British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Crven-bijeli-plavi, to je barjak pravi ! :ljubav To je TO.
:pKoliko dugo je uzelo da skapiras da je to prava boja:hahahaha:za BCR lokse
Ajd dobro,sad znas:aplauz:.Poceo sam bremzat,ono oblak prasine iza Wile e coyote
180.jpg
Pa i meni bi jedna odgovarala:slinim:.Ne mora sve bit CP,CN i BNSF:neznam:
BCR trobojke i danas voze i to po cijeloj Americi...
 

Bero01

Veteran foruma
:pKoliko dugo je uzelo da skapiras da je to prava boja:hahahaha:za BCR lokse
ahahahahahahahaa, NEEEĆĆUUUU :fp: , istina je da i ova trobojna shema jako dobro izgleda, i vrlo je uočljiva,
ali ne mogu si pomoći: zelene BCR lokse u ''Rocky mountain'' shemici su mi (naj)ljepše !!!
:andjel:
Pa i meni bi jedna odgovarala: slinim:.Ne mora sve bit CP,CN i BNSF:neznam:
BCR trobojke i danas voze i to po cijeloj Americi...
Znam, ali možda mi je to malo premoderno ;):UP+BCR.jpg
Fotka je sa Rapido stranice, via RPN.
:cool_2:
 

Bero01

Veteran foruma
Jedna poucna u vezi BCR,Tumbler Ridge Sub
Da, još kad bi recimo Rapido napravio model ovog čuda: GMD GF6C
2901.1124510400.jpg
To bi onda bila prava stvar, jer do sada nitko nije napravio veliko-serijski model te lokomotive (zaboravi na brass :mad:,
toliko novaca ipak nemam) iako je bilo i drugačijih, vrlo zanimljivih pristupa rješavanju te problematike:
https://chippedblade.wordpress.com/index/gf6c/
Doduše, kada bi se već upustio u neki takav poduhvat, ipak bi uzeo Kato pogon, jer uzalud vam trud svirači,
ako loksa ne vozi kako treba, a ni cijena po meni nije presudna u takvim projektima.
Nego, @challenger kad već šalabajzaš po otoku, pažljivo gledaj po garage sale's jer možda naletiš na nešto ovakvo:
box-overview.jpg
https://bcrailnorthline.com/category/history/
In 1994/1995 Dave Woodall produced an HO scale kit of the unique to BC Rail GMD built GF6C electric locomotive. Designed to fit on a modified Athearn SD40-2 drive, the one piece Alumilite body shell and assorted detail parts made it possible for BC Rail modellers to finally have a model of the modern coal hauling electrics. Mr. Woodall marketed the kit under the Tumbler Ridge Prototypes banner. I’m not sure how many kits were produced, however they are hard to find, and to date I have only seen one fully built up model. The only part not included with the kit was the pantographs, which were left up to the modeller to scratchbuild since at the time a matching part was not available commercially.
:o
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Problem je naci je i u mesingu.Samo jednom je bila na evil bayu
i nikad vise.Mislim da je otisla za preko 1000$.
Za ovog drugog sto je radio u aluminiju nisam nikad ni cuo,
a kamoli vidio.Raspitat cu se okolo ali su sanse male da se to nadje.
Jedina sansa je da si sam napravis.Bar su 3D printeri sad jeftini
a mogu odradit dobar posao.
 

Bero01

Veteran foruma
Problem je naci je i u mesingu. Samo jednom je bila na evil bayu i nikad vise. Mislim da je otisla za preko 1000$
Ughhhhh:mad::
GMD_GF6C_BCR.JPG
Lijep je to stroj, i volio bi je imati u modelu, može i više komada (svih 7 ;) ), ali decimalni zarez je na krivom mjestu...:(.
Za ovog drugog sto je radio u aluminiju nisam nikad ni cuo, a kamoli vidio. Raspitat cu se okolo ali su sanse male da se to nadje.
... a kada se i nađe, cijena kita bez pogona kretala se oko 200 CAD. Ne znam Jerry, sve to je too much blood.
Jedno je kolekcija, a drugo je graditi operativni Tumbler sub kao voznu maketu. :neznam:
Jedina sansa je da si sam napravis. Bar su 3D printeri sad jeftini a mogu odradit dobar posao.
Nisam ekspert u tom području, pa ti ne mogu odgovoriti, ali gledaj to ovako: Ta dionica je sada ionako pod CN-om,
i po njoj vozi diesel power, tako da bi to možda moglo biti primjerenije rješenje; dok su te elektre bile relativno
kratko u pogonu, i na žalost, zapravo se nisu pokazale. Operativni uvjeti jednostavno su bili prezahtjevni za njih.
Neki bi rekli ekstremni, ali, baš je to jedna od draži te željeznice - služi kao pokusna pruga za ispitivanje opreme
u ekstremnim uvjetima, i šta preživi, funkcionirat će i raditi bilo gdje u svijetu.
:djed
PS - možda nam se posreći pa Rapido ipak napravi taj model. Ja čekam PGE 2-8-0 ''Consolidation'', i 2-8-2 ''Mikado''.
 
Last edited:

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
OK,stari moj:crazy:Zavrtilo mi se u glavi pricajuci sa ovima
http://www.pgrfm.bc.ca/cottonwood:vrag::yes
Ima da se nadje i u N skali
https://www.shapeways.com/marketplace/miniatures/trains?s=260#more-products :yes
A moze se mislim narucit i u HO:yes i ide na Kato SD40-2 frame.
Treba provjerit.
BTW,te lokse su imale samo jedan problem u stvarnom zivotu.
Pregrijavali su im se motori(elektro) pa su smanjili rejting sa 6000KS
na 5000KS i sve je bilo OK.
Bilo kako,pozvan si na privatni tour tog muzeja ako ikad dodjes:vrag:
Sta drugo da ti kazem:neznam:Wellcome to Canada
 

Bero01

Veteran foruma
Bilo kako, pozvan si na privatni tour tog muzeja ako ikad dodjes :vrag:
Sta drugo da ti kazem:neznam: Wellcome to Canada
:respect:
Jerry moj, šta da ti kažem?
:aplauz:
From Sea to Sky - British Columbia Railway
bcr.jpg
JEDVA ČEKAM, štedim lovu, i nadam se da će još neka pinka kapnuti uskoro - a onda,
samo nebo je granica!
:usklicnik
 

Bero01

Veteran foruma
Odplovilo je, 3 knjige i 2 vagona
:strelica
eto, konačno sam složio i onaj razvaljeni Proto 1000 50' FGE insulated box car:
BCIT 4620
BCIT_4620.JPG
Tom vagonu bio je odvaljen i lagano deformiran krov, ali mislim da je na kraju dosta dobro ispao:
BCIT_4620_1.JPG
Moram popraviti još par sitnica koje nisu toliko uočljive, i ovaj model biti će zgodan dodatak zelenoj BCR floti.
Sam model je nešto kvalitetnije napravljen nego stari Athearn/BevBel Bluebox modeli, ali glavni nedostatak i dalje su
relativno sirovi detalji tipa grab irons i stepenice koje nisu odvojene od tijela - to je ipak rezervirano za Proto 2000 seriju.
Znači taj model može se svrstati na pola puta između stare i nove produkcije, sa naglaskom na low end/price kategoriji,
ali sa dobrim voznim osobinama i vrlo kvalitetnim bojanjem i otiskom.
:)
 

Bero01

Veteran foruma
I još jedna friška crven/bijeli/plavi najava od Rapida:
b36-7-bcol-1200px.jpg
:strelica
https://rapidotrains.com/ho-ge-b36-7/
British Columbia Railway red/white/blue “lightning stripe”
Ex-Santa Fe units with late body – ATSF anticlimber – BCOL rebuilt numberboards with cab-mounted bell – battery box louvers – nose louver
– additional truck snubbers – large Salem air dryer – no class lights – nose-mounted headlights – working BCOL style ditch and rock lights at
both ends – ATSF fuel tank with correct filler/gauge locations – unique BCOL front handrails – ATSF specific pilot with small plow at both ends
– brass K5L horn (all bells forward).

MSRP na žalost nije u Wife-Approved Pricing kategoriji.
uh, bankrotirat ću...
:mad:
 

Bero01

Veteran foruma
Svi znate da mi vozila nisu područje nekog pretjeranog interesa,
te da ih doživljavam samo kao pokretnu scenografiju na maketi, ali,
i njih treba imati, pa sam za promjenu, nabavio nekoliko meni zanimljivih.
:strelica
Herpa Promotex Kanada 6438 Kenworth Kipper:
DSC_0002.JPG
Sviđaju mi se te kromirane njuške Kenworth kamiona, baš djeluju onako, moćno!
DSC_0001[1].JPG
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Drugi model je ovaj
DSC_0007.JPG
Herpa Promotex Kanada 6156 Kenworth T600 Flatbed,
DSC_0006.JPG
je, fora je, i dobro je napravljen,
DSC_0002.JPG
ali on mi nije baš sjeo...
DSC_0003.JPG
vjerojatno zato jer mi izgleda pre-moderno.
:(
Sad kad je već tu, neka njega, jer me asocira na ''Ice Road'',
ali nikad se ne zna, možda se i predomislim...
 

Bero01

Veteran foruma
However, pravi cestovni slatkiši iduća su dva modela, u Athearn-ovoj produkciji. Naime, poželjno je da
i cestovnjaci imaju neku poveznicu sa željeznicama, te su zapravo oni bili glavni razlog ove nabavke.
:strelica
Mack B tractor w 40' Exterior-post trailer ''Canadian Pacific''
Mack_CP_1.JPG
Ovo je upakirano isto kao vagon!
Mack_CP_2.JPG
Model dolazi kompletiran, i sastavljen, što mi se jako dopada, osim ovih pomoćnih kotača za poluprikolicu;
Mack_CP_3.JPG
koji se postavljaju prema željama i potrebi...
Mack_CP_4.JPG
Dobro to izgleda i sa prednje strane, osobito ove trakice - baš je pravi američanski teretnjak!
Mack_CP_5.JPG
Odličan je, baš sam zadovoljan sa njime!
:palac_gore:
 

Bero01

Veteran foruma
Zato mozes birati sto hoces vidjeti:yes
Danas ide zadnja provjera datuma za GO, pa ti na mail javim za kartu, i nastavljamo tamo, da tu ne idemo OT.
:palac_gore:
Nego, da završim sa cestovnjacima, do daljnjeg:
Athearn 91937 Kenworth ''CP Transport'' w 40' trailer:
DSC_0001.JPG

Navukao sam se na te velike američke ''šlepere'' pri nabavci ona prva dva BCR tegljača! :)
DSC_0002.JPG
Athearn je to standardno dobro odradio, i jako mi se dopada što u ponudi imaju upravo kamione od različitih
željezničkih kompanija, pa skoro svatko može pronaći i nešto za sebe (što se lijepo vidi iz onog promo letka prije).
DSC_0003.JPG
Bit će toga još, planiram nove nabavke, i to u skladu sa ovom ''kanadžanskom'' tematikom. ;)
DSC_0004.JPG
Opet malo front i ''high wisibility stripes'', a zanimljivo je da su postavljene i na pozadini poluprikolice:
DSC_0005.JPG
Dobar je to model..... jedina ''zamjerka'' je da su ovi modeli cjenovno smješteni u isti rang sa vagonima,
ali, fora su i daju dodatni pripadajući štih uz modele željeznica pa onda prihvaćam i to.
:palci_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh