5" i 7 1/4" Gozdna železnica Raka

drazenb67

Član foruma
Joj sto bi se ja vozio na ovoj zeleznici..
Pitanje:Da li planirate izgraditi neke zeleznicke gradjevine u ovom sredisnjem delu?
Takodje neku okretnicu ili slicno?

Da, u planu je lokšupa-ložiona sa nekom okretaljkom ili razgranatom skretnicom u donjem dijelu ali sa vanjske strane kruga, a trenutno se gradi kućica kod gornje postaje iz koje če se moći upravljati budućim signalima.
Ako bude mogućnosti postoji i plan za širenje mreže...
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Zanimljivo zanimljivo.. mogu misliti koliko su ti radovi veci i tezi nego nasi radovi u 1/87!
Vidjao sam na takvim velikim maketama okretnice ali nisam video ni jednu da je motorizovana.. nego je ljudi guraju u krug.. da li planirate vi da je motorizujete? Ja mislim da je lakse motorizovati velike okretnice nego ove nase malene gde je posao da poludis!
 

nik

Veteran foruma
Zanimljivo zanimljivo.. mogu misliti koliko su ti radovi veci i tezi nego nasi radovi u 1/87!
Vidjao sam na takvim velikim maketama okretnice ali nisam video ni jednu da je motorizovana.. nego je ljudi guraju u krug.. da li planirate vi da je motorizujete? Ja mislim da je lakse motorizovati velike okretnice nego ove nase malene gde je posao da poludis!
Očigledno nisi vidio kako izgleda kad zaglavi muzejska električna okretnica u Ljubljani; u 'međupoložaju' i sa 100-tonskom lokomotivom gore a posjetioci snimaju...:D
 

drazenb67

Član foruma
u subotu smo imali radnu akciju...bilo je lijepo vrijeme a uz rad je bilo i vožnje. Posjetilo nas je i društvo iz Ptuja.

Dio parkinga ispod pruge
cam01234.jpg


pokraj je neki trim park sa natpisim , a namjenu ovog dokučite sami....
cam01235.jpg



cam01236.jpg
cam01237.jpg
 

drazenb67

Član foruma
radovi sa vibro-pločom na poravnavanju terena

cam01238.jpg




društvo iz Ptuja a desno završen 1. dio podloge za novi spojni kolosijek

cam01239.jpg



iz Ptuja su stigli i signali na demonstraciju
cam01240.jpg




nasipavanje trase budućeg spojnog kolosijeka
cam01241.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh