AlbertModell SLO-SŽ Hirrs

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,

za nekoliko dana u prodaji će biti vagoni SLO-SŽ Hirrs proizvođaća AlbertModell. Ovi vagoni nisu baš često vidni ali se nađu na pugama. Ja sam ih poslijedni put video u julu ove godine u Zalogu.


AM292002.JPG
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo još dvije moje slike vagona 031 od 16.7.2019. U vlaku su bili razni vagoni i barem dva SLO-SŽ Himrrs. Pogledao sam ih pobliže pa nemaju sasvim iste piktograme... :)

SLO-SZ Himrrs 21 79 2926 031-3, 2019-07-16, Ljubljana-Polje (Goran)_04.jpg

SLO-SZ Himrrs 21 79 2926 031-3, 2019-07-16, Ljubljana-Polje (Goran)_25.jpg
 

Davor

Veteran foruma
Da li postoji neki poseban razlog da zašto se prave kola ovog tipa?
Praktično to su dva vezana Hbis-a pod jednim brojem i ništa više.
 

romi

Član foruma
Malo više informacija o kvaliteti i izradi proizvoda dotične firme ,kotači za AC ?? Zamjena besplatna kao kod Roca ??
Cijena modela ? Kupnja ,gdje ?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Oko kvalitete izrade bi voleo da napiše neko ko nema sa prodajom ovog vagona ništa. Za sada mogu ipak napisati da sam čuo sljedeče:
- vagoni su napravljeni za R400 ili više ali ako se promjeni fiksnu kuplungu za recimo Roco, Fleischman ili čak Märklin kurzkuplungu, onda idu u manje radiuse. Jedna mušterija je isprobala čak R320 ali kaže da je ugrađen feder prekrut pa ga je promjenio sa federom od Roca koje se može kupiti kao zamjenske. Nije mi poznato točno koji kataloški broj je upotrebljen
- od jedne mušterije dobio sam primjedbu da bi mogle biti ručke na čelima tanije. AlbertModell je uporebio plastiku za te ručice i naravno ne mogu biti toliko tanke koliko može biti čelična žica jer se plastika lako lomi
- jedna mušterija koja je 100% märklinaš je promjenio kotače za standardne (nove) Märklin i kaže da začuda nema problema. Kotači kod AlbertModella su 11mm promjera i imaju osovinu duljine 24,75mm; kod promjene treba paziti na mesing ležajeve. AlbertModell koliko znam nema u ponudi kotače za AC, možda da imaju zamjenske pa bih treba pitati oko toga.
- cijena vagona je 80 EUR, jedna mogučnost je nabava kod Pegomodel.si, mislim da su kod Naumann-a i kod Memobe. I naravno na AlbertModell.com. Ja imam još jednog na zalihi, ovaj tjedan ih dodje još nekoliko.

Nadam se da nešto pomogne.

P.S: Više bi mogao reči Sky pošto je svoj model prezentirao ovdje.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Malo više informacija o kvaliteti i izradi proizvoda dotične firme...

Ja kao ne-Märklinaš, iako sam imao neke primjedbe na finiš, mogu općenito vezi tog modela napisati samo ono kaj pišu na Drehscheibe forumu kad kupovina nekog modela izgleda dobra prilika:

»Da gibt es nichts zu meckern.«
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
P.S: Više bi mogao reči Sky pošto je svoj model prezentirao ovdje.

Možemo staviti sliku sadržaja vrečice sa dodatnim dijelovima:
P1010587.JPG

Ovdje se uz model dobije komplet rukohvata ispod odbojnika (žuti dijelovi na slici), koji se mogu montirati prema želji, ali njihovom montažom povećava se i min.radijus vožnje, kao što je prikazano na uputama:
P1010585.JPG

P1010586.JPG

Sa ovom isporučenom imitacijom kvačila za spajanje ta dva vagona, dobije se odličan vizualni efekt, iako je sa tom kopčom razmak između odbojnika nešto malkice veći, nego npr. kod spajanja vagona sa Roco KK ali to je sve ok. (slika kopčanja postoji u linku na galeriju).
Inače, primjedbi nekih nemam, model sa dosta detalja (čeone poluge vratiju odrađene kao zasebni dijelovi), modeli su na šini stabilni, farbanje i tisak fino odrađeni (može se vidjeti na slikama u mojoj galeriji)...

Kod mene model već 'visi na zidu'.....
P1010584.JPG
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zaboravi cijenu na ovoj stranici. AlbertModell.com ne prodaje više konačnim kupcima.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pozdrav svima,
nadam se da neće biti ova obavijest protiv pravila foruma... Iz AlbertModell-a su me pitali ako bi bio interes za još jedan broj SLO-SŽ Himrrs vagona. Naime spremni su napraviti jednu vrlo ograničenu seriju tih vagona ako bi bio interes. Za sada sam na mejl dobio ponude tek za 1/3 te količine pa pitam još ovdje ako kog zanima. Znači oblik i bojanje vagona ostaju isti a promjeniče samo oznake na vagonu.
 

nik

Veteran foruma
Pozdrav svima,
nadam se da neće biti ova obavijest protiv pravila foruma... Iz AlbertModell-a su me pitali ako bi bio interes za još jedan broj SLO-SŽ Himrrs vagona. Naime spremni su napraviti jednu vrlo ograničenu seriju tih vagona ako bi bio interes. Za sada sam na mejl dobio ponude tek za 1/3 te količine pa pitam još ovdje ako kog zanima. Znači oblik i bojanje vagona ostaju isti a promjeniče samo oznake na vagonu.
To bi pretpostavljam značilo manje-više isti model samo sa drugim brojem.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh