ÖBB stvarčice

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
U stvari neznam zašto se čudimo jer je sve to baš tako bilo i 'nacrtano'...
Da li je uistinu bilo baš sve tako nacrtano (inače, iz ovih 3d projekcija je to nekak teško procijeniti)... hm:
281024_e.jpg
jc90300.jpg


Meni se čini, da su i ovi njihovi nacrti iz najave nekak posvađani sami sa sobom....:hmmm:

Daj Bog da to na kraju u serijskoj proizvodnji nekak dođe na dobro i da sam u krivu!
 

1borna

Veteran foruma
728_0.jpg


1063_03_decoder.jpg


Decoder direkt eingelötet - keine Schnittstelle vorhanden!
Die enormen Preissteigerungen beim Diesel veranlassten die ÖBB leistungsstarke E- Loks für den schweren Verschubdienst und leichten Streckendienst zu erwerben. 1982 wurden die ersten 5 Mittelführerstand-Lokomotiven von SGP- Graz geliefert.
Bis zur Nr. 37 waren sie orangerot, danach verkehrsrot lackiert. Diese Maschinen sind auch unter 25 kV Wechselstrom einsetzbar. Die bei den Vorserienloks 01-05 vorhandene Leistung von 1520 kW wurde später auf 2000 kW erhöht. Dadurch konnte auch die Streckenhöchstgeschwindigkeit der 75,5 Tonnen schweren Triebfahrzeuge von 80 auf 100 km/h erhöht werden.
Unser exakt im Maßstab 1:87 gehaltenes Modell entspricht den Prototyp- Lokomotiven im Ablieferungszustand.
Lackierung: Lokkasten: orangerot, Rahmen: schwarz, Lüfterjalousien: silber.
Nur 129,00 EUR Kleinbahn
Lokomotiva bez dekodera je 100 eura
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Stari AB vagon, negdje smo nešto već pisali o njima..:hmmm: Uglavnom, modela nažalost, još uvijek nema!
 

nik

Veteran foruma
Roco 62542 (stigla mi prekjučer), direktno iz kutije (samo sam izvadio modelarsko kvačilo na jednoj strani radi slikanja).
IMG_8102.JPG
IMG_8105.JPG
IMG_8103.JPG
IMG_8104.JPG
IMG_8106.JPG
Odgovara mi za vlakove preko Spielfelda prema Zagrebu u 80-ima (bivši Beograd Express, Slavija, Balkan/Zagreb Express, stara Croatia, Biokovo).
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Jeagerndorfer UIC-X ABm slike modela na reisezugwagen. eu:
(Samo za info, uz sve nedaće, modeli nemaju isporučen generator, izgleda da su ga previdjeli)
View attachment 108921

View attachment 108923

View attachment 108924

View attachment 108926

Više na: http://www.reisezugwagen.eu/?p=35813
Netko od austrijanaca je to spomenuo Jegerndorfercima na nekom sajmu ovih dana a odgovor je bio da oni samo prodaju modele i da nemaju pojma pa su nazvali svog konstruktora modela i on je im rekao da je to OK jer tako treba biti. :mamurluk:

https://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?010,9085549,9091892#msg-9091892

...
Dann ging ich zur Fa Jägerndorfer. Da Herr Jägerndorfer senior lt eigener Aussage, nur verkauft und sonst mir versicherte er hätte keine Ahnung, wurde der Konstrukteur telefonisch befragt.
Alles in Ordnung der Wagen braucht keine Lichtmaschine?! Mein Einwand dann wäre aber ein z nötig(ABmz) wurde abgeschmettert.
Kein "Es tut uns leid, wir haben in China die falschen Drehgestelle enigebaut"....., oder " ja das ist ein Fehler"...oder "ja wir schauen uns das nochmals an"..
Jetzt war ich verblüfft.

...
 
Last edited:

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Netko od austrijanaca je to spomenuo Jegerndorfercima na nekom sajmu ovih dana a odgovor je bio da oni samo prodaju modele i da nemaju pojma pa su nazvali svog konstruktora modela i on je im rekao da je to OK jer tako treba biti. :mamurluk:
...
Da, sajam je u Beču, a tamo je potvrđeno da se generator ne nalazi u vrečici sa dodatnim dijelovima.
A zapravo, koliko taj konstruktor vrijedi, pokazuju ovakvi detalji na modelu:
(Žalosno je ovakvo trošenje resursa, punjenje tržišta sa nećim što za ovakvu paru od cca 67 eura, ne vrijedi)

36902010lm.jpg
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Šteta da model nema zakovica, mogli bi i to brojati. Možda je autor te kreacije instruktor a ne konstruktor? Između švasanja i nitnovanja i tako nema razlike, a za to je konstruktor pogodio!
 
  • Like
Reactions: Sky

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wiggume, ne. Imaš A-ÖBB ali bez AAE, broj modela je 245020 i ako te zanima, potraži ga kod Memobe. Ali A-ÖBB sa AAE oznakama nije.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh