ACME JŽ "Mimara"

wiggum

Veteran foruma
Dakle, informacija je potvrđena, na slici jesu JŽ Aeelmt i WReelmt!



Još je najavljeno da će se vagoni 1. i 2. razreda prodavati pojedinačno -->art. 52870 1.razred i art. 52860 2. razred

Numeracija
-set. 55047:
61 72 10-90 201-2 +
61 72 20-90 004-8 +
još uvijek nepoznato +
61 72 87-90 201-0

-pojedinačni modeli
52860 --> 61 72 20-90 208-5
52870 --> 61 72 10-90 204-6

:naklon:
 

wiggum

Veteran foruma
Evo i slika, sve zahvaljujući g. Gabrielu Moschettu! :palci_gore:

Aeelmt
61 72 10-90 201-2


Beelmt
???


Beelmt
61 72 20-90 004-8


Restoran
61 72 87-90 201-0



52860 - Beelmt
61 72 20-90 208-5


52870 - Aeelmt
61 72 10-90 204-6
 

Vedi

Član foruma
Odličan ulov Wiggume!

Jako sam zadovoljan kaj su se odlučili odma u startu prodavat zasebno vagone, i to sa različitim brojevima!
Vidim da bude restoran Zagrebački, 1. razred Zagrebački (Ljubljanski ni nemože biti), a 2. razred budu i Zagrebački i Ljubljanski, i to mi se jako sviđa, mogla bude se složiti kompletna kompozicija!

A detalji... :naklon:

Putokazna tabla.. Broj vagona... Sjedala.... Uh..

A.C.M.E. :palci_gore: :naklon:

Još dok izađu Goše UIC-Y... Moram počet skupljat papire za neku kredit.. :D
 

Vedi

Član foruma
Sad budu mi neki skinuli skalp. :D

Naime, primjetil sam na close-up fotki restorana, da na jednom dijelu na suknjici piše "Omejilec napetosti".
Naravno, taj restoran (201) je bil od Zagrebačkog ŽTP-a (a ne Ljubljanskog), i na tom mjestu je pisalo "Ograničivač napona".

Za one koji me misle sad likvidirati - osobno, takve sitne greške mi ne smetaju osobno, da recimo zbog toga nebi kupil model, samo sam uočil pogrešku.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vedi kaže:
Za one koji me misle sad likvidirati...
Ne mislimo kolega, naprotiv! ;) Osobno smatram, da je dobro čuti komentare o učinjenim propustima na modelu (bilo velikim ili malim)!
Ne znam, zbog čega mnogi ljudi na ovakve komentare o ocjeni modela gledaju izrazito negativno i smatraju nas čudacima?!
Ja, ako sam namjerio kupiti model, onda ću ga kupiti! Koliko samo doma imam 'profulanih modela' za koje sam znao da su profulani i prije kupovine,
pa sam ih ipak kupio i nikome ništa!
Ovo može biti samo poticaj za one firme kojima je stalo do kupaca, da kroz naredne serije isprave učinjene greške!
Druga stvar su zlobni komentari tipa: 'ovo je smeće!'. Od toga se ograđujem...
 

wiggum

Veteran foruma
robogovi4 kaže:
Nekak mi se ćini da se netko malo "zaigral" mada, razmišljam da narućim jedan pa da vidim i to >:D:
 

Attachments

  • mimaraaaa.jpg
    mimaraaaa.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 515

wiggum

Veteran foruma
A ima li kakvih informacija o ACME JŽ "Mimari" od ACME-a? Kad otprilike izlazi i da li će biti prednarudžbi opet?
 

Branko

Član foruma
wiggum kaže:
A ima li kakvih informacija o ACME JŽ "Mimari" od ACME-a? Kad otprilike izlazi i da li će biti prednarudžbi opet?

Kad saznam kada izlazi Mimara JŽ, ču ovdje napisati. U prednarudžbi če biti sigurno.

Branko
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Vedi kaže:
Sad budu mi neki skinuli skalp. :D

Naime, primjetil sam na close-up fotki restorana, da na jednom dijelu na suknjici piše "Omejilec napetosti".
Naravno, taj restoran (201) je bil od Zagrebačkog ŽTP-a (a ne Ljubljanskog), i na tom mjestu je pisalo "Ograničivač napona".

Za one koji me misle sad likvidirati - osobno, takve sitne greške mi ne smetaju osobno, da recimo zbog toga nebi kupil model, samo sam uočil pogrešku.
Nemoj se brinuti, ovo su tek prototipi na koje još sakupljaju primedbe. Baš juće sam ih upozorio na tu grešku pa ima još kakva ;)
 

wiggum

Veteran foruma
Gorchi kaže:
Nemoj se brinuti, ovo su tek prototipi na koje još sakupljaju primedbe. Baš juće sam ih upozorio na tu grešku pa ima još kakva ;)

uh... lijepo je to čuti, da bar sve isprave :molitva
Ali si rekel možda kaj na bojanje krivo (tirkizno umjesto plavkastog)? Jer kad pogledam malo detalje s npr. sjedala i vidim kolki je trud samo u njih bil uloženi, ova greška s bojanjem mi se pomalo čini "zicer" greškom. Nadajmo se da je ovo samo neko prijelazno rješenje.

Jel postoje detaljnije fotografije od onih koje sam ja nabavil (tvoje Gorchi možda >:) klopa ) pa da vidimo kaj još slučajno ne valja?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Da, bojanje je najočitija greška koja najviše bode u oči i, Gorchi, valjalo bi ih na to posebno upozoriti...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
wiggum kaže:
Gorchi kaže:
Nemoj se brinuti, ovo su tek prototipi na koje još sakupljaju primedbe. Baš juće sam ih upozorio na tu grešku pa ima još kakva ;)

uh... lijepo je to čuti, da bar sve isprave :molitva
Ali si rekel možda kaj na bojanje krivo (tirkizno umjesto plavkastog)? Jer kad pogledam malo detalje s npr. sjedala i vidim kolki je trud samo u njih bil uloženi, ova greška s bojanjem mi se pomalo čini "zicer" greškom. Nadajmo se da je ovo samo neko prijelazno rješenje.
Znaju oni tu grešku isto sam ih na to upozorio. Biće ispravljeno su rekli.
wiggum kaže:
Jel postoje detaljnije fotografije od onih koje sam ja nabavil (tvoje Gorchi možda >:) klopa ) pa da vidimo kaj još slučajno ne valja?
U biti nemam nekih boljih fotki nego su već objavljene pa ih neču staviti ;)
 

Vedi

Član foruma
Evo jedna sa JŽ oznakama, zidni kalendar HŽ 1992. g.

2s9ca4g.jpg
 

nik

Veteran foruma
Dvije moje fotke iz prvih dana prometovanja Mimare (Ljeto 1991.)
 

Attachments

  • IMG_1314.JPG
    IMG_1314.JPG
    273.5 KB · Pregleda: 111
  • IMG_1311.JPG
    IMG_1311.JPG
    287.5 KB · Pregleda: 112

wiggum

Veteran foruma
nik kaže:
Dvije moje fotke iz prvih dana prometovanja Mimare (Ljeto 1991.)
O.T.

Kaj se dogodilo s tim metalnim tablama s mimare ili bilo koje druge kompozicije iz ranih 90-ih?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ufff Nikola :) Reci mi, jesi li to fotografisao neke fotke pošto vidim da je snimljeno sa Canon S5 IS? Jel se može dobiti i cijele fotke, ne samo ploće? Posebice je zanimljiva druga ploća jer se lijepo vidi, da kad je Mimara došla u München, onda je išla kao Stachus do Beća i natrag pa onda prema Zagrebu. Jel to bilo snimljeno na nekom ÖBB vagonu? Zanimljivo da naši vagoni nisu imali takvih ploća nego za Stachus samostalne ploće :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh