Avioni, helikopteri i ostale letjelice

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Osim tih..
Ima i Tornado, Eurofighter i helikoptera od Airpowera u mjerilu 1/87..

Od Y modele ima i RF 4 Phantom.. RF 104 .. F 86.. i svi u 1/87

Ima toga jos.... valjalo bi jednom se zaletiti i napraviti popis modela s slikama ;)
Jeh , znam al ja sam se u predhodnom postu orijentisao prevashodno na civilnu (našu) avijaciju.
Hmmm interest. F86:slinim: !!
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Dronovi će uskoro moći letjeti satima?
GetImage.aspx

Tvrtka Intelligent Energy razvila je prototip vodikove ćelije koja će dronovima omogućiti višesatne letove te mogućnost brzog ponovnog punjenja. Bit će predstavljen tijekom sajma 'CES 2016.' u Las Vegasu

Kratko trajanje leta i sporo punjenje baterija trenutno su dva najveća praktična problema s kojima se vlasnici dronova susreću (uz nedorečena i neodgovarajuća zakonska rješenja). Unatoč tome, tržište komercijalnih i poslovnih minijaturnih bespilotnih letjelica raste velikom brzinom.

U tvrtci Intelligent Energy tvrde kako imaju rješenje koje trajanje leta može produljiti do nekoliko sati, umjesto tipičnih 20 minuta maksimalno, kao i skratiti vrijeme punjenja sa sat-dva na dvije minute.

'Ta će kombinacija otvoriti niz novih poslovnih mogućnosti, poput pregleda i nadzora platformi na moru, akcija pronalaženja i spašavanja, zračne fotografije visoke razlučivosti, isporuke paketa...', kaže Julian Hughes, direktor odjela za potrošačku elektroniku u Intelligent Energy.
Ta je tvrtka tijekom proteklih deset godina surađivala s Boeing Phantom Works na razvoju prvog zrakoplova s posadom i pogonom na gorivu ćeliju te Airbusom na razvoju pomoćne pogonske jedinice. Tijekom proteklih 14 mjeseci zasebno je testirala dronove s gorivom ćelijom i hibridne sustave s baterijom. Za trajanja leta korištena je i kamera, koja je dala stabilnu sliku bez prekida.

Prototip hibridne gorive ćelije bit će prikazan tijekom posebnog događanja 'Intelligent Energy Embedded World' u hotelu Venetian u sklopu sajma CES 2016'.
GetImage.aspx
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Lajkam nabavku..
I heliće i onu vojsku u drugoj temi..

Za Gazele.. nisam svoju jos dirao..
Al mislim da je Slovenska vojska imala/ima primjerak.. pa eto ti rjesenja bez da se puno premisljas ;)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Y model je izbacio u 1/87 MIG -29 ..
Cijena mu je trenutno u prodajo oko 44 EUR (koliko vidim)
Ja nestrpljivo cekam MIG 21 i MI 8 u mjerilu.. neznam.gdje je zapelo kako nitko to nece da uradi :mad:
MIG 29 je svakako "domaci model" za ove nase prostore..

Screenshot_20191022-224514_Samsung Internet.jpgScreenshot_20191022-224547_Samsung Internet.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh