2063/2062/2044 + Tadds-z (3d print)

Pozdrav,

predstavit cu svoje printove HZ EMD dizel-elektricnih lokomotiva.

Na modelima imam jos podosta posla, ali bih podjelio ono sto sam uspio napraviti,tj. postici ovdje.
Na modeliranje i print me potaknula nedobavljivost modela koje zelim, pa sam ih odlucio sam izraditi.

Zasad sam printao samo gornji dio, tzv. shell, i postigao odredeni uspjeh.
Razina detalja mi je , osobno, zadovoljavajuca za prvi print, mada mislim da to moze i bolje, moram se poigrati s postavkama printera :)

Planiram rekreirati nesto slicno ovome:

tads.jpg

Zahvale gosopdinu koji je ovo slikao.

Zasada imam isprintano s lijeva na desno

EMD G26C / GT22HW-2 / GT26CW

IMG_20181208_161036.jpg

Jos slika:
IMG_20181208_161132.jpg
IMG_20181206_173757.jpg IMG_20181208_161004.jpg

Vidljivo je da posla jos ima podosta za prilagoditi ih specificnim rednim brojevima i HZ operacijama na odrzavanju, konkretno vratasca itd.

Bazirat cu ih na Kato SD40 mehanici za 62/44 a za 2063 SD60/70, jos cu vidjeti.

Moram jos isprintati puteljak oko lokomitve s ralicom i ljestvama, spremnik za gorivo i elektroniku s vrha kabine.

Uspjet cu taman dok mi dode mehanika iz SAD-a, pa se prebacujem na TADDS-Z 3d modele i print...

pa onda bojanje i dekali...

1borna

Veteran foruma
Sa čime / kako si bojao primer i koji?
U trgovinama auto-lakova imaju primere i u spray-u koji dođu 40 do 70 kn. Treba ih malo ugrijati i 2-3 puta
na tanko nanijeti sloj. Za veće količine (površine) je isplativije kupiti primer u limenki, može se dobiti od 1/2
litre na više no tada treba raditi sa AB.

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh