ACME TCDD modeli

nik

Veteran foruma
Ekskluzivna serija TCDD vagona za Model Trenciler Kulübü.

ACME 90032 TCDD kola za spavanje
i18830_acmesleeping.jpg


ACME 90031 set sa dva TCDD kušeta
i18829_acmekuet.jpg


http://www.modeltrenciler.com/files/out ... _acme2.jpg

http://modeltrenciler.com/forum/index.p ... 8#msg48798
 

Davor

Veteran foruma
S obzirom koliko Damir prati Sulejmana ne bih se iznenadio da poruči neki TCDD model. :D
 

nik

Veteran foruma
Na donjoj slici se vidi bosanska 441 na 'privremenom radu' u Turskoj...
ACME je, očigledno, krenuo ozbiljno i na tursko tržište. Na rumunjskom je već dosta dugo a na exYU je također već neko vrijeme.
Trebalo bi izlobirati model 441 koji, skoro bez ikakvih preinaka, može na tržišta nabrojenih zemalja. U Rumunjskoj vozi nekoliko exHŽ 1141 ali bi pravi posao bio da ACME odmah napravi obje verzije karoserije; 'lijevu' i 'desnu' pa onda pokriva SVE.
To bi značilo (ep.IV...VI):
'lijeva';
-CFR
-rumunjske privatne
'desna';
-JŽ (Zg, Sa, Bg, NS, Sk)
-HŽ
-JŽ (SiCG)
-ŽS
-MŽ
-ŽFBH
-ŽRS
-TENT
-TCDD
-rumunjske privatne
...plus sve buduće, što dolazi u ep.VII...
Ovim bi ACME 'jednim udarcem' napravio prvi model neke turske lokomotive kao i prvi model neke 25kV exYU lokomotive i to tipa koji će ukupno barem pet desetljeća biti brojan i nezaobilazan na ovim prostorima.
Pretpostavljam da bi iznenađujuće velik broj 'domaćih' kupaca bio voljan kupiti 3-5 različitih verzija ovog modela.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hmm... Žutka, Kenedi i 441 - "sveto trojstvo" među modelima koji ne postoje osim u samogradnji...

A dao bih (Damirovu, istina :D ) lijevu ruku da bi bilo koji od ta tri bio jako dobro primljen na H0 tržištu!
 

nik

Veteran foruma
Ja bi rađe 'sveto trojstvo' pretvorio u djetelinu sa 4 lista pa dodao i 'Jenbach' (731-000) koji 'pokriva' Italiju, exYU i Tursku a mislim da osim te 4 lokomotive (uz postojeće/najavljene 642, 643, 342 i 363) druge nema smisla očekivati (ne računajući parne koje su priča za sebe i neku novu ediciju 361 na bazi nečijeg novog FS modela) osim 641 ako se kao velikoserijski model pojavi MAV verzija pa je to onda samo varijanta bojenja.

EDIT:
Turska... zemlja koje brzo napreduje i tržište modela u usponu... njihove PRVE (tri) elektrolokomotive su gotovo identične 'Marijani' (341)... hmmm... :hmmm
 

damir661

Veteran foruma
ACME se sa aspekta TCDD modela mora najviše koncentrisati na plavi Bm za Hellas-Istanbull express i Istanbull express, jer taj model više nego fali. WLAlm i Bcm su mislim iste konstrukcije, osim razlika u lufterima na krovu.

Dobro bi došao jedan ovaj WLAlm, dolazio na 491/490
Nego, jel će to ovi modeli moći da se kupe samo u Turskoj ili? :polomljen:
Fotka iz Niš, autor Rolf Wiemann


Očekujem i ovu verziju koja je bila aktuelna tokom devedesetih, radi se isto o WLAlm
 

Attachments

  • TCDD_Wla-m_Rakovica_01.jpg
    TCDD_Wla-m_Rakovica_01.jpg
    154.3 KB · Pregleda: 107
  • TCDD WLA-m 51 75 70 - 40 002-1 Nis 14.7.07_Bildgr+¦+ƒe +ñndern.jpg
    TCDD WLA-m 51 75 70 - 40 002-1 Nis 14.7.07_Bildgr+¦+ƒe +ñndern.jpg
    216.7 KB · Pregleda: 107

nik

Veteran foruma
Plavi Bm ima 12 kupea a spavaći i kušet po 11 što znači potpuno novi alat osim poda i postolja. Koliko sam shvatio to će biti ekskluzivna serija za Tursku. Ali to ti nebi trebao biti problem jer se privremeno ponovo uspostavlja željeznički promet između Bugarske i Turske pa onda lako skokneš u kupovinu. ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Na donjoj slici se vidi bosanska 441 na 'privremenom radu' u Turskoj...
ACME je, očigledno, krenuo ozbiljno i na tursko tržište. Na rumunjskom je već dosta dugo a na exYU je također već neko vrijeme.
Trebalo bi izlobirati model 441...
Turci kod ACME-a zasad najviše lobiraju za svoje dizele...

DE24000:
(Photo by Ali Meriç)

DE33000 (EMD GT26CW-2):
(Photo by Philip Wormald)
 

Attachments

  • DE_24_275_under_Rainbow[1].jpg
    DE_24_275_under_Rainbow[1].jpg
    122.1 KB · Pregleda: 92
  • 2005_09_08-029[1].jpg
    2005_09_08-029[1].jpg
    72.5 KB · Pregleda: 91

wiggum

Veteran foruma
Da li je ova druga "kao karavela"?

Ali opet, gdje se ti dizeli koriste osim kod njih? Oko ove "djeteline s 4 lista" nik je detaljno objasnio gdje se još sve korsite, a oko ovih nisam siguran da se mogu za još koje tržište iskoristiti....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
wiggum kaže:
Da li je ova druga "kao karavela"?

Ali opet, gdje se ti dizeli koriste osim kod njih? Oko ove "djeteline s 4 lista" nik je detaljno objasnio gdje se još sve korsite, a oko ovih nisam siguran da se mogu za još koje tržište iskoristiti....
Slična Karaveli, rađena je po EMD licenci u Turskoj.

Mi želimo jedno, a turci prioritet daju nečem drugom! Narod je i tamo gladan modela! ;)
A, gdje se sve Moped koristi? :D
To su želje turaka, i sve na kraju ovisi o isplativosti da li će nešto od tih modela na kraju zaživjeti! ;)
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
wiggum kaže:
Da li je ova druga "kao karavela"?

Ali opet, gdje se ti dizeli koriste osim kod njih? Oko ove "djeteline s 4 lista" nik je detaljno objasnio gdje se još sve korsite, a oko ovih nisam siguran da se mogu za još koje tržište iskoristiti....
Slična Karaveli, rađena je po EMD licenci u Turskoj.

Mi želimo jedno, a turci prioritet daju nečem drugom! Narod je i tamo gladan modela! ;)
A, gdje se sve Moped koristi? :D
To su želje turaka, i sve na kraju ovisi o isplativosti da li će nešto od tih modela na kraju zaživjeti! ;)

Ta turska 'Karavela' je prototip (u stvari ista kao naša ali sa nešto modernijim postoljima) a serijske su drugačije; sa odvratnom velikom kabinom...

A gdje se Moped koristi? Slovenija i Italija a dugo je dolazio i do Rijeke. Dolazi i do Spielfelda. Kupiti će ga i drugi iz exYU kao JŽ-nostalgiju. To je I+A+exYU što je ipak ZNATNO više nego TR...

Moja 'ideja' u vezi 441 nije napraviti tursku lokomotivu nego YU-RO lokomotivu 'rastegnuti' i na TR. :)

Serijska TCDD DE33000
i5281_de331.jpg

http://www.modeltrenciler.com

Što se mene tiče može ACME ili tkogod raditi i ovog TCDD dizla pa sa promjenom kabine dobije njihov prototip a promjenom postolja JŽ/HŽ ali mislim da je za 441 tržište veće, barem sada...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Ta turska 'Karavela' je prototip (u stvari ista kao naša ali sa nešto modernijim postoljima) a serijske su drugačije; sa odvratnom velikom kabinom...

Što se mene tiče može ACME ili tkogod raditi i ovog TCDD dizla pa sa promjenom kabine dobije njihov prototip a promjenom postolja JŽ/HŽ ali mislim da je za 441 tržište veće, barem sada...

Razlika u tim kabinama leži u tome što je prvih 6 lokomotiva iz serije isporučeno sa starom kabinom (po uzoru na njihovu lokomotivu DE22000), dok su ostale isporučene sa modernijom kabinom. Sveukupno ih je proizvedeno 89. Ovih prvih 6 kasnije su dobile samo novu boju:



Očito i dalje kao takve voze... Što bi išli kemijati sa raznim kabinama ako to možda uopće nije sila?!
S time već imaju prijedlog jednog modela za dvije TCDD sheme bojanja...
 

Attachments

  • Baris_Ozer_DSCF6255[1].jpg
    Baris_Ozer_DSCF6255[1].jpg
    30 KB · Pregleda: 93
  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    31.8 KB · Pregleda: 87

damir661

Veteran foruma
Možda da ACME krene u projekt 'EMD'; exYU, TCDD itd. (661/663/664-100)

Mislim da bi 664-100 imala podjednake šanse kao i Moped, izuzev Italije, a uz to i TCDD.

Jeste da Bm ima 12 odeljaka, ali on je svakako značajniji od kušeta koji su vozili samo par godina na Istanbull express u i to u sezoni.
WLAlm je neka druga priča, jer je ipak nastavio da dolazi do Beograda i do možda Budimpešte sve do pre koju godinu.

Čudi me da kad su krenuli u razvijanje konstrukcije TCDD UIC-X vagona, nisu odmah predvideli i verziju sa 12 odeljaka.
Kad su krenuli sa JŽ Y vagonima, odmah su bile i AB i B verijante, a čak i B starije konstrukcije
 

damir661

Veteran foruma
Izgleda da je došlo do promene u najavi TCDD modela od ACME.
Ranije su WLAlm i 2Bcm bili najavljeni odvojeno, kao 90032 i set 90031, a sada prema novom ACME katalogu, objedinjeni susvi u jedan set pod brojem 90031.
Pod brojem 90032 se pojavljuje set DB Dms905 vagona.

Šteta za ovo
 

milošjocif

Član foruma
Nikola,ne razumem dobro.Dali če se to raditi,ili je to samo lobiranje.Ja sam odmah zato:revel gornji dio-roco renfe 319 frem i pogon-dekali ala chacak=dobitna kombinacija.
LP Miloš
 

nik

Veteran foruma
Nikola,ne razumem dobro.Dali če se to raditi,ili je to samo lobiranje.Ja sam odmah zato:revel gornji dio-roco renfe 319 frem i pogon-dekali ala chacak=dobitna kombinacija.
LP Miloš
To je neka anketa na Revell stranicama pa će onda prema rezultatima izabrati što će raditi (valjda...) a ideja za baš ovu lokomotivu je iz turskih modelarskih krugova.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh