Želje i ideje po dodatcima

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,

pošto imamo mogučnost raditi stvari pomoću jetkovanja iz alpake i livenja mesinga me zanima jel imate kakve ideje za dodatke na lokomotivama i makete? Puno toga se već dobi ali ipak tu i tamo koje stvari fale, možda su neki dodatki skuplji pa bi se moglo nešto jeftinije izraditi...

Alpaka je u biti mesing sa dodatkom nikalja tako da je pločica iste debljine nešto krutija. Imam mogučnost jetkovanja alpake debljine 0,15mm, 0,2mm, 0,3mm, 0,4mm i 0,5mm. 0,5 je več dosta kruta pa se može upotrijebiti recimo i za poluge lokomotiva.

U suradnji sa KkStB signali možemo lijevati i neke dijelove iz mesinga.

Ako imate kakve ideje, želje, slobodno napišite!
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
@Gorchi jel idemo javno ili na pp s upitima??

Ja ima 5 dana hocu da ti pisem.. nešta mi je palo na um .. ??
Ajd saljem pp ;)
 

Davor

Veteran foruma
Setih se ove teme s konkretnim razlogom.
Došao mi je jedan Rocov vagon kojem sam se toliko radovao... Vagon je super ali ogradice za njega su pravo razočarenje. Krive, jedna pukla a ni ostalima ne treba mnogo da postanu škart.
Mene zanima mogu li se napraviti nove, zamenske ogradice?
received_2316766875245209.jpegreceived_1583103091823164.jpeg
 

ivan2horvat

Član foruma
Mene interesira koliko bi u konačnici model bio skuplji kada bi proizvođači kritične detalje, poput ogradica, antena, vodova na el. lokomotivama itd., radili od metala. Stvarno mi nema goreg od novog, spiganog i napuklog modela koji izgleda kao da je prošao dva rata.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Setih se ove teme s konkretnim razlogom.
Došao mi je jedan Rocov vagon kojem sam se toliko radovao... Vagon je super ali ogradice za njega su pravo razočarenje. Krive, jedna pukla a ni ostalima ne treba mnogo da postanu škart.
Mene zanima mogu li se napraviti nove, zamenske ogradice?
Ili naručiti nove, ili napraviti zamjenske.
Podsjetilo me to na jednu moju priču oko jednog Acme modela, gdje sam ustanovio da mi kod interijera nedostaje jedno sjedalo. Kako je ACME inače, revan oko nabave rezervnih dijelova :palac_dolje:, rješenje sam potražio u izradi kompletnog sjedala iz stirena:

P1010759.JPG

P1010162.JPG

P1010156.JPG

P1010757.JPG
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Mav CAF Ampz? Svaka cast za majstoriju!
Da, baš taj. Usput mu je jedna ova gornja traka prtljažne police bila toliko savinuta, da je 'visila' preko sredine prozora, pa se i to moralo ravnati..., pa se na kraju iskoristila prilika, da mu se makne i ona glupa serijska greška iscrtanih okvira na vratima jedne strane vagona.....:harakiri Posla oko jednog modela koliko hoćeš...:glup
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Meni ovo sliči kao neki falš odljevak, koji je nažalost, baš tebe dopao....:hmmm:
Roco ima takvih modela i pod drugim kataloškim brojevima, pa bi trebalo provjeriti (ako netko i na forumu možda ima taj tip Roco modela), da se vidi kakve su na njima ogradice, ja bih prvo tim putem krenuo...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nemam osim da se piše na Roco za kesicu sa rezervnim dijelovima. Mislim da jetkovani dijelovi ne bi izgledali dobro.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh