Adria Transport Siemens Vectron - LS Models

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Aljaž, jel ona rešetka pokraj pantografa jetkovana kod LS Models Vectrona? Inače vidim da koja kutija fale na Adrii ali to bi trebalo usporediti sa slikama prave. Vjerujem da to zavisi od kupca prave lokomotive.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Aljaž, hvala na večoj fotografiji rešetke, jako interesantno za mene! Inaće gledam i divim se ovoj lokomotivi, svaka čast konstrukteru. Ako je to jedan gdin iz Slovenije, onda zaista svaka mu čast!
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jedna od stvari koja me uvijek strašno smeta na modelima je ak ono što bi trebalo biti horizontalno nije horizontalno, i ak ono što bi trebalo biti vertikalno nije vertikalno.

Na crtežu LS Models modela izgled spuštenih pantografa je onakav kakav treba biti, pantografi su horizontalni:

338072_c – kopija.jpg

Sljedeća fotografija nije potpuno horizontalna (+ - 0,5 stupnjeva ili manje), ali je još uvijek dobra za ilustraciju problema. Može se vidjeti da zbog površne izrade pantografa na LS Models modelu spušteni pantografi nisu horizontalni, već su primjetno kosi u smjeru srednjeg zgloba. Nažalost, ovaj vizualni poremećaj po meni vrlo kvari inače dobar dojam u vezi drugih značajki:

ls_ls18006-4 – kopija.jpg

I ak dobro vidim pantografi su na Roco modelu u toj vezi puno bolji.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Jedna od stvari koja me uvijek strašno smeta na modelima je ak ono što bi trebalo biti horizontalno nije horizontalno, i ak ono što bi trebalo biti vertikalno nije vertikalno.

Na crtežu LS Models modela izgled spuštenih pantografa je onakav kakav treba biti, pantografi su horizontalni:

View attachment 114717

Sljedeća fotografija nije potpuno horizontalna (+ - 0,5 stupnjeva ili manje), ali je još uvijek dobra za ilustraciju problema. Može se vidjeti da zbog površne izrade pantografa na LS Models modelu spušteni pantografi nisu horizontalni, već su primjetno kosi u smjeru srednjeg zgloba. Nažalost, ovaj vizualni poremećaj po meni vrlo kvari inače dobar dojam u vezi drugih značajki:

View attachment 114718

I ak dobro vidim pantografi su na Roco modelu u toj vezi puno bolji.
Napravi manju korekciju kinematičnog zgloba. Malo ga povci prema naprijed. Kako su to komplementarni kutevi povećanjem većeg kuta smanjit ćeš vrijednost manjeg kuta. To je moguće samo smirenja ruka.
 

malimiha

Član foruma
.....................
I ak dobro vidim pantografi su na Roco modelu u toj vezi puno bolji.

Pa to je za cepanje dlake, i kot Roco Vectrona se vidi, da nisu pantografi baš u liniji, posebno klizna paleta

img7802.jpg


Pa meni se kot Rocoja ne sviđa, da dobiješ u kutiji još kesicu sa puno dijelovima koje je treba stavit na model. Ako kupac koji nije vješt, može napravit štetu na modelu.
kolko se vidi, na LS Vectronu su svi dijelovi več stavljeni.

img7761.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pa to je za cepanje dlake, i kot Roco Vectrona se vidi, da nisu pantografi baš u liniji, posebno klizna paleta

img7802.jpg


Pa meni se kot Rocoja ne sviđa, da dobiješ u kutiji još kesicu sa puno dijelovima koje je treba stavit na model. Ako kupac koji nije vješt, može napravit štetu na modelu.
kolko se vidi, na LS Vectronu su svi dijelovi več stavljeni.

img7761.jpg


Možda si osobno pogođen mojim zapisima jer imaš model i jer ti je predstavljena istina o modelu pomalo umanjila tvoju radost nad modelom, ali siguran sam da ćeš tijekom razvoja kao modelar postajati sve senzibiliziraniji i da ćeš toliko napredovati u pogledu kvalitete modela da ćeš takve nepravilnosti uočiti i sam i da će ti one početi smetati, i da će istovremeno predstavljati izazov kako poboljšati situaciju. Znamo da nije bilo razvoja i danas bismo bili zadovoljni takvim modelima:

Lima 1969-70_H0_18.jpg

A to s pantografima je obični šlamperaj kot izrade, LS Models trebao bi od Kineza zatražiti popravak ili zamjenu.
 

wiggum

Veteran foruma
Trece svijetlo je kompletno krivo kod LS-a, puno gora greska od ovih pantografa. Oko pantografa bi se jos moglo nesto kemijati (makar kod ove cijene modela, neka dodatna kemijanja na modelu su nedopustiva). Takoder rukohvati mi djeluju nekako debelo...
 

malimiha

Član foruma
Možda si osobno pogođen mojim zapisima jer imaš model i jer ti je predstavljena istina o modelu pomalo umanjila tvoju radost nad modelom, ali siguran sam da ćeš tijekom razvoja kao modelar postajati sve senzibiliziraniji i da ćeš toliko napredovati u pogledu kvalitete modela da ćeš takve nepravilnosti uočiti i sam i da će ti one početi smetati, i da će istovremeno predstavljati izazov kako poboljšati situaciju. Znamo da nije bilo razvoja i danas bismo bili zadovoljni takvim modelima:

View attachment 114720

A to s pantografima je obični šlamperaj kot izrade, LS Models trebao bi od Kineza zatražiti popravak ili zamjenu.
Ništa nisem pogođen tvojim zapisom jer nemam ni jednu LS models lokicu, ali imam nešto malo Roco modela u H0 i zato znam kako je to sa kesicama dodatnih dijelova.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Istaknuo sam ovo što se tiče pantografa jer je to prvo što mi je zapelo za oko kad sam ugledao fotografije modela. I naravno da nisam zagovornik Roco-a i svih njegovih gluposti, ali ako je negdje učinio nešto bolje od drugih ja to priznajem.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh