ASEA za preradu HŽ 1141

crhav

Aktivan član
Neznam dali se pisalo o tom svedskom proizvodjacu modela Jeco, vele da je i jeftin. Mozda tko zivi u SVE, moze nam dati vise informacija (Mon...).
Evo slike modela...



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Osim toga sada su i Primorci zainteresirani za takve lokse!!
Velimir
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nas Coppaz je puno vise upoznat s ovim proizvodjacem nego sto sam ja al' dok se on ne probudi, evo ja cu da dam mali komentar. ;)

JECO uglavnom proizvodi skandinavske modele, lokomotive i vagone.
Kvalitet im nije na nivou Roco-jevog al' ovde im se modeli trose jer su to bas skandinaviski modeli;
tek sto Svedjani (na pr.) prefarbaju neku "1:1" loksu u novom ruhu, JECO je odmah uradi u model i ne ostavlja velike sanse ostalim proizvodjacima da ga preteknu.
Cene su im kao i ostali standardni modeli po Evropi: za lokse od 200 do 300 eura, za vagone oko 50 eura, nekad malo vise, nekad malo manje.

E sad, najveci problem kad se razamatraju prerade u neki nas ASEA model je ta da ni JECO nije uradio model RC1 lokomotive
koji bi izvrsno odgovarao za preradu u nasu domacu JZ, HZ, ZS, MZ itd lokomotivu.
http://jeco.se/prodlist3.asp?c=1500

Licno bih ja uzeo Roco ÖBB 1043 kao osnovu za preradu.
 

Coppaz

Član foruma
Pokusaću da se probudim, ali ne obećavam ništa… :D

Mon je inače već rekao sve. Imam par Jeco modela i na jedan način bolje su od Roco. Oni su bolji u tome da su detaljniji i funkcionišu ispravno. Na jedan drugi način su lošije međutim oni nisu skoro kao robustan i homogen kao modeli iz na primer Fleischmann ili Roco.

Mon je isto u pravu kad kaže da nijedan model tipa Rc valja ako hoćeš da praviš jedan 441/1141… modele koji više liči na SJ tipa Rb. Oni su imali mnogo više zaokružen prednji kraj, dok su lokomotive tipa Rc je suvise ravno u poređenju. Ipak je jedan ÖBB Rh 1043 (nova verzija) onda bolje.

Ako ipak želiš da koristiš neki Rc model kao zasnovan kad praviš jedan 1141, onda ja preporučim da pronađeš neki Lima proizvod. Manje pare, i na kraj je valjda lakše obnoviti.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh