ΟΣΕ modeli

damir661

Veteran foruma
Ovako prema slikama, po bojanju rekao bih niti za jednu. Ne izgleda mi kao grčko bojanje.
Koja bi tu boja trebala biti?
Meni su privukle pažnju stepenice, model je uradjen sa po tri, dok su vagoni u stvarnosti imali dve.
Heris je čak ima i alat za verziju sa po dve stepenice, koji imaju neki PKP vagoni.
OSE_B_1.jpg
OSE_Bc_3.jpg
izvor: railfaneurope.net (photo Winfried Hauer)
 

nik

Veteran foruma
Ovako prema slikama, po bojanju rekao bih niti za jednu. Ne izgleda mi kao grčko bojanje.
Tu maslinastozelenu boju koja odgovara JŽ a ne OSE vagonima koriste svi. Od Sachenmodelle-a u onim davnim setovima iz 90-ih (vagoni DDR gradnje), preko ACME-a za vagone talijanske konstrukcije pa onda za GOŠA kušet (sa pogrešnim krovom), do ovih sad 'poljaka' (sa pogrešnim stepenicama) od Herisa.
:crvenilo:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Tu maslinastozelenu boju koja odgovara JŽ a ne OSE vagonima koriste svi.
:crvenilo:
Ovdje nijansa gravitira prema smeđoj, barem tako ove fotografije pokazuju, nešto u stilu PKP:
IMG_20200718_145414.jpg

Uz stepenište, komplet vrata nisu po uzoru na pravi vagon, od okna na bočnim vratima, pa do netočno obojanih čeonih vrata na prelaznicama. Inače, otkako je ACME uradio OSE Goša kušet, više sam bio sklon kupiti Cegielskog. Zasad ništa od toga..
 

damir661

Veteran foruma
Tamnozelena boja. Ista, kakva se stavljala na OSE Goša kušete. Za bolju usporedbu odnosa nijansi JŽ zelene na Goši (desno) i OSE Cegielski (lijevo), kod kojega se može uočiti i srebrni krov:
View attachment 115061
Neki Ral 6012,6015,6020?
Na slikama boja gotovo da prelazi u neku tamnu maslinastu, zelena se jedva raspoznaje.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Neki Ral 6012,6015,6020?
Na slikama boja gotovo da prelazi u neku tamnu maslinastu, zelena se jedva raspoznaje.
Koliko su se grci tada držali RAL tonova, nije mi poznato. To je baš tamnozelena boja, samo pod utjecajem atmosferilija i taloga nečistoće, daje dojam neke druge boje.
Ovdje se na cropu jedne slike bolje vidi :
1992_11_30 – kopija.jpg
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Zaključno, SKY ima vidni aparat oka s pripadajućim koaksijalnim kablom i jezgrom u kori mozga sve poštelano po RAL i njemu sličnim sistemima!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Restavriran grčki CIWL restoran:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Restavriran grčki CIWL restoran:
Vozio nekad u sklopu Akropolisa i Hellasa unutar Grčke (Atena-Thessaloniki).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh