Bojanje kućica

Prometnik

Član foruma
Bok svima!
Evo opet mene malo, da li netko zna s kojom vrstom boje je najjednostavnije, lakše, bolje ... farbati plastične kućice za maketu? :help:
Fala i lp!
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Hajde da probam da pomognem! Samo da ne odmognem:hihihi:.

Ima tu vise metoda bojanja ali ti hoces najjeftinije metode.Ako su objekti vec fabricki obojeni i izgledaju plasticno,onda vedering sa pigmentima moze biti od pomoci. Ako ne,onda se prvo mora obojiti pa onda opet vedering.

Za prvu metodu evo ociglednog i i vrlo jasnog primera.A ima ih vise i mnogo boljih metoda ali ovo je jeftino sto bi se reklo.

Evo tako sam ja ovo obojio samo sto sam redje razmutio pigment. Objekat je bio u svetlo braon nijansi i ja sam dodao tamno braon.Malo razmazao i prebrisao tuferom.Moze to mnogo bolje ali sam zurio na posao :hihihi:

Uglavnom za mene je to mnogo bolje nego da je ostalo na fabrickoj boji.

vedering.JPG
Eto za pocetak probaj ovu metodu.
Evo ima i ova sa nanosenjem pigmenta u prahu direktno pa onda sa fiksatorom ali tu ide vise materijala.

Inace jeftine pigmente mozes naci u radnjama slikarskog materijala i na oglasima. Samo se pripazi jer se nude betonski pigmenti koje prevaranti prepakuju i za 6 puta vece novce prodaju a jos su jako toksicni i nisu za upotrebu bez gas maske!!! Zato samo u radnjama gde imaju proverenu i bezbednu robu:dada: Ili ako hoces da se trujes direktno u neku bolju farbaru i uzmes te betonske ali cena je slicna slikarskim te nemoj rizikovati.


Ako objekat nije ofarban u fabrici onda probaj sa akrilnim slikarskim bojama i cetkicom.To moze fino da se napravi samo ako imas smisla za bojenje i da odaberes prave nijanse.Ali airbrush ili fini sprejevi su zakon pa onda pigmenti ali to je vec skupa metoda
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh