Adria Transport Siemens Vectron - LS Models

malimiha

Član foruma
S obzirom na visoku cijenu (papreno) modela imam pitanja za poznavatelje.
Kakvo je iskustvo s lokomotivama LS-Models?
Kak su napravljeni, kakva su konstrukcijska rešenja i kakav jim je kvalitet izrade modela?
 

nik

Veteran foruma
Ima nas različitih za neke skupo a neke jeftino, pitanje kaj se dobi za taj novac.
Nisi napisao da je tebi skupo ili jeftino nego da je cijena paprena. A cijena nije paprena nego u granicama uobičajenog i normalnog. Osnovno razlikovanje subjektivnog i objektivnog...
 

malimiha

Član foruma
Nisi napisao da je tebi skupo ili jeftino nego da je cijena paprena. A cijena nije paprena nego u granicama uobičajenog i normalnog. Osnovno razlikovanje subjektivnog i objektivnog...
Pa nije mi baš jeftino. U usporedbi s Roco Vectron modelima razlika je očita, kot običnog DC ima razlike 70€ a kot DCC sound 113€.
Usporedba preporučene cijene Vectrona:
- Roco DC = 209,90€
- Roco DCC sound = 294,90€
- LS models DC = 279,90€
- LS models DCC sound = 407,90€
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Meni baš nije pitanje objektivnih slabosti i subjektivnih teškoća što je cijena paprena. Ako već ignoriramo brojke, onda dodajmo nulu desno i recimo kak je zabadav. I na Zapadu te cijene visoke!
 

nik

Veteran foruma
Pa nije mi baš jeftino. U usporedbi s Roco Vectron modelima razlika je očita, kot običnog DC ima razlike 70€ a kot DCC sound 113€.
Usporedba preporučene cijene Vectrona:
- Roco DC = 209,90€
- Roco DCC sound = 294,90€
- LS models DC = 279,90€
- LS models DCC sound = 407,90€
Kako je zgodno staviti u usporedbu cijenu iz cjenika od 280 eura umjesto cijenu iz dućana 250 da bi izgledalo skuplje i onda je razlika odmah duplo veća...
:)

Da su svi zadovoljni sa Roco modelima onda LS Models nebi ni postojao a ako postoji i bolji je onda mora biti i nešto skuplji.
 

malimiha

Član foruma
Kako je zgodno staviti u usporedbu cijenu iz cjenika od 280 eura umjesto cijenu iz dućana 250 da bi izgledalo skuplje i onda je razlika odmah duplo veća...
:)

Da su svi zadovoljni sa Roco modelima onda LS Models nebi ni postojao a ako postoji i bolji je onda mora biti i nešto skuplji.
Pa nije samo Roco i LS models, ima i drugih proizvađaća. Pa dobro, ako se stavi cijena iz dućana onda je Roco DC Vectron 170€.
Da ne cepamo dlaku, završimo da ne skrenemo.
Može se dobit puno za malo novca, ili malo za puno novca. Ja sam u početku pital što se kot LS models dobi za taj novac, kakve su karakteristike LS-a i kako su vlasnici zadovoljni.
 

nik

Veteran foruma
Pa nije samo Roco i LS models, ima i drugih proizvađaća. Pa dobro, ako se stavi cijena iz dućana onda je Roco DC Vectron 170€.
Da ne cepamo dlaku, završimo da ne skrenemo.
Može se dobit puno za malo novca, ili malo za puno novca. Ja sam u početku pital što se kot LS models dobi za taj novac, kakve su karakteristike LS-a i kako su vlasnici zadovoljni.
Koliko vidim Roco Vectroni su u pravilu iznad 200 eura. Ne može se uspoređivati cijena novonajavljenog modela sa nekom varijantom koja se loše prodaje pa ima nižu cijenu.

Na početku si konstatirao da je LS Vectron skup a onda si pitao kakav je model da bi opravdao pisanje posta.

Najpoštenije bi bilo uspoređivati cijenu i kvalitetu izrade ADRIA Vectrona od LS Modelsa i istog od Roca pa onda procijeniti kako stvari stoje.
:D
 

malimiha

Član foruma
Koliko vidim Roco Vectroni su u pravilu iznad 200 eura. Ne može se uspoređivati cijena novonajavljenog modela sa nekom varijantom koja se loše prodaje pa ima nižu cijenu.

Na početku si konstatirao da je LS Vectron skup a onda si pitao kakav je model da bi opravdao pisanje posta.

Najpoštenije bi bilo uspoređivati cijenu i kvalitetu izrade ADRIA Vectrona od LS Modelsa i istog od Roca pa onda procijeniti kako stvari stoje.
:D
Evo jednog trgovca sa novim modelima Vectron, pa provijeri cijene. Ako si MSL kunde imaš ROCO modele još jeftinije.
https://www.modellbahnshop-lippe.com/Produktsuche/de/liste.html?s=Elektrolokomotive+Baureihe+193
https://www.modellbahnshop-lippe.com/Produktsuche/de/liste.html?s=BR+193+ADRIA+Transport

Za mene je LS Vectron skup, ali to ne znači da ga neću kupiti ..... o nekim opravdanjima, za mene je opravdanje ili dobivam bolji model za više novca.

E pa sada mi reci ......., kakvi su u osnovi LS lokse?

Za usporedbu ROCO Vectron

 
Last edited by a moderator:

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
mali miha vas je samo pital kakva je lokomotiva u odnosu na roco, a vi napisali cijelu nauku i na kraju bit uopče niste dotakli.
 

malimiha

Član foruma
Sudeći po slikama, vrlo je Adria lijepo napravljena. Kako se ponaša tijekom vožnje? Je li tvoja Adria sa zvukom?
Pitam jer mi nisu LS modeli još dobro poznati.
Hvala na odgovorima.
 

Aljaz

Član foruma
Pozdrav @malimiha,

moja Adria je DC analog. Na pruzi još nije provozala, vjerovatno krajem ovog tjedna napravim prvu vožnju.
Da, model je vrlo lijepo napravljen. Ima puno detajla koji su napravljeni preciznije nego na Roco Vectronima (ako nekoga zanima, imam još fotografija za usporedbu).
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh