5 ZOLL kolosijek

Marko 0909

Član foruma
Jako lijepo. Vidim da si na ti sa autocad-om. Zanima me dal znas mozda nekog tko bi mogao izraditi poluge od parnjače u G skali?
 

Marko 0909

Član foruma
Koje bi bile dimenzije pologa?
Nisam izmjerio te polugice, ali znam da je debljina poluga od 1- 3mm dužina je oko nekih 50 - 110mm nisam baš kotirao. Da li znaš mozda nekoga da moze izraditi tako male dijelove a da cijena nije astronomska. Svijestan sam da je u ono što trazim posebno.
Uglavnom radi se o ovom modelu, slika je cisto da vidiš u grubo o kojim se dimanzijama radi.
3bsl.jpg

Još jedna iz profila.
82sr.jpg
 

željko halambek

Veteran foruma
Nisam izmjerio te polugice, ali znam da je debljina poluga od 1- 3mm dužina je oko nekih 50 - 110mm nisam baš kotirao. Da li znaš mozda nekoga da moze izraditi tako male dijelove a da cijena nije astronomska. Svijestan sam da je u ono što trazim posebno.
Uglavnom radi se o ovom modelu, slika je cisto da vidiš u grubo o kojim se dimanzijama radi.

To su ipak dosta male dimenzije. Možda da pitaš nekog gravera.
 

željko halambek

Veteran foruma

Zahvaljujemo se brači Humek koji su nam omogučili testiranje.

Ovaj put nas je bilo (Dražen, ja, moj brat i Hyperion).

Zadovoljni smo sa testiranjem jer smo otkrili skrivene probleme koje smo već poćeli odklanjati.

Motori su dobri i dobro vuku. Prijenos sa lancanicima se nije pokazao pouzdanim.

Trenutno radimo na rekonstrukciji pogonskog sklopa te će mo ugraditi prijenos pomoću remena kako nam je sugerirao i g. Humek.
 

1borna

Veteran foruma
Što nije valjalo kod lančanog prijenosa? Neće li remenski prijenos proklizavati (kanite li upotrijebiti remenje od auto-programa)?
 

nik

Veteran foruma
A di su na snimci sva ona iskakanja i prevrtanja koja su taj dan onesposobila 80% voznog parka?
 

hyperion

Veteran foruma
Što nije valjalo kod lančanog prijenosa? Neće li remenski prijenos proklizavati (kanite li upotrijebiti remenje od auto-programa)?
Problem je u tome, što su bili motor i pogonski zupčanik svaki na svojoj strani. To znači dug lanac, a time migoljenje zbog čega lanac nije sjeo na zupčanik.
 

Attachments

  • IMG_9544_resize.JPG
    IMG_9544_resize.JPG
    430.7 KB · Pregleda: 38

Mon

 
Osoblje foruma
Uhh, meni ova nizbrdica deluje opasno...

Jel postoji neka žastitna kočnica ukoliko dođe do kidanje sajle koja vuće?
 

željko halambek

Veteran foruma
Uhh, meni ova nizbrdica deluje opasno...

Jel postoji neka žastitna kočnica ukoliko dođe do kidanje sajle koja vuće?

Postoji. Ono se automatski aktivira ako dođe do poknuća užadi. Jedino uteg za sada nema zaštitnu napravu.

dsc04485.jpg




dsc04487.jpg


Postolje od kabine uspinjače sa dodanim elementima sigurnosne naprave koja se može aktivirati automatski ili ručno iz kabine.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh