British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Paaa,vidi,trenutno sam i ja u ??da ne kazem!Zato nisam ni postavljao a niti znam gdje ih postaviti a da ne uvrijedim nikoga?
Evo trenutno kod mene
IMG_9037.JPG
IMG_9040.JPG
Da mi oci ispadnu od citanja.Heble te knjige!!Vazno je da je tariguz odmah do knjige,zlu netrebalo!
Kad budem pri sutu,postavim vagon fotki,kao recimo,narucim most za maketu i poslije desetak dana sinek dovozi
IMG_9029.JPG
A drugi dan i pragove
IMG_9032.JPG
Stari moj,iskilavio sam dok sam to istovario :glup
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
PS,za paket?zahvali se onoj plavusi na posti!!Kako je zena to slozila,svaka cast!
I jos pita a sta je Donja Dubrava?Jbte,pao sam dok sam objasnio,mos mislit kako se izgovara
Donja Dubrava na Engleskom.. :hahahaha: :hahahaha: :hahahaha:.Na kraju sam joj rekao da je to jedna selendra
zadnja posta Gornji Pi#$ici,u blizini Jajca:mamurluk:.Eh,eto!!Sad zna i gdje je Jajce!!
Hebo me caca blesavog!!
 

Bero01

Veteran foruma
Da ne ispadne kako sam odustao od BCR, prilikom zadnje narudžbe sa malim panzerima,
zalomilo mi se i par američanskih modela. Nakon dugo, duuugggooooo vremena, piknuo sam
jedan BCR boxcar, u izdanju Walthers Trainline, što znači da je to bazični model, bez nekih
ekstra detalja, ali, za brojno stanje i popunu kolosijeka, sasvim je OK:
BCOL_4655_Walthers.jpg
BCOL 4655
BCOL_4655.jpg
Ako sam dobro brojao, a mislim da jesam, ovo mi je 40-i vagon sa oznakama BCR-a.
Nakupilo se toga...
;)
 

Bero01

Veteran foruma
Uz njega je stigao i ovaj Athearn 91938, Kenworth tegljač sa 40' poluprikolicom,
u bojanju Northern Pacific RR, jedne meni također drage i interesantne kompanije,
koja je vozila sa južne strane US/Cn granice, a imala je interchange i sa PGE, pa onda rekoh,
neka se i to nađe, kad mi je već pri ruci:
NP_Kenworth_Athearn_1.jpg
Znači standardni Athearnov model,
NP_Kenworth_Athearn_2.jpg
korektno odrađen po svim stavkama,
NP_Kenworth_Athearn_3.jpg
:strelica nije ništa posebno, ali tisak oznaka i bojanje su odlično odrađeni ...
NP_Kenworth_Athearn_4.jpgpa onda model izgleda impozantno, kao i svaki Kenworth... :usklicnik
NP_Kenworth_Athearn_5.jpg
U svakom slučaju, ostaje kod mene, a nije nemoguće da se zalomi i još po neki model u tom bojanju i oznakama.
:dada:
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Da ne ispadne kako sam odustao od BCR, prilikom zadnje narudžbe sa malim panzerima,
zalomilo mi se i par američanskih modela. Nakon dugo, duuugggooooo vremena, piknuo sam
jedan BCR boxcar, u izdanju Walthers Trainline, što znači da je to bazični model, bez nekih
ekstra detalja, ali, za brojno stanje i popunu kolosijeka, sasvim je OK:
View attachment 119652
BCOL 4655
View attachment 119653
Ako sam dobro brojao, a mislim da jesam, ovo mi je 40-i vagon sa oznakama BCR-a.
Nakupilo se toga...
;)
Nije da zakovičarim,... Zar nije Walthers Mainline ili se to zove Walthers Trainline. Nemam pojma o US tematici kao ni modelima ali digitalizirao sam nekoliko tih Mainline modela i mogu reći da iako su jako bazični, odrađeni su korektno s odličnim printom. Jedina slaba karika je 3polni motor. Čak je i prijenos OK. To je nešto kao ++Mehano s lošim motorom (ovako na prvu, subjektivni stav) Dobri budget modeli.
 

Bero01

Veteran foruma
Zar nije Walthers Mainline ili se to zove Walthers Trainline.
Lapsus Linguae... jedno pišem, drugo mislim... :glupali da, u pravu si. To su vrlo dobri budget modeli.
:)
Nego, imao sam doma neke pretumbacije, tipa zamjena klime, pa sam silom neprilika morao prekopati & preseliti
jedan dio kanadske kolekcije iz kuta sobe u kojem je bila smještena. Ničim izazvan, u ruke mi je dopao ovaj Accurail
KIT 40 Ft Refrigerator, kojeg sam onda u skladu sa dnevnom problematikom odlučio i sastaviti. Evo rezultata:
CN_209830_1.jpg
Model je vrlo korektan, i po meni, Accurail modeli u kit-u su zaista najbolji modeli za nabavku kada si on the budget :dada:.
CN_209830_2.jpg
Sastavnica prikazuje exploded view i taj model se lagano i jednostavno sastavi tijekom jednog popodneva,
uz minimalnu upotrebu CA i običnog (Revell Contacta) tekućeg ljepila.CN_209830_3.jpg
Detalji su sasvim ok, i jedino što je potrebno je zamijeniti originalne kopče i osovine sa Kadee proizvodima kako bi se
dobile vrhunske vozne karakteristike.
CN_209830_4.jpg
To je to. CN_209830 mehanical Refrigerator pridodan je na moju kanadsku flotnu listu.
:yes
 

Bero01

Veteran foruma
Znanje je jedina stvar u životu koja se umnožava dijeljenjem. Tako mi je zahvaljujući mom prijatelju Jerriyu, iz nama
europljanima daleke Kanade, stigla još jedna pošiljka. Međutim, ovaj put, nisu to bili modeli, već dvije knjige, u izdanju
renomiranog izdavača J.F.Garden-a, i izdavačke kuće Footprint Publishing:
https://www.bookfinder.com/author/john-f-garden/
KVR_&_BCR.jpg
Ovom nabavkom, kompletirao sam Sveto Trojstvo publikacija o željeznicama u Kanadi, i Britanskoj Kolumbiji :in_love:!!!
KVR_&_CP_&_BCR.jpg
The Crow and the Kettle, N.M. Canadian Pacific & British Columbia Railway :ljubav by J.F.Garden
KVR_&_CP.jpg
Jerry me već ranije navukao na KVR, a Nicholas Morant bio je profesionalni fotograf koji je radio za CP; i ove publikacije
sa njegovim fotografijama su upravo fascinantne. https://en.wikipedia.org/wiki/Nicholas_Morant Jednostavno ne znaš
koja fotka je bolja...:naklon:i uživam sa svakim pogledom na novu stranicu koju okrenem, a ima ih.... podosta. Inače sam ovu
knjigu o CP nabavio iz Francuske, gdje sam sasvim slučajno nabasao na nju tražeći nešto sasvim deseto po eviloBuyu.
BCR_&_BCR.jpg
However, sve je počelo prije dosta godina, kada sam nabavio jednu od ovih knjiga o BCR-u. To je bilo moje tajno oružje,
i izvor informacija prilikom planiranja puta u Kanadu, i posjetu Jerriyu. Znači bio sam tamo, i obišao dosta tih lokacija,
a kada sada gledam te fotke, imam osjećaj kao da sam ponovno tamo. Znači knjige su vrh, a razlog zašto sam nabavio
još jednu, odnosno duplić, je sasvim prozaičan: sigurnost. Naime, posudio sam prvi primjerak na čitanje jednom prijatelju,
koju ju je u trenutku rastrojstva zbog posla i života na moj užas, uspio zagubiti... :glupsva sreća, pronađena je neoštećena;
ali, to mi je bila škola. Sada imam dvije, i jedna je za dnevnu upotrebu, listanje, guštiranje i eventualnu posudbu, a druga
je pospremljena na sigurno, u arhivu moje Black Library.
:citaj:
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Zahvaljujem kolegi @volkun na brzoj i ugodnoj transakciji.
Pošiljka je stigla jučer poslijepodne, i sve je prošlo ok.
Volkun_DPM.jpg
Modeli su, bar na prvi pogled jako dobri, i iako možda nisu baš tipična kanadska arhitektura, mogu se uklopiti u
downtown Vancouver, ili neki sličan urbani setting iz transition era, pa čak i kasnije. Šta kažeš @challenger ?
:dada:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Modeli su, bar na prvi pogled jako dobri, i iako možda nisu baš tipična kanadska arhitektura, mogu se uklopiti u
downtown Vancouver, ili neki sličan urbani setting iz transition era, pa čak i kasnije. Šta kažeš @challenger ?
:dada:
U Vankuver gotovo pa nikako.Sve sto se moglo unistit lole su shebale!Da bi vidio ovu arhitekturu,moras
potegnut u mala sela/gradice poput Greenwood-a!
Banner_visit_greenwood_2000p.jpg
Eh,tu,gdje je ovaj crveni parkiran je moje omiljeno mjesto!Najbolji kapuchino na svijetu!
A pitat ces kako to?Pa kakoto ne kakoto,evo zbog radi cega
Najbolja voda za piti je u najmanjem gradicu u Kanadi!!
Daklem?Ides na kapuchino u Greenwood sljedeci put kad si u Kanadi,pa ondaK na Jewel Lake...dalje cemo vidit??
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Ovom nabavkom, kompletirao sam Sveto Trojstvo
Necu nista reci:hihihi:,al` jelde da je KVR starije od svetog trojstva:in_love:.
PS,preveslat cu ja tebe kad tad!
Et`,ja rekoh par,nije prijetnja,samo obecanje!!
PSS,sto prije nabavi knjigu od Omer Lavallee "Canadian Pacific Steam Locomotives".
Procitao sam svega i svasta,ali ovo je biser(dragulj)od knjige.Nije ni cudo sto je nova na netu okolo 950US$
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh