Amerika video

Booster

Član foruma
Nesto sam trazio pa naletio...meni predobro, jedino mi nije jasno vidim da lokse vuku izmedju ostalog i druge lokse...ne znam jel su to dummy ili neke lokse imaju "ler"?

&feature=related
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
s obzirom da imaju zvuk vjerojatno su digitalne i na istoj adresi
 

Didy

 
Osoblje foruma
Mada nisam strucnjak (u stvari ni blizu strucnjaka) za digitalije, znam da postoji neka opcija na dekoderu koja omogucava voznju u tandemu dvije i vise loksi... pa vjerovatno se o tome radi :??:
 

The Milwaukee Road

Član foruma
Booster kaže:
Nesto sam trazio pa naletio...meni predobro, jedino mi nije jasno vidim da lokse vuku izmedju ostalog i druge lokse...ne znam jel su to dummy ili neke lokse imaju "ler"?

... lokomotive so verjetno vse z motorčkom. Moja izkušnja je ta, da so dummy lokomotive pretežke, je enkaka teži 10-15 vagonov, odvisno od teže teh vagonov. Lokomotive so lahko spete s pomočjo Consist address - to pomeni, da daš CV za Consist pri vseh lokomotivah na enako adreso, ali pa, če ti sistem omogoča, uporabiš MU funkcijo (multi function). Pri Digitraxovem sistemu to funkcijo vklopiš na trotlu oz. upravljalcu s funkcijo MU+, oziroma MU- za izklop. Praktično to pomeni, da določiš prvo lokomotivo, drugo pripelješ zraven, jo spneš in pritisneš MU+, in lokomotivi delujeta kot ena.

Tako zgleda to pri meni:


LP
 

Schigi

Član foruma
postepenim uvodjenjem digitalije dummy lokse su polako pocele da nestaju sa trzista bas zbog te consist mogucnosti koju pruza dcc...
na ovom videu su sve lokse digitalizovane ali posto nisu sve od istih proizvodjaca (to se da videti po c415 loksi koju su jedino radili mehano i u mesinganoj varijanti- overland models) onda bas i nije tako lako postici da lokse 'rade' zajedno...

pre dodeljivanja iste adrese za sve lokse u grupi, neophodno je kalibrirati CV svakoj od njih tako da im se pri dodavanju i oduzimanju gasa brzine poklapaju. u suprotnom ce uvek jedna drugu ili gurati ili vuci, sto naravno nije dobro, pogotovo ako zajedno vuku veliki broj vagona i to jos pri usponu!
 

Booster

Član foruma
Znaci u tom je stvar...ja sam u analognom svijetu pa ni ne znam sta digitalija sve moze...mozda kasnije pređem na digitaliju ali za sad mi je zanimljivije analogno. Nisam znao da dummy lokse toliko teže, mislio sam da su tu negdje kao 2 vagona.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh