BRENA u N

nik

Veteran foruma
Moja pregradnja 'po narudžbi' napravljena prije više od 10 godina.

Model je rađen na bazi Fleischmann Piccolo ÖBB 1043 lokomotive uz dosta kompromisa i pojednostavljenja.




Na modelu je netko naknadno, nažalost, dodao čeone rukohvate koji su neodgovarajućeg oblika i debljine.

N u osnovi nije 'moje' mjerilo tako da nema puno modela u tom mjerilu koje sam ja pregradio.
 

Attachments

  • IMG_4256.JPG
    IMG_4256.JPG
    114.6 KB · Pregleda: 301
  • IMG_4258.JPG
    IMG_4258.JPG
    177.5 KB · Pregleda: 300
  • IMG_4259.JPG
    IMG_4259.JPG
    218.1 KB · Pregleda: 294

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ekstra!!!!
Narocito u ovako sitnom mjerilu..zar uopce se sitniji detalji mogu izvesti..
Kolega imam pitanje.. Kuda ide sav (kvaka na s) :) u odnosu na 1043??
Mislim na kabini?? Da li je kraca od 1043 u stvarnosti??
E da natpisi su bijeli!! decali ili???
 

nik

Veteran foruma
Ako se dobro sjećam pravokutni bočni prozori su još Fleischmann a trokutasti su već na 'dodatku'. Štok između četvrtastog i trokutastog prozora je isto Fleischmann. Odrezana je samo kabina iznad frema dok je frem samo 'doštukljan' na uglovima lijevo u desno od odbojnika da bi prsna greda (i čelo) bili manje zaobljeni nego na 1043. Na krov je zaljepljena cijelom duljinom (i do čela) plastika cca 1mm debljine pa su onda bočni spojevi zakitani i pobrušeni u odgovarajući kosi oblik. Sva oprema na krovu je onda ponovo postavljena na tu plastiku. Kabine su rađene isto od ploča plastike a prozori su izrezani tek kad je sve ostalo bilo gotovo (zalijepljeno, pokitano i obrušeno). Naručioc je dao, prema fotkama, negdje isprintati bijele decale.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mocno, mocno..
Sada si me navukao da u skoroj buducnosti pokusam na Liminoj bazi isto..samo u H0
Pa kako god ispadne..ipak je Lima manje vrijednosti :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nik, jel' ti to stvarno hoces da me navuces da sidjem tamo dole, pa da se raspravimo u cet'ri oka, ha!?

Hajd' bolan, sve materijale koje imas u PC-u na svetlo dana, jasno!? :D
Izrade, prerade, dorade, modeli, maketa... SVE! ;) :palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Nik pitanjce..
malo vizualiziram u glavi tok prerade 1043 u Brenu pa samo da provjerim jednu stvar;
Brena je viša od 1043 pa je zato potrebno podignuti visinu krova.. dakle tako dobijamo velike prozore s prijeda i s boka onu kosinu na kojoj se nalaze rešetke.. ???
:arrow: Jel ima netko sliku krova Brene, odozgo :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Brena jest nešto viša od OBB 1043. Za razliku od 1043, Brenin krov napravljen je u obliku 'korita', tj. ima povišene rubove na krovu:
(photo: David Gubler)
 

Attachments

  • 1142.JPG
    1142.JPG
    75.1 KB · Pregleda: 104

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh