njihove rasprave. Postavit ću pitanje oko voznih osobina na stranom forumu, pa ću ti napisati tu odgovor.
 

81i

Član foruma
Dakle, nemam tu lokomotivu, ali imam nešto Roko i Piko lokomotiva, sitni djelovi idu dosta lako na Roko lokomotivama, za digitalizaciju je mozda bolje kupit drugi dekoder iako o tome ne znam ništa al su mi tako rekli oni koji znaju, a znaju, e sad moja specijalnost, vozne osobine kod Pika jako dobre, a kod Roka jos bolje, nikad se nećeš naci u situaciji da ces moci prikaciti toliko vagona koliko ta loksa nemoze povuci iz više razloga, kao prostor ili broj samo putničkih ili teretnih vagona itd itd, i ono najvažnije, kod mene su lokomotive vozile, ne u idealnim uvijetima al su vozile i to po 2 do 3sata digitalne i cak 7 do 8 sati analogne i nije bio slucaj da moram prestati voziti loksu zbog nekog tehnickog kvara već mi je ponestalo vremena,za to postoje i svjedoci na forumu, dakle 200 eura nije malo novaca ali u našem hobiju nije ni ne znam što posebno puno, tako da ja smatram da je to jako dobra kupnja ako ce vektron bit u pogonu!
Ovo ja ukratko u jednoj rečenici. Pozdrav!
 

Michal

Član foruma
Prijatelju, imam vise Vectrona od ROCOa, CD Cargo, CD za exprese i CD RegioJet. Kupio sam i Piko CD ali lepse detailima odgovara ROCO (u finale sam kupio od ROCOa cijeli krov i mjenao kod Pika loko) voznja u ROCOa nema gresaka (DCC sound original). Boje i linije su odlicno obojane, pismo se dobro cita i odgovara.

Samo od Tebi ovisi koju vrstu zelis, momci u kluba isto imaju OBB variantu (isto se vidi na CZ prugama).

Sto se meni tice, nema gresaka i isto SBB mora biti odlican, niko prije kupi nezna, ali sto znam kad se nesto kvari ROCO mjenja komad za komad ili popravlja greske.

Za mene OK je model.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh