Američki pogled na evropske lokomotive mjerilo O

1borna

Veteran foruma
Je, O je općenito puno bliži pravoj željeznici po kretanju (gurneš malo vagon a on se kotrlja još metrima) i lakše je izvesti sve detalje....
ali mjesta nikad dovoljno (za prosječne veličine naših soba je prevelik). Još pred 35 godina sam se neko vrijeme igrao sa Rivarrosijem i Limom
te veličine pa sam prodao kad sam shvatio da trebam halu za maketu a ne sobu (imao sam Tartarugu, V160, garnituru od 4 pulmana- 2,5 metara dužine
i ponešto teretnih)
 

1borna

Veteran foruma
Našao sam i jednu slikicu iz prošlosti sa malo Ho i O...
scan0062.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Našla se još jedna, ono malo je Ho. Moja malenkost stoji a prijatelj Damir Falica iz Nove gradiške kleči. 1975-6 godine...
scan0020x.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Borna,baš si cool sa dugom kosom!
To su bile godine Led Zeppelina,Black Sabatha...;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Drago mi je da imao ovakvu legendu medju nama! :pozdrav:

Da pitam Borna jel je to sto je planirano i ostvareno?
Mislim jesi li napravio maketu ZG-kolodvora kako stoji u tekstu?
 

1borna

Veteran foruma
Nažalost bilo je preiše moje dobre volje i mašte, u stvarnosti takvo što tada nije bilo dozvoljeno napraviti jer je kolodvor kao objekt smatran strateškim
kojeg se nije smjelo niti slikati (pruge). I zamislite da sam ja napravio vjernu maketu kolodvora koju bi mogli vidjeti svi neprijatelji zemlje, razni
bombaši....ipak sam radio ponešto umjerenije-

scan0007lq.jpg
glavna2001.jpg
 

1borna

Veteran foruma
Crvena strelica na zadnjoj slici pokazuje gdje je smješten Željeznički muzej. Sve negdje do početka 90-ih godina je bilo nezamislivo da se takva
panoramska slika pojavi u javnosti!
 

1borna

Veteran foruma
Hmm, vidim da je u ovim postovima nestalo dosta slika jer su bile na imageshacku, morat ću ih ponovo podići u
nekom sigurnijem oblaku?
Nego ovdje sam nabasao u namjeri da snesem jedan lijepi filmić o 0 (ima i za amere)
 

1borna

Veteran foruma
V-Express-Steam-Train-with-Tender_bg-1024x576.webp
Da ne otvaram novu temu evo jedne drvene lokomotive koja je otprilike u mjerilu 0
Više o njoj i drugim drvenim modelima naći ćete na linku
Ima pogon na oprugu i može preći oko 4 metra, uz nju se dobije i 2,45 m pruge
Šteta što je tako napol otvorena (da bi se vidio prijenos zupčanicima) no možda bi se
to moglo i zatvoriti?
Ugears_V-Express-Steam-Train-with-Tender-Model3-max-1000.jpg
Ugears_V-Express-Steam-Train-with-Tender-Model12-max-1000.jpg
Ugears_V-Express-Steam-Train-with-Tender-Model9-max-1000.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh