ÖBB stvarčice

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
ACME model:

.. oprema:
P1010580.JPG

P1010581.JPG


... okretno postolje:
P1010579.JPG
 

nik

Veteran foruma
Nemoj zaboraviti da je u međuvremenu ACME preradio/doradio donji dio svojih Eurofima vagona.
AC55106i.jpg

AC55106e.jpg

AC55106h.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nemoj zaboraviti da je u međuvremenu ACME preradio/doradio donji dio svojih Eurofima vagona.
....ispravljao je svoj šlamperaj, jer mu na modelima pojedini dijelovi opreme uopće nisu pratili panele na suknjici.:mamurluk:
A detalje, koji se na modelu uoče prije nego oprema ispod suknjice, to nije korigirao:cool::
(slika sa DSO foruma):
ACME_90078-1_Detail[1].jpg
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Kad ovo sve pogledam onda bi, da trebam Eurofima vagone, vjerojatno išao kupiti polovne Roco; nemaju neke ogromne nedostatke a bagatelno su jeftini (jedino je iznimka rana Mimara gdje bih se odlučio najvjerojatnije za ACME model da bolje paše nivoom detalja i interijerom uz Goša Z1 vagone; tu je onda alternativa i onaj austrijski Z1 sa preklopnim vratima).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kad ovo sve pogledam onda bi, da trebam Eurofima vagone, vjerojatno išao kupiti polovne Roco; nemaju neke ogromne nedostatke a bagatelno su jeftini (jedino je iznimka rana Mimara gdje bih se odlučio najvjerojatnije za ACME model da bolje paše nivoom detalja i interijerom uz Goša Z1 vagone; tu je onda alternativa i onaj austrijski Z1 sa preklopnim vratima).
Ja kada doma sagledam sva ova tri primjerka EUROFIMA vagona od gore navedenih proizvođača,
nekako bih se ipak blago opredjelio za LS Models, uz napomenu da bi bilo divno da taj LSM ima krov od ACME ili Roco modela
(jer su konstrukcijski i prototipski bolje izvedeni i pogođeni), te da se dorade/korigiraju malo ta postolja...
Još jedan bitan detalj kod ovog C1 farbanja, LSM i Roco si međusobno pašu, dok se kod ACME modela već vidi razlika u boji....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ono, što bi mi bilo interesantno od ACME-a uzeti, jesu OBB Bmz Z2 vagoni!!!
 

nik

Veteran foruma
Ono, što bi mi bilo interesantno od ACME-a uzeti, jesu OBB Bmz Z2 vagoni!!!
Meni se čini da oni, kao i Goša Z2, imaju nešto veće prozore nego što bi trebalo. A di su u ovoj usporedbi Roco Z2 vagoni?
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Meni se čini da oni, kao i Goša Z2, imaju nešto veće prozore nego što bi trebalo. A di su u ovoj usporedbi Roco Z2 vagoni?
Nemam još takav primjerak doma, pa stavljam slikicu ACME modela sa neta, a dolje niži Roco model je moj:

ACME:
PICT1390[1].jpg

Roco:
OBB Bmz 51 81 21-70 529-8.JPG

51 81 21-70 507-4    Bmz.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Inaće kod LS modela je i ta kosina na kraju suknjice (iako je suknjica prekratka, ali to je isto kod svih, a najkraća je kod Roco-a) bolja nego kod ACME-a:

ACME_90078-1_Detail[1].jpg

Stvarno šteta da ima one glupe mane. I ako će ih popraviti (tko zna, možda će se dogoditi i to čudo), odmah sam ponovo kupac LS Eurofima modela.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Inaće kod LS modela je i ta kosina na kraju suknjice (iako je suknjica prekratka, ali to je isto kod svih, a najkraća je kod Roco-a) bolja nego kod ACME-a:
Da, ta nerealno odrađena kosina kod ACME modela je upravo jedan od detalja koji ga čine previše 'kockastim'....

Uz to, postoji još jedan sitan detalj na tijelu vagona do postolja, tj. na samoj suknjici:
LSM - dizajn sukladno obliku EUROFIMA vagona,
ACME - dizajn sukladno obliku SGP verzije vagona

LSM:
LS_47111_Detail[1].jpg

ACME:
ACME_50642_Detail[1].jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Stigli i ovi u prodaju (LS Models 47113, 47114, 47115), slika modela nažalost još nema:

lsmodels47113x[1].jpg

lsmodels47114x[1].jpg
 

1borna

Veteran foruma
Ovaj model Transalpina sam dugo želio jer sam se takovim vozio nekoliko puta u 70-im godinama.
Zapanjilo me kako relativno mala lokomotiva vuče puno dugačkih vagona po brdskim prugama Austrije i za to doba sa brzih 160 km/h
/nedavno je nabavljen, stariji od 10 godina/
DSCN5431_zpsd5ef2206.jpg
DSCN5432_zps918e6c11.jpg
DSCN5433_zps2f6305c2.jpg
DSCN5434_zps6a6d2e84.jpg
 

nik

Veteran foruma
Pa lokomotiva nije mala; uobičajenih je dimenzija za 4-os. elektrolokomotive iz tog vremena. Vagoni su također standardne duljine, osim ako se ne gledaju iz perspektive Märklina... :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh