B480,481,482 i 483 (Ljubljana-Rijeka-Ljubljana)

KAPO

Poznati forumaš
Pozdrav!
Četiri vlaka navedena u naslovu voze na relaciji Ljubljana-Rijeka i Rijeka-Ljubljana. Sa tim vlakovima putujem jako često. Jedini sam koji koji koristi vlak na relaciji Opatija-Matulji - Rijeka.
Sredinom 2013. konačno sam sakupio lovicu i sastavio taj, meni značajan vlak u H0 mjerilu. Odlučio sam da ću sastaviti vlak kakav je vozio do 14. 12. 2012.godine. Kombinacije boja i tipova vagona su bile svakakve, pa sam se odlučio na najjednostavniji sastav.

Vlak u 1:1 mjerilu :) . Vlak je najčešće vukla lokomotiva HŽ 1061 ili HŽ 2063. Poslje zamjene sustava elektrovuče, vlak je jedno vrijeme vukla HŽ 2044, a sada vlak vuče HŽ 1141 3xx.
P3199746_zpsg3grol8u.jpg

Vlak u mjerilu 1:87;).
DSC_0347_zpszjo9uky2.jpg

SŽ ABl (biciklist). ACME 52802.
Rijeka-ljubljana
DSC_0348_zpsbzp2h5cw.jpg

SŽ Bl. ACME 52821.
DSC_0349_zpssczf4eum.jpg

SŽ ABeelmt. ACME 52880.
Rijeka-Wien.
DSC_0351_zpsrvyg3j94.jpg
 

KAPO

Poznati forumaš
Još jedna fotka cijelog vlaka ;).
DSC_0372_zpsj9wyztd7.jpg

I filmić:

Moram samo nadopuniti informaciju: na vlakovima B480 i B481 su do prošle godine vozili HŽ Bcee i Wlee za Minken. Nažalost, ti vagoni ne postoje u 1:87.

:papa:
 

KAPO

Poznati forumaš
Kapo, kućice su tvoj ručni rad od kartona?
Ja sam radio i kućice i "maketu", ali davno je to bilo.
Ta "maketa" (ako se to tako može nazvati) je za kasaciju, kada financijska situacija bude bolja i kada se stvore prilike za novu, bolju i realniju maketu.
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh