British Columbia Railway ex Pacific Great Eastern

Bero01

Veteran foruma
Još jedan PGE 40Ft boxcar, ovaj puta u izdanju TrainsCanada:
TrainsCanada_PGE_4182.JPG
Ovo mi je prvi njihov model, i to je ono što volim kod ovakvih neobičnih željeznica tipa PGE/BCR - i modeli su takvi!
Tko je ikada čuo za tu firmu, a kamoli vidio ili imao njihov model, bar na ovom kontinentu? I zato
TrainsCanada PGE 4182:
PGE_4182.JPG
Klasični 40 Ft boxcar, uredan otisak, model je nešto bolji od Athearna i Accuraila ali ipak ispod nove produkcije tipa Intermountain ili P2K. Ono po čemu se ističe je solidna masa, i vrlo dobra Bettendorf postolja, koja međutim ipak
PGE_4182_Underside.JPG
zahtijevaju nove KD osovine, kao i kopče, koje sam već postavio. Isto tako, ne bi blo loše obojati ovu donju stranu vagona
u crnu boju, jer nekako dvojim da je bila smeđa....:usklicnik. Sve u svemu, korektan model za ne previše izdataka.
:andjel:
 

Bero01

Veteran foruma
Još malo o kutijama na kotačima, Athearn 40 Ft modernizirani boxcar:
BCOL 4008
BCOL_4008_Athearn.JPG
U biti ovo je isti vagon kao i prethodni, sa time da je ovo modernizirana verzija koja je dobila nova postolja, te su
dodatno skinuti roofwalk, i skraćene ljestve za penjanje na krov, zbog promjene sigurnosnih pravila i zabrane kretanja
po krovovima vagona. Trenutačno u floti imam još dva takva vagona, prikazana ranije, sa brojevima BCOL 4028 i
BCOL 4071, a ovdje su sva tri na okupu:
Athearn_trio.JPG
Athearn je solidno odradio posao sa ovim modelom, boja je uredna, tisak odličan i oštar, a vozne karakteristike izuzetne:
vagoni se kotrljaju skoro pa bez otpora (samo klize, kao po ulju, rekli bi neki) !!! Možda najveća zamjerka je u tome što
rukohvati i ljestve nisu separirani, ali to govori ponešto i o starosti modela. Prvi puta izdani su početkom 2009 godine,
te mi nedostaju još ta dva prva izdana BCOL 4049 i BCOL 4064... tko zna, možda i oni nalete nekom prilikom,
a nije nemoguće ni da u međuvremenu Athearn izda neki novi Road Number...
http://www.athearn.com/Search/Defau...rice&SortDirection=ASC&CatId=T&RN=BCR&OA=True
i još jedna grupna - staro i novo:Athearn+TrainsCanada.JPG
:)
 

Bero01

Veteran foruma
Obzirom da se neki članovi ovog foruma ipak ne mogu suzdržati od shitposting-a,
nema mi druge nego nastaviti sa modelima: Promotex/Herpa 6468
CN_Mack_3.JPG
HO CN Mack tandem tractor w/ 20' container on chassis
CN_Mack_6.JPG
Njuška ne izgleda loše, osobito sa ovim kromiranim natpisom MACK :cool1:
CN_Mack_5.JPG
...i pogled sa druge strane, tegljač sa podignutom haubom motora:
CN_Mack_7.JPG
Detalji su dobri, i ovo je jedan zgodan model koji se dobro uklapa u moju kanadsku kolekciju, tim prije zato
što je CN preuzeo operacije i vlasništvo nad BCR, pa je savršeno uklopljen u tematiku.
:dada:
 

Bero01

Veteran foruma
Još jedan Kenworth, T660, ovaj puta u pakiranju Model Power:
10_Kenworth_1_Model_Power.JPG
Nisam se zamarao sa traženjem tko zaista proizvodi ovaj model :hmmm: ...
10_Kenworth_2_Model_Power.JPG
jer, model je jako, jako dobar , i djeluje vrlo moćno. :ljubav
10_Kenworth_3_Model_Power.JPG
Kromirani dijelovi su zaista kromirani, hauba motora se otvara, kao i vrata na poluprikolici...
10_Kenworth_4_Model_Power.JPG
Ovo mi je zapravo bio prvi pravi veliki američki kamion koji sam nabavio. Ono što je zanimljivo je to, da ih
Model Power nudi u različitim bojanjima i verzijama označavanja, uključujući CP i CN, tako da mi ovaj neoznačeni
zapravo najbolje odgovara, kao neutralni model.
kenworth-t660-04-1487715606.jpg
Slika pravog je sa neta, fakat je mrcina.
:cool1:

@challenger - jel' ima 'vakih kod tebe?
:hihihi:
 

Bero01

Veteran foruma
Literatura je sastavni dio našeg hobija (bar za mene), pa sam tako nabavio i ovu Walthersovu publikaciju
o drvnoj industriji i primjeni šumskih željeznica u njoj:
TT&TT_1.JPG
Matt Coleman - Trains, tracks & tall timber
TT&TT_3.JPG

Knjiga se bavi primjenom željezničkog transporta u drvnoj industriji, i prilagođena je maketarskoj publici.
Fotka lijevo snimljena je a gdje bi drugdje, već u Britanskoj Kolumbiji.... kao primjer spektakularnog krajolika :ljubav
kroz koji takve i prateće mainline pruge obično prolaze.
TT&TT_4.JPG
I ostale fotke su uglavnom vrlo zanimljive poput ove sa naslovnice, ali snimljene pod drugim kutom; sa konzistom na mostu,
gdje loksa vuče i protupožarni tender za vodu !!!!
TT&TT_5.JPG
Uz povijest, i primjere opreme koja se koristi u toj branši, knjiga sadrži i brojne skice te primjere kako izgledaju tipična
postrojenja i rasporedi kolosijeka u postrojenjima vezanim uz drvnu industriju.
TT&TT_8.JPG
Sve u svemu, zanimljiva i nadasve poučna publikacija, koja može pomoći pri planiranju izgleda maketa sa drvnom
i pratećim industrijama, naravno - za onoga koga to zanima.
:palac_gore:
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Malo po malo, došlo je vrijeme da počnem pakirati kofer za put, i posjetu Jerryiju :party: te jedno neformalno
druženje formaša i railfan-ing po Kanadi; ali, prije toga red je da pokažem jedan sada već vrlo raritetan Mehano model:
CP 4-6-4 Hudson
CP_Hudson_2.JPG
Na loksu sam nedavno naišao sasvim slučajno, i vrlo povoljno... :yes
CP_Hudson_4.JPG
Naime, aukcija je bila na belgijskom bayu, ali sa šipingom isključivo za Francusku (i Belgiju) :hmmm: WTF ???
CP_Hudson_5.JPG
Pretpostavljam da nije bilo previše interesenata, jer prodavač je odmah pristao da je pošalje k meni u Hr :dada: ...
CP_Hudson_7.JPG
...tako da sam ulovio rijedak i atraktivan Mehano model, koji se godinama ne proizvodi; a koji sada već ima i neku
kolekcionarsku vrijednost, osobito zato jer je došla NEU in OVP, sa svim dijelovima (u vrećici, prva slika).
CP_Hudson_6.JPG
Model je opremljen konektorom za tender, fino vozi, i dobro izgleda. Znam da nije točna, jer kanadske ''Hudson''-ice
bile su opremljene ''vestibule'' cab-om, ali, prvi idući PRAVI model ovog stroja je ili maloserijski mesing, ili novi Rapido
(u najavi) koji su oboje pozicionirani u cjenovnom rangu 10 ili više puta većem od ove, tako da nemam ama baš
nikakvih nedoumica ni po tom pitanju. Sve u svemu - dobar ulov.
:palci_gore:
 

Bero01

Veteran foruma
Znači onaj feeling, kada se opušteno sam probudiš u 5 ujutro, par minuta prije budilice, upališ komp,
odradiš aukciju na evilbayu, popiješ kavu i odeš na posao odraditi zadnju šihtu prije godišnjeg ... :usklicnik
E pa danas je takav dan !!!
Budd_RDC_3_PGE_11.JPG

Ovaj Budd RDC je drugi u bojama PGE, a 5. u BC kolekciji, čime sam kompletirao 2 od predviđena 3 para takvih
diesel motornih jedinica (DMU). Sada mi fali samo još jedan u zelenom BCR bojanju, za zadnji par.
:slinim:
 

Bero01

Veteran foruma
Lijepo je kada dođeš u posjetu prijatelju @challenger :papa:, a onda ti na njegovu kućnu adresu stigne model sa evilBaya;
koji si prethodno kupio na drugom kontinentu. Nema veze što je on na drugom kraju svijeta, 10 000 Km od tvog doma.
To je ta (pozitivna) globalizacija, i globalno selo u kojem danas živimo.
:party:
Pa da nastavim ondak tamo gdje sam stao sa modelima:
Proto 1000 RDC-1
DSC_0002[1].JPG
PGE BC-11
DSC_0003[1].JPG
Incoming :usklicnik
DSC_0005.JPG
i u paru sa svojim pratiocem, BC-32 (RDC-3)
DSC_0007.JPG
Jako mi se dopadaju ti Budd RDC-i, osobito kada su ovako upareni... i po kompaniji i po epohi :ljubav
DSC_0008.JPG
To je znači kompletiran prvi par... PGE BC-32+BC-11
:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Budd_Rail_Diesel_Car
 

Bero01

Veteran foruma
Idući model Jerriyev je poklon dobrodošlice, jednom gostu iz starog svijeta:
Hvala @challenger :palci_gore:
:strelica
BCR 812 Atlas C425 Phase 1 Locomotive
BCR_812_1.JPG
Model je Neu in OVP :dada:
BCR_812_2.JPG
To je originalna verzija ove lokomotive (Atlas na Kato pogonu)
BCR_812_3.JPG
Karakteristična je po nešto nižem :plac:nivou detalja, ali kasnije ih je Atlas doradio, i popikao dodatne dijelove.
http://archive.atlasrr.com/HOLoco/arc-hoc424.htm
BCR_812_4.JPG
... dok sam ja nabavio neke dodatne detalje od Details West-a i planiram je dodatno urediti (sa vremenom).
BCR_812_5.JPG
Ovo mi je četvrta lokomotiva tog tipa, i planiram nabavku (bar) još jedne, sa brojem 811, tako da ih mogu upariti.
Taj stroj je odličan runner, i vrlo robustan model, koji će vrlo dobro poslužiti u mojoj BCR flotnoj listi; i zato,
još jednom - Hvala Jerry.
:palac_gore:
 

Bero01

Veteran foruma
Nabavka ova dva Herpina kippera (851500) inspirirana je vožnjom po južnoj Britanskoj Kolumbiji, u području oko
Kelowne https://en.wikipedia.org/wiki/Kelowna (na putu prema legendarnoj KVR - nesuđeni Jerriyev kvart :glup);
gdje sam ostao zatečen velikim brojem sličnih kamiona na cesti, pa jednostavno nisam mogao odoljeti, a da si
i ja ne nabavim pokoji: GMC Conventional ''General'' Dumper
DSC_0006.JPG
Na prvi pogled, izbor boje je malo čudan, ali zaista jesu takvi...
DSC_0003a.JPG
Rekao bi da se siva prašina najbolje kombinira sa srebrnom metalik podlogom?
GMC_dumper_3.JPG
:hmmm:
GMC_dumper_4.JPG
Bilo kako bilo, tu su...
:)
 

Bero01

Veteran foruma
A sada mala digresija: nije sve u modelima :andjel:;
nešto je i u suvenirima - Port Alberni railroadiana:
McLeanMill_Souvenirs.JPG
Obzirom na to da me ova muzejska željeznica oduševila, nisam mogao a da ne uzmem i pokoji suvenir,
poput kape za strojovođu (prava američanska :hihihi:), privjeska i značaka, ali najvažnija su mi ova dva DVD-a:
sa snimkama vožnje od Port Alberni-ja do McLean Mill, kao i operacija u pilani na ovoj šumskoj željeznici
tako da osim hrpe fotki, i par vlastitih filmića, imam i pravu video produkciju, koja pokriva sve ono što je
meni eventualno promaklo, i snimljena je iz drugih kuteva, sa profi opremom.
:plaza:
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Idući model Jerriyev je poklon dobrodošlice, jednom gostu iz starog svijeta:
Hvala @challenger :palci_gore:
:strelica
BCR 812 Atlas C425 Phase 1 Locomotive
View attachment 100858
Model je Neu in OVP :dada:
View attachment 100859
To je originalna verzija ove lokomotive (Atlas na Kato pogonu)
View attachment 100860
Karakteristična je po nešto nižem :plac:nivou detalja, ali kasnije ih je Atlas doradio, i popikao dodatne dijelove.
http://archive.atlasrr.com/HOLoco/arc-hoc424.htm
View attachment 100861
... dok sam ja nabavio neke dodatne detalje od Details West-a i planiram je dodatno urediti (sa vremenom).
View attachment 100862
Ovo mi je četvrta lokomotiva tog tipa, i planiram nabavku (bar) još jedne, sa brojem 811, tako da ih mogu upariti.
Taj stroj je odličan runner, i vrlo robustan model, koji će vrlo dobro poslužiti u mojoj BCR flotnoj listi; i zato,
još jednom - Hvala Jerry.
:palac_gore:
:pozdrav:Nema na cemu,uzivaj i dotjeruj:pozdrav:
 

Bero01

Veteran foruma
U međuvremenu, uspio sam riješiti i zadnji BCR zeleni Budd RDC koji mi je nedostajao u kolekciji:
Budd_RDC_BC_12.JPG
Sada ih imam svih 6 koje je Walthers napravio, raspoređenih u 3 para: PGE, BCR i BCRail
Čeka se da i taj paket krene sa stanovitog zelenog i nadasve kišnog otoka (a nije Irska :hahahaha:),
pa sa vremenom mogu početi razmišljati i o novom Rapido-vom modelu, ali, to je jako skup sport,
bar za sada.

:strelica
PS - možda unutra bude još kakva sitnica?
 
Last edited:

Bero01

Veteran foruma
Citajuci tvoje objave ja sam sve sigurniji da sam pogrijesio sport. Trebao sam ostati pri mehanovim igrackama
a ne upustati se u druge sportove :hahahaha::hahahaha:.
Šta ne štima sa mojim objavama?
:hmmm:
Pa samo sakupljam BC Rail onako kako netko drugi sakuplja npr. DB ili ; u čemu je razlika?
Još uvijek možeš rasprodati svoje modele, i početi recimo sakupljati salvete, autiće ili merklin :glup;
a recimo da bi ovo bila idealna nabavka za mene, samo me pripadajući price tag (malo) koči!
:o
3xRapido_RDC_BCR_Set.JPGTako da će nabavka ovih Rapido modela ipak pričekati na neko malo bolje vrijeme.
:dada:
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Merklin :hahahaha::hahahaha::hahahaha:
Ma daj nemoj me z.......
Ja kako gledam tvoje bolesno dobre modele razmisljam da ih pocnem nabavljati a ti mi preporucas merklin.
Ma radije cu sa kcerkom skupljati salvete:hihihi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh