060-EA Train Croatia - ACME 60204

Thommo

 
Osoblje foruma
Proizvodac i broj artikla navedenih vagona? Nema....
A zašto toliko opterećenje točnim kopiranjem kompozicije??

Pa bar je s kontejnerskim vlakovima jedina konstanta da sve ide i u svim mogućim kombinacijama. Na TH vlakovima sam vidio hrvatske, srpske, mađarske, njemačke vagone, dvo, četiri i šestosovince, bijele, crvene, smeđe i plave, u svim mogućim kombinacijama.

Moja je filozofija napraviti kompozicije koje ne moraju biti 100% preslika točnog vlaka koji je prošli utorak prošao Delnicama, jer je to gotovo nemoguće kod teretnih vlakova, em po broju vagona, em po nedostatku modela, a pogotovo financijski.

Ali volim da su mi kompozicije dosta točne. Bez problema ću iskoristiti Mehano 6-osovinca jer je gotovo identičan onom koji sam snimio u Rijeci.

Meni je bolje za godinu dana imati TH Rumunjku i 40 osovina Roco, Piko, Mehano kvalitetnih modela, nego sljedećih 7 godina ganjati neke ultra skupe modele i vjerojatno opet ne napraviti savršeno točan prikaz kompozicije. Ovo moje mogu sljedeći Božić odnijeti kod Sinkeca u Delnice i provozati na 40m pruge, i neizmjerno više uživati u tome nego da doma na zidu imam ultratočnu kompoziciju koja je plaćena 1300 eura i nema šanse to ide van iz stana jer je prevrijedno i može se oštetiti...

Respektiram svačije mišljenje i način kako tko uživa u hobiju, ovo je moj način. Svakako ću nabaviti Train Hrvatska loksu kad i ako izađe.

Moja dva centa...
 

66dovla

Član foruma
Supporter (2016)
U potpunosti se slažem sa kolegom Thommo.
Nikada nisam težio kompozicijama koje su u stvarnosti već sam uvijek nabavljao i sastavljao što se meni osobno sviđa.
Naravno loksu ću uzeti kada bude dostupna na tržištu.
Naravno kao i kod kolege ovo je samo moje mišljenje!
Lp
 

wiggum

Veteran foruma
Ja sam stavio u citat samo srpske vagone. Tu se razvlaci i prica o njima, a nema ih u modelima. Koja svrha sto slika iz svih mogucih kuteva tih vagona, ako ih nema? Jel bi imala smisla tema za sastavljanje kompozicije vlaka zagreb varazdin? 2044 i Beet vagoni iz svih mogucih kuteva, mjesta, stajalista. Pa daljnje nebuloze oko tocnih brojeva vagona, revizija i slicno... Nema smisla, jer nema niti lokse, a jos manje vagona. Zato i kod ove teme, ajmo stavljati slike vagona koju se mogu kupiti i vagona koji su djelomicno slicni onima koji vozi i isto se mogu kupiti. Zato sam rekao za onaj video s cisternama da je prvi koristan materijal. Dajte slike tih hrvatskih, mađarskih, njemačkih vagona, dvo, četiri i šestosovince, bijele, crvene, smeđe i plave, u svim mogućim kombinacijama, a da su modeli (tocno ti ili slicni) dostupni na trzistu.

Ne zanimaju me srpski vagoni, niti neki drugi vagoni kojih nema za kupiti. Koju su jos cisterne vozili? Da li voze plinske? Da li voze istovremeno iskljucivo vagone od jednog prijevoznik (samo gatx ili samo vtg ili...) ili ima miješanih vagona? Da li voze neku öbb kompoziciju? Da li voze iskljucivo iz rijeke za beograd? Da li voze neke hž vlakove? To su stvari koje me zanimaju, a ne pilanje o srpskim vagonima kojih nema! Onda cu si ja iz toga izvuci sto zelim, sto sam spreman platiti i koje kompromise cu napraviti.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ti crveni srpski Sgnss vagoni su u biti identični kao DB vagoni, proizvedeni u Srbiji, mislim da je DB zbog nečeg odbio zadnju tranšu tih vagona pa je uletio Srbija Cargo i kupio par desetaka komada. Zato sam ih i stavio jer je to standardni europski dizajn kontejnerskih vagona. Dva bijela decala sa svake strane i imamo 99% točni SRB-SKG vagon, tko hoće baš to imati.

Ja sam u biti bliži kolegama @wiggum ili @Sky po filozofiji modelarstva, ne volim miješati epohe i voziti nerealne kompozicije. Samo sam htio reći da ne treba odustati od lokse jer nema 100% točnih vagona iz nekog xyz vlaka. Možda sutra pošalju u Ri vlak sa 10 CZ-CDC šestosovinaca koje mogu nabaviti od Acme, Rockyraila ili koga već....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dečki, ne vidim razloga da se tema kontaminira i ode u krivom smjeru sa ovakvim repliciranjem tko što preferira, tko što gdje vozi, da li vozi ili izlaže na zidu, skupi ili jeftini modeli i ostale bezvezarije...
Hobby nikako ne smije biti stvar prestiža i iskaza kojekakvih frustracija, već zadovoljstvo i zabava!! (tisuću puta rečeno!!):djed
Train Croatia loksa nam izlazi na tržište, ja joj se osobno veselim i svakako ju planiram nabaviti!:aplauz:
Postavilo se pitanje koje kompozicije loksa vuče, koji vagoni i prema tome na to se daje odgovor, bez obzira postoji li model ili ne!!
Slažem se sa @Thommo -om u vezi srpskog sgnss vagona (gotovo redovit u sastavima iz Srbije) i upravo ga zbog toga, a i oblika smatram vrlo interesantnim, kao vagon i kao neki budući eventualni model!! I ako izađe nekad na tržište modela, svakako ga uzimam, ne jednoga, već barem 2-3 (ne brinu me dupli brojevi). Izgleda, da se postovi uopće ne čitaju pažljivo!:djed
Dakle, također smo naveli za kontejnerske kompozcije, ako netko to preferira, a da ga istovremeno muči nedostatak adekvatnih modela (u ovom slučaj taj (ne)sretni sgnss), da lako improvizira sa nabavkom ovih Sgrrs 80 vagona, jer eto njih tržište modela planira ponuditi (već spomenuti ACME/Rocky Rail)!
Sa njima opet imaš jednu finu realnu kompoziciju, ako baš patimo na takvo nešto...

Da razjasnimo drugu stvar; moje pitanje upućeno RI ekipi bilo je da li netko od njih (s obzirom na kontejnerski terminal) , ima sliku Sggmrss 90 vagona u Rijeci (može i slika u sastavu, ne moraju biti fotke detalja, jer razlika se uoči)??
S obzirom da mi je promet struka, moje pitanje je čisto profesionalne prirode...
Mehano je ovdje sad uvjetno rečeno sporedan, BTW, stavio bih i njega u popis prijedloga modela uz rame ACME/Rocky Rail, ali ne vidim da Mehano takav model 80' ima u ponudi...:neznam:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ovo moje mogu sljedeći Božić odnijeti kod Sinkeca u Delnice i provozati na 40m pruge, i neizmjerno više uživati u tome nego da doma na zidu imam ultratočnu kompoziciju koja je plaćena 1300 eura i nema šanse to ide van iz stana jer je prevrijedno i može se oštetiti...
Moji modeli (kompozicije), također spremni da se provozaju, bez obzira na neke budžete i ultra sastave (gluposti), šteta što ta 'Delnice' ekipa nije aktivna ovdje na forumu!
Imati tako složenu kompoziciju na zidu, meni osobno melem za oči (čak se i supruzi dopada), znači mi više nego tisuće zidnih slika (umjetnina) naših vrlih političara!:djed
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Konačno da je izašlo nešto što mi vozi blizu kuće (uz ÖBB Tauruse i Vectrone). Ona plavo narančasta TRAIN HUNGARY je bila brzo rasprodana, a i takvo bojanje je vozilo svaki dan dva puta za Sisak.
Ovo crveno i tamno plavo bojanje je dizajnirano baš za hrvatsku podružnicu THM, zato i je zanimljivo da su to najavili. Bilo bi dobro da model dobro prođe na tržištu jer bi onda Acme možda razmotrio i druge naše lokomotive i teretne vagone.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Joj, čuo sam za trnoružicu, ali Mimara ne polazi pre rano iz Zagreba, pa valjda joj ne bi bilo se probuditi da vidi i ovakav uspavljujući vagon na dnevnom vlaku e-ce. I sad da preskočim kontejnere koji nam zbunjuju "iglu na modelarskom kompasu" , dal bi ta kroacija loksa mogla i ovo povući - jel bi HŽ PP platija da šest osovina upregne do Dobove?DSC_0001.JPG
 

Davor

Veteran foruma
Ti crveni srpski Sgnss vagoni su u biti identični kao DB vagoni, proizvedeni u Srbiji, mislim da je DB zbog nečeg odbio zadnju tranšu tih vagona pa je uletio Srbija Cargo i kupio par desetaka komada. Zato sam ih i stavio jer je to standardni europski dizajn kontejnerskih vagona. Dva bijela decala sa svake strane i imamo 99% točni SRB-SKG vagon, tko hoće baš to imati....

Pominju se dve varijante. Prva, da su Nemci utvrdili da postoje konstrukcione greške i druga da su nisu utvrdili postojanje konstrukcionih grešaka ali da su imali primedbe na kvalitet (pre svega varenja).
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Joj, čuo sam za trnoružicu, ali Mimara ne polazi pre rano iz Zagreba, pa valjda joj ne bi bilo se probuditi da vidi i ovakav uspavljujući vagon na dnevnom vlaku e-ce. I sad da preskočim kontejnere koji nam zbunjuju "iglu na modelarskom kompasu" , dal bi ta kroacija loksa mogla i ovo povući - jel bi HŽ PP platija da šest osovina upregne do Dobove?View attachment 110647
Ja bum još luđi i bum ti napisao, da ovaj plavi vagonček kaj si uslikao, ti nosi brojček A-ÖBB 73 81 21-91 146-0, a narafski da se držimo i teme, je, on ti zaista postoji u modelu, baš taj i takav!!
Je, al da ga dobiš, moral buš malo već penez dati i kupiti cijeli set (ovaj skroz donji te zanima): :cool:
http://www.reisezugwagen.eu/?p=34332

Viš', kak mi na ovom forumu sve znamo!:cool_2:
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Znači da je ovakav tip lokse osuđen samo na strogo-kontrolirane teretne sastave - za putničke niks?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh