ÖBB stvarčice

Domagoj Vu

Aktivan član
Tako je! Piko planira uraditi modele 1. razreda 58533 i 2. razreda 58532 (kakav je na slici).
A jučer sam ulovio jedan Bmz na teretnom vlaku kod ranžirnoga kolodvora u Beču. Sliku sam stavio u Naše zanimljive zanimljivosti iz života. :)
Zato mi je i bila poznata ta konstrukcija vagona.
 
Last edited:

Thommo

 
Osoblje foruma
Jedan zanimljiv YT video, naslov "A short look behind the scenes at Roco", radi se o procesu razvoja 3D modela i onda proizvodnje 1:87 ÖBB 1046 lokomotive.

Kad se vidi što sve treba napraviti za konstrukciju potpuno novog modela, možda je malo jasnije zašto im "naši" modeli ne izgledaju zanimljivi za razvijati od nule. Ako ne prodaš 5000 ili 10000 komada modela, teško je očekivati isplativost investicije.

 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Taj video je već star ali lijepo se vidi razlog zašto trebaju takve količine. Njihovi kalupi su skupi kao da su iz platine iako su lijepo napravljeni. Sve se pravi sa erozijom, čak i šasiju koju bi mogli napraviti frezanjem pa samo detajle sa erozijom. Ni čudo da imaju finansijske probleme.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Kako je Jaegerndorfer pokazao javnosti prve svoje ogledne primjerke tih vagona, tako je RailTopu opet cijena u nebesa otišla...:hahahaha:
Kao, da se trži dionicama...:vrag3:
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Roco najavljuje i OBB-ov Hbbillns.
Ovi vagoni su bili jako česti u Vinkovcima, zadnji put sam ove vidio prije 3.4 u Vinkovcima.
Kataloški broj mu je 77487.
OBB Hbbillns 2.png
Jedna moja iz Jankovaca.
OBB Hbbillns.png
Vagon iza njega je Mađarski (H-RCH).
hbbillns.png
EDIT:Još jedan al ovoga puta RCW-ov.

Datum:20.5.2016 u 11 sati.
 
Last edited:

Domagoj Vu

Aktivan član
Ovaj tvoj je slican vagon. Rocov ili Albertmodelov nema na celima kotac za otvaranje vrata, vec rucku.
Hmmmm.... s obzirom na slici sa najave, izgleda mi da je taj vagon još slikan davne 2007.8 godine, a da su kasnije možda tokom 2010 ili kasnije na čelima zamjenili ručke sa kotačem....
S obzirom da sam bio u Beču, vidio sam 15-tak Hbbillnsova i svi su imali kotač na čelima vagona.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh